Pro překlad tohoto blogu do angličtiny klikněte ZDE

Vampyrismus v Simonomiconu

3. května 2011 v 15:32 | Koubič |  Vampirismus

Astovivad sigil

V minulém článku jsme nakousli problematiku sumerských vampyrických entit, nyní se podíváme na vampyrické entity Simonomiconu a rozšíříme praxi s nimi. Vycházet budu z autentické sumerské tradice kombinované s pracemi Michaela W Forda, interními materiály a vlastní analýzou. Tento spis lze chápat jako doplněné kapitoly Simonova Necronomiconu (presentuji vlastní sumerské obdoby sigilii, tak aby více zapadla do Chaldejské tradice).

(poznámka při psaní textu Koubič "slepl" a viděl různá vlnící se sigilia)
V Simonově Necronomiconu najdeme nejméně 7 bytostí, které lze svým způsobem charakterizovat jako vampyrické. Sukuba a Inkubus Lilit a Gelal, vražedkyně dětí Lamaštu, její kolegyně Xastur a trojice tajemných jmen Akhkharu, Lalassu a Lalartu. Většina jmenovaných se objevuje v knize Urillia, která se zabývá prací s démony Chaldeje. Pravdou je, že není jediné písemné zmínky, že by existovala magická práce s těmito démony. Démoni byli v Chaldeji až na výjimky negativními bytostmi a jediné magické spisy, které se dochovaly, byly vždy zažehnávacího charakteru. Tedy Simonomicon nám byť v moderním hávu dal možnost pracovat s démony Chaldeje.

AKHKHARU
AKHKHARU sigil
Je vampyrickou bytostí v Simonomiconu se dočteme: Může být přivolán AKHKHARU, který vysál krev člověka, protože si přeje stát se podobným člověku, pomocí krve KINGU, ale AKHKHARU se nikdy člověkem stát nemůže.

AKHKHARU by Ford

Ford uvádí jako sigilium pro AKHKHARU toto (jak vidět inspirace Simonomiconem značná)

Akhkházu je jedním z trojice démonů přinášejících nemoci. Je zajímavé, že ač je jméno rodu mužského, je většinou považován za ženskou bytost. Tento démon je znám jako chytač, viz minulý článek.

Rituál na AKHKHARU
Na AKHKHARU existují dva rituály, presentuji rituál z Fordovy knihy stejného jména, druhá verse je obsažena v Necronomicon Gnosis od Asenath Mason, zájemce tedy odkazuji na tuto knihu.
SIPTU MUSHU UTUKKU AKHKHARU
Inkantace nočnímu duchu AKHKHARU
Ku zahalení se v prvotní temnotě

Mág vytvoří kruh z mouky v místě pracoviště. Pokropí mrtvou matérii kruh dokola nabízejíce tak oběť temnotě. Nechť nadejte hodina temnoty ve světle tmy nebo novoluní. Mág vytyčí kruhem oblast a ozáří ji jedinou černou svící.

Inkantace:

SAHALU AKHKHARU EREBU NAMASU BA'U
Volám AKHKHARU aby přistoupili do kruhu
SAHALU AKHKHARU LITU ELU UTLU
Volám AKHKHARU v síle povstat a přejmout HASU ZISURRU EREBU UGU
Přispěchejte do tohoto Magického kruhu a vstupte skrze vrchol mé lebky
KATAE INIM IKLIIU
Vyslovuji Slova Temnoty NARBU SURBU AKHKHARU MUPAD
Velcí a mocní AKHKHARU vzývám vás NI-KUSNININ TU IKLII USUDRA
Navždy se přetvořím do nádoby Temnoty
LAMSATIIMHUL Leť nad Zlými větry ZIG NIDUTU AHAZU ALALU ZURA-AP SATU TIRTU
Povstávám z Pustých míst, stavím se na zadní, koušu, piji jejich ducha. Já jsem Bůh, který Chytá muže i ženy.
Opustil jsem hrob, abych našel krev jež je životem
Hledám všechny formy temnoty, jako smršť bouře se zvedám zpoza hrobu
Budu vyhledávat své oběti v síti noci
Budu sílit každou energii jak praví zákon spárů
Pojedu na zlém hřmotu větru
Povstanu z hrobu
Tak jest! KAKAMA!

Tajemná jména Lalassu a Lalartu
Může být přivolán LALASSU, který často navštěvuje místa, kde žije člověk a snaží se také stát člověkem, kněz s ním nesmí mluvit, aby nebyl postižen šílenstvím a nestal se živoucím LALASSU, potom by musel být zabit a jeho duch z něj vymítán, protože by se stal Zlem, způsoboval pouze teror a nemohlo by z toho vzejít žádné dobro. Je stejného rodu jako LALARTU, s výjimkou toho, že LALARTU byl kdysi živoucí a nyní je chycen mezi dvěma světy, snaže se vstoupit buď do jednoho nebo do druhého. Nesmí se mu povolit vstup do tohoto světa, protože je zvrácené povahy a vraždil by těhotné matky, podobně jako LAMASHTA, královna chorob a bídy.

Lalassu
Labasu sigil
S jistotou mohu říci, že v chaldeji nebyl ani démon Lalassu ani démon Lalartu. Jde však o další z části skládačky, které dali tvůrci Simonomiconu do knihy. Lalassu, je ve skutečnosti Labasu Porážeč, Rozvracovač, jedná se o jednoho z démonů přinášejících nemoci. Labasu je dle Forda (Fantomový duch). Je to démon, nebo pronásledující duše, která saje energii z těch, kteří jsou poblíž. Je jedním z bouřkových démonů spolu s Rabisu a Lilitu.


LalartuLabartu Sigil
Další jméno, které neexistuje, skutečná forma tohoto jména je Labartu. Ženská démonka, dcera Ana, žila v horách či mokřadech, nejraději útočila na děti. Tato démonka byla banišingována za pomoci magických formulí napsaných na kameni a zavěšených na krku dětí. Ford o ní hovoří jako o bohyni upírů. Je pravdou že Labartu má velmi blízko k Lamaštu, a jsou historici, kteří zastávají názor, že Lamaštu je její pozdější forma. Ford o Labartu píše. Nepokojný hag demon (čarodějný démon), který nedošel pokoje. Labartu znamená v překladu potlačovatelka, hubitelka.
Oldřich Eliáš v knize Magie a démonologie ve staré Babylonii píše: "Také tento démon rozšířeními své působnosti ztrácí později svůj určitě vyhráněný charakter a stává se na konec zloduchem nemocí vůbec, čímž možno jeho název posuzovati leckdy jako synonym jmen démonů ostatních." Tedy je dosti problematické rozlišovat démony Chaldeje, protože většinou procházeli velkou metamorfozou a jejich "pravomoci" se přenášeli z jedné na druhou.

Rituál Labartu
Rituál na Labasu jsem bohužel nenašel v žádném ze spisů, které vlastním. Tedy následuje dvojice rituálů zaměřených na ovládnutí Labartu a práci s ní. Netuším jak přeložit Hag-Demon tak aby to neznělo stupidně, tedy to zní stupidně. V druhém rituálu je nutno vytvořit sigilium Labartu, doporučuji klínopisnou podobu, nebo to co jsem stvořil a presentuji o něco výše.

Příprava pro babizního démona (Labartu)

Zapalte jednu černou svíci, a užijte následující inkantace - visualizujte jak se forma volané bytosti utváří. Poté co inaktaci pronesete, a cítíte přítomnost Labartu, zavřete oči a volejte ji dovnitř. Plně ji pohlťte. Neváhejte a učiňte tak , zachráníte se tak předtím že vás Labartu překoná.

LABARTU!
Démonko Podsvětí přistup
Vyjdi z příbytku Béla
vyvolávám tě nepokojný babizní démone!
Labartu jejíž hlava je hlava démona
jejíž tvar je tvar větrného víru
jejíž tvář je hluboký stín lesa
jejíž ruce jsou drápy a ostří, krutá a ostrá
jejíž chodidla jsou neslyšná
Přistup ke mně!


ALAKU LABARTU
Astrálně vampyrický obřad krmení

Upíří mág nechť vytvoří sigilium symbolizující Labartu, Vamyprickou babizní démonku starověkých Chaldejských mágů, aby přijal astrální formu ducha a mohl hledat a krmit se na Či, nebo (či) energii v průběhu noci.
Držíce sigilium, jedna rudá svíce bude rozsvícena, invokace vyřčena a zaměřena na práci. Visualisujte oběť, přitom jak budete recitovat důkladně a pomalu každou řádku. Uvidíte jak se vaše astrální tělo mění v tvaru a povstává nahoru vykonat úkol. Každým chvalozpěvem visualisujte a ciťte jak je v duchu čin vykonán. Pozorujte co uvidíte kolem sebe, vše co ucítíte. Až vytáhnete energii z oběti, vraťte se zpět do svého fyzického těla meditujíce ve vašem Chrámu Chaosu.

ITTU UTUKKU SUTU LABARTU
(Zjevuji se jako duch Labartu)
ATU
(vidět)
BA'ARU UTUTU
(lovit zvolené)
ALAKU LAMS ATI SUDDINNU
(jít vpřed, letět)
EREBU
(vstoupit)
ZARABU PARAKU
(mít moc nad omezením)
RIDU
(Chytit, držet)
UTLU NASAKU
(obímat, kousat)
SAHALU USULTU
(vypustit z žil - odkazuje k Či, Práně nebo spirituální energii)
KATU PURSITU KALAPU
(do konce, vzdálit se)
KU PIKURTU LAMSATI
(vlákno, odaz na astrální špagát propojený s fyzickým tělem, letět zpět)


V příštím díle Lilith, Lilit, Gelal, Xastur a spol. pokud tedy seženu rituály na sukkuby a inkuby, což se mi zatím nepodařilo. Pokud by někdo měl materiály týkající se problematiky sexuálního styku se sukkubami, prosím ať napíše.


Literatura
Bohuslav Hruška - Encyklopedie mytologie starověkého Předního východu
Black, Green - Bohové, démoni a symboly starověké Mezopotámie
Michael W. Ford - AKHKHARU
Michael W. Ford - Maskim Hul
Oldřich Eliáš - Magie a démonologie ve staré Babylonii
Peter Levenda - Simon Necronomicon 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 YanaGirl YanaGirl | Web | 3. května 2011 v 16:16 | Reagovat

Moc zajímavý článek... :-) Chtěla bych se zeptat, jestli teď někdy nepřibude nějaké kouzlo lásky... hodilo by se mi :-)

2 Toa větru Toa větru | 3. května 2011 v 18:53 | Reagovat

good :-D

3 Koubič Koubič | Web | 4. května 2011 v 9:48 | Reagovat

[1]: prohledávám zdroje zda najdu nějaký fešný způsob na práci se sukubami / inkuby, to je něco jako astrální vibrátor což by ti mohlo bodnout

4 Y. Y. | 4. května 2011 v 13:49 | Reagovat

*Dočte návod na rituál.* ...a nějakou obrannou techniku proti vampyrizaci sem hodit nechcete? ^^

5 YZ YZ | 4. května 2011 v 18:45 | Reagovat

[4]: Toho tu sou plné stránky, viz rubrika magické bytosti, někde tam jsou příslušné články a pak odkazy v ostatních článcích, nebo stokerův drakula, tj. udělej křížek (pentagram, gexagram) apod.

6 rarach49 rarach49 | 7. května 2011 v 14:34 | Reagovat

sori ze sem psal poc tam nedate neco o paupírech a ten prví obrázek jsou zrejme paupíři ale je pekny

7 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 9. května 2011 v 22:59 | Reagovat

Tý jo, copak se stalo, že porušujete podmínky užívání? O_O

8 Koubič Koubič | Web | 10. května 2011 v 7:33 | Reagovat

[7]: Dobrý den, ničeho extrémního se neděje, pouze původní majitelka blogu použila cizý článek (cosi o goth kultuře) bez uvedení zdroje a dalších náležitostí tak jsme byli požádáni o smazání:)problém snad vyřešen.

9 Di Di | 28. května 2011 v 11:58 | Reagovat

Uprimne tyto stranky jsou opravdu super ;-)

10 Miki Miki | 24. června 2011 v 17:31 | Reagovat

Ahoj všichni. Asi (teda určitě) to není k tématu, ale nikdo jinej mi zatim nepomohl a tak mě napadlo, že tady byste mi pomoct mohli. No já čtu knížku zatmění-z Twilight ságy, no a mám takovej problém, že se jakoby až moc vžívám do Belly. Je to takový divný, jako kdyby ta knížka byla nějaká divná droga. Často se mi stává, že třeba 4 hodiny sedim a jsem duchem nepřítomná a pak se jakoby vzpamatuju a cejtím jakobych byla někde jinde, ale nevím kde a proč a jak atd...
Je to hodně divný já vím, ale nechci jít k psychiatrovy, protože mám pocit, že je to všechno pravda. Prosím napište mi radu co mám dělat a nebo co to je na můj email
virtualni.staj.cernoch@seznam.cz
Děkuju předem

11 Empress and Persephona Empress and Persephona | Web | 18. července 2011 v 12:00 | Reagovat

[10]: ahoj, hele tohle se stává úplně každýmu dobrýmu čtenáři..:) Nejsi divná a k psichiatrovi fakt nemusíš..´=)

12 gucci handbags gucci handbags | E-mail | Web | 1. září 2011 v 11:11 | Reagovat

Justice Department officials warned that allowing AT&T to gobble up the No. 4 carrier would be disastrous for consumers.

"Were the merger to proceed,  http://www.gucci-online.net  there would only be three providers with 90 percent of the market, and competition among the remaining competitors  http://www.chanel-bags.me on all dimensions, including price, quality and innovation, would be diminished," Deputy Attorney General James Cole told reporters.

13 kamoskaangelika kamoskaangelika | E-mail | Web | 7. září 2011 v 14:36 | Reagovat

existuje přemožitelka?

14 kamoskaangelika kamoskaangelika | E-mail | Web | 7. září 2011 v 14:36 | Reagovat

:-!

15 Coach Outlet Online Coach Outlet Online | E-mail | Web | 8. prosince 2011 v 8:10 | Reagovat

たくさんのご参加をお待ちしてま~す

16 Coach Outlet Store Online Coach Outlet Store Online | E-mail | Web | 9. prosince 2011 v 4:01 | Reagovat

This is a very good idea! Just want to say thank you for the information, you have to share Coach Outlet Store Online
. Just continue to write such a position. I will be your faithful reader. Thank you again.

17 Louis Vuitton Outlet Louis Vuitton Outlet | E-mail | Web | 6. března 2012 v 7:54 | Reagovat

As President Obama focused on the Louis Vuitton Outlet sanctions against Iran, Benjamin Netanyahu, prime minister of Louis Vuitton Outlet, said his country “must have the ability to defend itself, by itself.”

18 čus čus | 22. května 2012 v 18:45 | Reagovat

čus, vymyslel jsem způsob, jak ze sebe nebo někoho udělat upíra.
Na návod my napište na kulichmulih@seznam.cz

nebojte se, není to vir, magie mě zajímá, ne kompy a net.

19 wedding dresses princess wedding dresses wedding dresses princess wedding dresses | E-mail | Web | 31. října 2012 v 13:19 | Reagovat

Very Interesting Blog! Thank You For Thi Blog!.
http://www.standdress.com/

20 long red dresses long red dresses | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 5:20 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama