Pro překlad tohoto blogu do angličtiny klikněte ZDE

Manifest/ace Chaosu

7. listopadu 2012 v 11:31 | Koubič |  Druhy magie

Ó Chaos jak libě to zní v uších. Chaosi velký pane Kosmu vítej v naší sféře. Velká jsou kola, která drtí řád, velká jsou kola, která drtí prostor a čas. Přitom Chaos sám má řád, ale skrytý za rouškou nepochytitelna.


Jez co chceš
Pij co chceš
Čiň co chceš
Mluv co chceš
Evokuj co chceš
Invokuj co chceš
Zatrať co chceš
Znič co chceš
Toť některá slova Chaosu. Chaos nevede za ruku, Chaos letmo ukáže stezky, kterých je nekonečno, ukáže je, aniž by řekl. Vyber si jednu tupče. Jen laxně rozhodí své ruce do milionu stran. Ani se na tebe nepodívá… hledí skrze tebe, nezajímáš ho … proč by ano … Chaosu je vše jedno. Je slepý, šílený, čeká na skon, jako zraněné zvíře čeká na ránu z milosti. Přitom je nejmocnější ze všech.
Jsem světlo pravil Chaos, jsem radost, jsem smrt, jsem na začátku i na konci. Jsem prvním i posledním, jsem nekonečným vše bytujícím. Nečekám na uctívače, všichni se ke mně modlí. Mé pravé jméno neznám ani já sám, nepotřebuji jej vědět. Jsem slepé oko bez víčka, jež nemrká. Mé číslo je 11.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 teonik teonik | E-mail | 7. listopadu 2012 v 12:52 | Reagovat

poznej,co chceš-a to budeš ty...

2 Dorian Eos Dorian Eos | 7. listopadu 2012 v 14:16 | Reagovat

Tyhle stránky mi posledních pár let, příjdou jen jako fantasy nebo sci-fi, ne skutečná magie. Vysoké magii nerozumím, přijde mi to už moc. Je to jen muj nazor, mám rád tradici

3 Koubič Koubič | Web | 7. listopadu 2012 v 14:31 | Reagovat

Odpověděl jsi si sám, Vysoké magii nerozumíš. Toť celé.

4 Lukáš Přibyl Lukáš Přibyl | 7. listopadu 2012 v 15:59 | Reagovat

Chaos byl, je a vždy bude špatnou volbou a to ať už v jakémkoliv odstínu.

5 Ophagor Ophagor | E-mail | Web | 7. listopadu 2012 v 23:56 | Reagovat

Žiadne obsahové výhrady, relatívne dobre spracovaný materiál, i keď podľa mňa sa z danej témy dalo vyťažiť i viac.

Jasné náznaky prepojenia Thelémy & Chaos Mágie (číslo Chaosu je 11). Myslím, že v kolektívnom nevedomí ľudstva sa dualizmus týchto dvoch smerov začína stierať a adepti si začínajú uvedomovať, že na vyšších stupňoch tieto dva smery sú prakticky totožné. Chaosmagici akoby sa učili z Crowleyho činov a života, a nie z jeho kníh.

O vzťahu medzi ChM a 93 by sa dalo písať omnoho viac, ale tu na to nie je to správne miesto.

Nesúhlasím ani s kritikou Doriana, ani Lukáša. Chaos je pravá, nepostihnuteľná povaha vesmíru, z ktorého sme vzišli a do ktorého sa vrátime. Vlastne v Chaose a anarchií aj sme, lebo to, čo vidíme, je len ilúzia absencie Chaosu. Akékoľvek držanie sa nejakého učenia egregoru - je len upevňovanie alebo prebudovanie, ale nie deštrukcia ega.

6 Ophagor Ophagor | E-mail | Web | 8. listopadu 2012 v 12:20 | Reagovat

Ešte sa musím pozastaviť nad slovami "Chaosu je vše jedno". Je to veľká magická pravda a zrejme si to autor článku ani sám neuvedomil, ako hlboko tieto slová idú. Trošku to rozanalyzujem.

Jedno = 1 = monizmus.
Monizmus = panteizmus
Panteizmus (ten najdoslovnejší) = morálna indiferencia (niet "metafyzického" rozdielu medzi morálnym a nemorálnym konaním, medzi čiernou a bielou atď).
Je priam úžasné, ako sa v slovenčine a češtine bežná fráza "je mi to jedno" stala nielen výrazom nezáujmu a ľahostajnosti, ale zároveň i kľúčom k obsiahnutiu tohto mystéria.

Ak adept chce skutočnosti pokročiť, musí byť skutočne ľahostajný k svojmu osudu - musí mať nezáujem o to, čo sa stane pri najťažšej skúške, lebo experimenty s vysokou mágiou môžu dopadnúť dosť nepriaznivo - len takto ju bude mať možnosť, ak spĺňa ostatné predpoklady, zvládnuť ju s prehľadom. Len adeptovi, ktorému "je jedno" či prežije najťažšie ordály, budú odhalené tie najhlbšie tajomstvá. (toto samozrejme nie je výzva k tomu, aby sa adepti pokúšali o nemožné aleb aby siahali vysoko nad svoje sily).

7 Koubič Koubič | Web | 8. listopadu 2012 v 12:28 | Reagovat

[6]:Děkuji za konstruktivní komentář. Pár slov k textu ... je to takový experimentální text, který je spojen s rozhovorem, který proběhl po invokaci.

Jinak se vším co jsi pravil souhlasím. Chaos je pravá tvář vesmíru, která je skrytá za relativním řádem.

Jsme v době, kdy se směry začínají sami osobě mísit. Což považuji za dobrou zprávu, neboť zkostnatělé užívání jedné stezky vede dle mého soudu k úpadku. Mág by měl sbírat zkušenosti plošně, nikoliv se ukotvit na egregoru ... on by měl být nad ním.

8 Pavel J. Pavel J. | 11. listopadu 2012 v 17:41 | Reagovat

[2]: Magie prošla vývojem. Víš, doby kdy velmistr magie a její největší znalec byl Papus radil léčit bolest zubů psími výkaly, jsou už dávno pryč. Tradice naivních představ antropocentrismu a černé magie přestaly být módní už v minulém století. Samozřejmě můžeš jíst králíka zaživa, když jej umíme zabít, stáhnout a upéct.

9 Hrobař Hrobař | 11. listopadu 2012 v 17:46 | Reagovat

Směry se mísí, to nepochybně. Co však zůstává jsou určité pomyslné hranice toho jak daleko je čaroděj schopný a hlavně ochotný zajít.
První z nich je pro nás zkušenější už jen vzpomínkou avšak nelze ji opomíjet a to je hranice akceptování magie. Mám na mysli zapojení magie do každodenního chápání světa.
Další hranice je překročena když poprvé použijete Magii k agresivním účelům. Protože i v případě že je jednalo o morálně ospravedlnitelný akt např. sebeobranu, tak se konfrontujete s jednou z hlavních magických Pravd. A tou je že magie nemá morálku, žádnou pojistku proti zneužití. Magie je jen přírodní síla. Žádný vesmírný zákon vás před ní nechrání ale také nic nechrání ostatní před vámi. V tomto bodě se myslím poprvé setkáváme s Chaosem.
Třetí hranice mého pomyslného žebříčku je když poprvé sjednáte dohodu s nějakou entitou. Tím jste zkonfrontovaní nejen s tím že lidé nejsou jediná existující inteligence ale hlavně s tím že Magie si vždy víc bere než dává. Tím se dostáváme k tomu co je v článku poněkud teatrálně :-) řečeno slovy: Chaos je na začátku i na konci.
Poslední hranice kterou jsem zatím nalezl by se dala přirovnat k propasti. Od určitého bodu musíte vykročit přes hranu srázu  a doufat že se vaše noha dotkne země která je prozatím neviditelná. Ztrácíte oporu svých dosavadních zkušeností. Dále si již s těží necháte nějaká zadní vrátka. Ophagor to označil jako stav kdy vám na sobě přestane záležet. Já bych to spíš označil jako bod kdy se rozhodujeme jestli nám odpovědi a rizika stojí zato ponořit se do hlubin Propasti.

10 Lukáš Přibyl Lukáš Přibyl | 18. listopadu 2012 v 14:23 | Reagovat

Tvé já mi patří teď
vůle tvá mi vzdorovat nemůže
pán a bůh jsem v nitru tvém
zaručeně nejsi schopen utéct.

11 teonik teonik | E-mail | 19. listopadu 2012 v 13:11 | Reagovat

svázaný řádem
chaos pouštím zadem..
a první,co rozmetá
jsem já a představa o něm
má...
...............

12 pilde pilde | 12. července 2013 v 16:55 | Reagovat

Klid magove chaos se da i viuzit na svoji stranu neni vzdi zli nebo dobry

13 HEDUŠ HEDUŠ | 18. listopadu 2014 v 22:04 | Reagovat

Ahoj povím vám neskutečný příběh,který bude brzo u konce,jmenuji se Heduš a tímto ještě jednou zdravim všechny sklamané a nesklamané lidi,zkrátka ty které něco v životě trápí a má problémy třeba se zdravím,znám jednoho člověka co se přez 30 let zabívá lečitelstvím pomocí magie,woodo a hoodo,dělá vše na co si jen vzpomenete,hlavně léčí a zadělává bolestné skvrny bylinkama a speciálně vyrobenýma olejema přímo pro vaši potřebu a když tomu člověk věří není problém v ničem,moje zkušenost je taková,že jsem se rozešla s mím partnerem,nebo spíše mě on utekl za jinou podle něj lepší,zbláznili se mu hormony a mezitim co jsem byla neustále v práci a dělala jsem přesčasy tak se mě vystěhoval za jinou a nechal mě tady se třema dětma,ze zoufalství už jsem nevěděla kudy kam,byla jsem v tu chvíli uplně troska,našla jsem si kontakt na webu na jistého Pana Holuba a oslovila jsem ho,řeknu vám že dnes je to měsíc a půl,jeden den k tomu a je to na takové cestě že se to každou chvílku prolomí a bude milej zlatej miláček co nevidět zpátky,stačí jen naslouchat panu Lubošovi kterému moc děkuji za jeho starost a stačí dělat jen to co on říká a sladká odměna vás nemine,mimochodem bydlí v Děčíně,já jsem od Opavy ale vyplatilo se mě zaním do Děčína zajed,jak si vše nachystá ve správný den při zprávném tvaru měsíce,tak potom jen můžete odpočívat,nemyslet na to a odpočitávat dny a minuty,zkrátka vůbec mě vůbec semnou nekomunikoval,neměl zájem byl zamilovanej a mimo,díky panu Holubovi jejich vztah skončil pomale ho donutil aby sáhl na samé dno a spravil se,ted to jde do stejných kolejí jak jsme si to s panem Mágem představovali :D ,ze začátku co jsem mu volala a byla uplně mimo,poradil mě jedno silné zaříkávadlo které jsem si opakovala nahlas a zřetelně vždy když jsem si na ně vzpoměla,dostala jsem se z toho během dvou dnu,při příjezdu za panem Holubem do Děčína mě okamžitě srovnal auru a jelikož mám sedavé zaměstnání tak mě zpravil i bolavá záda,po domluvě co dál jsem ocud odjížděla uplně jako jinej člověk s neskutečnou skušeností a jako bych se otočila o 380 stupnů uplně s jiným pohledem na svět.Opravdu to tak je kdo nevěří at zavolá ,neměla bych to dávat sem,má toho prý už moc,ale přece jen 607 439128 Jestli máte zájem kontaktujte ho i na faceboku ozve se všem je tam tuším- Lubomír Holub          Ustí nad Labem :) a další věc,nedělá jen tohle,ale spoustu dalších léčitelských a magických věcí,výklady a podobně,jestli vám za to láska stojí,neváhejte a vyplatí se vám to,nechci aby jste si mysli že vám sem dávám reklamu,ale vím že těch lidí je na světě spousta a tento člověk dokáže vše urovnat do původního stavu. mějte se Vaše Heduš Opava prosím Sdílejte díky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama