Pro překlad tohoto blogu do angličtiny klikněte ZDE

O tajemstvích a mlčení v magii

6. prosince 2010 v 17:34 | Pavel J. |  Čarodějnictví

Jednou ze čtyř ctností, jimiž se má mág honosit je mlčení. Je třeba více osvětlit tuto cnost, protože si pod mlčením můžeme představit mnohé. Když přečtete Bardonovu Bránu k opravdovému zasvěcení, tak vám autor vsugeruje, že odhalovat "tajemství" magie těm, kteří nejsou v této inkarnaci hodni je špatné a že hermetické učení je určeno jen těm, kteří jej mají poznat a toho kdo jej zjeví nepovolaným stihne "karmické trest". To je samozřejmě blbost.

Zákaz házení perel sviním je nesmysl. Sviním budou perly lhostejné. Magie není žádná tajná nauka, Lasenicovo lóžové utajování jen pro ty vhodné a vyvolené osudem, brojící vůči veřejnému šíření hermetismu preferovaného Keferem je hloupost, zvláště když dnes v každém lepším knihkupectví leží dříve kdysi přísně utajovaná tajemství a může si je koupit každý.
Dr.Jan Kefer
Nauka sama je sýtem, kterým nehodní neprojdou, není potřeba žádných složitých zkoušek a zkoumání, zda-li dotyčný dovede přečíst Bhagavadgitu a bojovat se šelmami. Slabí, zaslepení a hloupí se mágy nikdy nestanou. Naopak je potřeba, aby se povědomí o okultních naukách více rozšířilo a ne bylo drženo pod zámkem někde v odříznuté chatičce v Krkonoších v naději že zazvoní někdo s vizáží Albuse Brumbála nebo Eliphase Léviho a prokáže sérií zkoušek, že je hoden být mágem. Čím více se budou znalosti okultismu šířit, tím více je pravděpodobné, že se k nim dostanou schopní a inteligentní lidé, kteří mají naději být velkými mágy. Idea universalismu, kterou se řídila naše dosud největší a nejvýznamější společnost okultistů Universalia je dnes na místě, kdežto Lasenicovo staroaeonské lóžování začalo umírat s rokem 1904, kdy Hor převzal svou vládu na východě. Dnes již byla stará tajemství zveřejněna a jediným problémem je, že jich až uboze málo bylo přeloženo do Češtiny nebo Slovenštiny a také v těchto jazycích vyšlo vlastních prací nemnoho.
Ale ctnost mlčení, která je zlem pro ušlechtilé ideje Otokara Grieseho šíření okultna za něž položil život, má i své opodstatnění, které je pravým významem ctnosti mlčení, jak v magii ceremoniální, tak v magii mentální.
Otakar Griese, zakladatel českého hermetismu
V ceremoniální magii vcházíme do kontaktu s bytostmi, s Prastarými Necronomiconu, démony Magie Innaturalis, Goetie, Grimoiria vera, anděly Heptameronu a dalšími, tyto bytosti jsou inteligentní. O jejich rozbor a rizika kontaktu s nimi jsem se pokusil v článcích Na co si dát pozor při práci s magickými entitami, jak my začátečníci označujeme ty věci co invokujeme. Pro evokační praxi a vůbec kontakt s magickými entitami platí určité tabu:nehovořit o tom co se chystáte vyvolat, nemluvit o tom co jste vyvolali, nemluvit o tom o čem jste se bavili a nemluvit o výsledcích těchto praktik.
To samozřejmě neplatí u všeho úplně, ale než se stanete zkušenými, tak berte kontakt s entitami jako důvěrný vztah mezi vámi a jimi. Samozřejmě si všechny výsledky svých magických experimentů zapisujte do deníků, které ale musí být v tomto ohledu dobře chráněné a naprosto soukromé (já si píši poznámky cizími písmy). Nikdy nehovořte a nechlubte se nějakým rituálem předtím než jej učiníte. Vážně berte vztah s tím s čím se budete bavit jako velice důvěrný, pavlačová drbna nemá moc potenciál pro magickou praxi. Oni také rádi kecají, vymýšlejí si a dělají si z vás srandu, nejlepší entity jsou ty co mají smysl pro humor, když poznají blbce co nerozumí svomu řemeslu a nechová se k nim zrovna poctivě, tak velice rádi z něj učiní oběť svých "žertů".
Magická evokace, invokace nebo kontakt je velice intimní záležitost, snahy o efektní předváděcí akce, evokace před skupinou lidí, nebo dokonce dokumentaci a frajeřinky na toto téma nekončí dobře. Znám se s člověkem, který když mu bylo dvanáct experimentoval s Dürrovou experimentální demonologií ve škole, nevím co jej k tomu vedlo, ale samozřejmě to bylo bezvýsledné. Magické evokace jsou soukromé záležitosti, mezi vámi a tím co chcete zavolat, od začátku počítejte s tm, že vše co proběhne zůstane vaším tajemstvím. Kdo mlčí, více se dozví. O kom se ví, že je ukecaný, tomu nikdo nic nesvěří. To je příklad z lidské společnosti a ony bytosti jsou lidem dosti podobné, vycházející z jejich kolektivního nevědomí a stvořené na podkladě lidských představ. Pokud vám entita zakáže hovořit o něčem, něco zapisovat, sdělovat, zachovávat informace mimo svou vlastní paměť tak tak učiňte. Je to akt důvěry. Se svolením hovořit můžete, ale dle toho co píše pan Josef Veselý v Magii a dle zkušenosti ACETDA s "hraním si" s Choronzonem je lepší předem nezmiňovat rituály, které chcete uskutečnit. Buhví proč se nějakým Murphyho zákonem do provedení neúčastněným zjeveného rituálu neustále staví různé nepříjemné překážky, co vedou k nezdaru.
Mnohem důležitější a praktičtější hodnotu, než to že se zdiskreditujete před entitami, má mlčení v mentální magii. Z tradičního pohledu (demonologického konceptu) vytvoříme aktem mentální magie v plastickém tj.formovatelném prostředníku mezi hmotou a myslí v tzv.astrálu elementára. Elementár je jednoduchá bytost, spíše robot s přesně daným programem vyslaná mágem, aby prostřednictvím astrálu vyvolala požadované změny ve fyzičnu, třeba způsobila to že náš učitel den před prázdninami ztratí písemné práce z matematiky, takže nebudeme mít o prázdninách doma dusno a budeme se moci věnovat lyžování, nebo naopak můžeme udělat aby žáci v naší třídě při testech nepodváděli, pokud jsme učitel.
K praktikám mentální magie patří naprostá většina magických rituálů, kde nepoužíváme sil již existujících bytostí (třeba Hekaté, Lilit, sv.Václava, Odina, Peruna, Azathotha), ale čarujeme sami bez cizí pomoci, k tomu patří většina praktik lidové magie, použijeme svých sil k vytvoření elementár, většinou nevědomě( tvorba elementárů, astrál a egregory jsou jen jedním z modelů magie).Typickým příkladem je rituál tady z darkprincess Získání lásky určité osoby, ale patří sem i přímé tvoření elementárů, kde vizualizujeme světlo, zformujeme jej do koule určité specifické barvy a dáme mu jméno, úkol a příkaz k sebedestrukci po jeho splnění, nebo destrukční formuli. Metody tvorby elementárů jsou přítomné i v Bardonově Bráně k opravdovému zasvěcení, samozřejmě s balastem svatouškovských pouček, které musíme překosnout. K mentální magii patří jedna z nejfrekventovanějších a nejsilnějších forem magie, jakou je sigilizace přání a následné odpalování.
Zde je nutné mlčet, protože hovořením oslabujeme elementára, stejně tak se děje při neustálém přemýšlení, což je důvod neúspěchu velkého počtu mentálně magických úkonů. Každý magický rituál, ať už ceremoniální nebo mentální musíte započít a zakončit zažehnávacím rituálem, Menším zažehnávacím rituálem pentagramu, rituálem karugu nebo ostňem chaosu (viz.Magie J.V.,Slovanská magie J.K., Kniha vyledkov R.S.). Totéž platí o přemýšlení, když budete neustále přemýšlet o cíli vaší magické akce, tak elementár zeslábne a nebude mít potřebnou energii k vyvolání nějaké akce. Je velice obtížné vytěsnit svá přání, protože tužby jsou tím co vás naplňuje a vlastně otravuje vaše myšlenky po celý den. Nejlepší je netoužit, nechtít, vůbec nemít zájem na splnění nějakého úkolu, najít si jinou náplň práce, třeba hraní počítačových her, sport, krmení ptactva, cestování, nebo něco co vás plně zaměstná natolik, že ani nepomyslíte na to že jste udělali rituál, aby sousedova zahrádka byla méně úrodná než vaše. Musí vám to být jedno, jestli se přání zdaří nebo ne, uplně zapomeňte na to že na to nemáte myslet, vykašlete se na to a zaručená metoda je udělat veliké množství rituálů zaměřených všemi směry, vždy se najde z toho kvanta sigilií, elementárů něco čemu zůstane dost energie a co vám vypadne z paměti. Člověk je tvor zapomnětlivý a to je výhoda, sice občas ztratíme klíče, zapomeneme jít na schůzku, zavolat, vyzvednout balík, nebo vypnout plyn pod hrncem s bramborami, ale také na to že jsme provedli rituál na patnáct přání.
Velmi obtížná a hodně žádaná bude práce s nejsilnější lidskou emocí, jako je láska, protože na osobu, kterou milujete myslíte ve dne v noci a je náplní vašich myšlenek více, než cokoliv jiného čemu se věnujete. Zde proveďte vícero rituálů, vytvořte více různě formulovaných sigilií, které odpálíte a nejlépe je odpalujte opakovaně, vypište si důvody proč nemůžete být spolu, proč se k sobě nehodíte a neberte osobu kterou milujete nijak vznešeně jako něco jedinečného.V moři je spousta ryb, ta kterou vydíte sice vypadá jako ta největší a nejkrásnějš, ale o kus dál plavou obrovská hejna úžasnějších tvorů. Láska není nic jiného než chemická reakce, je to forma jakou se adaptovala DNA v podobě primátů k co nejlepšímu šíření. Na oné osobě vám nesmí záležet, vykašlete se na ní, neusilujte o ní, celé to je jen hloupá hra, nic nemá smysl.
Tedy v celé magii platí že provedu rituál, zapomenu na něj a pak s údivem pozoruji jak se náhodou zrealizuje naše toužebné přání. Je základem slušnosti vyhovět žádosti o uchování tajemství.


 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 makinka makinka | E-mail | 20. února 2011 v 10:35 | Reagovat

magije mě zajímá už od šesti let tento blog je perfektní hodně se z něj naučím

2 jakub jakub | E-mail | 23. února 2011 v 10:02 | Reagovat

ja jsem mag

3 Čarodejnice Erserea Čarodejnice Erserea | 11. listopadu 2011 v 21:01 | Reagovat

Pokud jde o mně mohu potvrdit že magie pro každého není a tak mi příde jako neprostá blbost psat o tom blog, protože, strach je přirozená lidská vlastnost a lidé se bojí. Tak proč lidi děsit? Do teď jsme jim odstraňovali démony, kteří za nima chodily a nikomu to nevadilo. Navíc dříve mé předchůdce upalovali a já na hranici skončit nechci! Tak proč děsíš lidi?
Kdyby čarodejnice, magove nebyli tak zavladne chaos a ty tady píšeš o tom žemagie je pro každého. Ale proč se snažit ty si tento komentář stejně nepřečteš, protože proč by sis četla něco od amatérů jako jsi ty a navíc je tu spousta lehkých otázek na které se dá odpovědět pouhým slovem a ty stejně nereaguješ. Zajímají tě vůbec čtenáři?
Další otázka na kterou nedostanu odpověď tak lidi to jste vážně tak hloupí, že si myslíte když sem napíšete problémi že vám je zodpoví?
Blbost! Tak dávej si pozor ať příště na hranici neskončíš ty!

4 kryss kryss | 13. prosince 2011 v 19:16 | Reagovat

[3]: no to sice ne,ale ke komu má,cestu si najde..pokud jsi,kdo jsi,tak víš,že všechno má svůj důvod,tak nechápu,co tady hloupě jančíš..např.doktořina taky není pro každého,bez ní by nám taky nebylo zrovna hej a mlčí se snad o ní?k čemu je dobré odpírat/omezovat právo volby,nebo myslíš,že za jiné rozhodneš líp než oni sami?no jestli ti šlo o pozornost,máš ji aspoň ode mě :-|

5 Louis Vuitton Outlet Louis Vuitton Outlet | E-mail | Web | 6. března 2012 v 8:15 | Reagovat

As President Obama focused on the Louis Vuitton Outlet sanctions against Iran, Benjamin Netanyahu, prime minister of Louis Vuitton Outlet, said his country “must have the ability to defend itself, by itself.”

6 Louis Vuitton Louis Vuitton | E-mail | Web | 7. března 2012 v 2:55 | Reagovat

buy the best container with the price tag, or even obtain the price cut code.

7 Kopýtko1555551 Kopýtko1555551 | E-mail | 13. července 2012 v 19:51 | Reagovat

Hej proc sem pisete anglicky??? jako anglicky ja umim, ale treba ostatni treba ne. Ste cesi, tak piste cesky!!!

8 nic nic | 1. listopadu 2012 v 14:53 | Reagovat

hello :D

9 burnt orange bridesmaid dress burnt orange bridesmaid dress | E-mail | Web | 24. listopadu 2012 v 9:15 | Reagovat

Thank you for the intelligent critique. Me and my neighbour were just preparing to do some research about this. I am very grateful to see such great information being shared freely out there.

10 Sara B. Sara B. | 27. února 2013 v 16:36 | Reagovat

ahojky tendle blog je úžasnej, hodně se tady o magii dozvím.O magii se zajímám od 5.let :D  :D  :D

11 Pavel J. Pavel J. | 1. srpna 2013 v 17:30 | Reagovat

[3]: Český spisovatel a okultista Josef Veselý kdysi napsal, že ke každé lidské činnosti existuje jí příslušející démon.
Než se začneš věnovat magii, tak ti doporučuji podniknout zápas s démonem gramatiky nebo jej požádat o pomoc. Není to ale tvůj jediný problém.
Co se týká magie, tak na v její oblasti zodpovídán otázky čtenářů, jak jen mi to dovoluje čas a okolnosti.

12 adam sobotka lennon hippy adam sobotka lennon hippy | E-mail | 11. září 2013 v 4:20 | Reagovat

[11]:souhlasím že o rituálu by se mělo mlčet.dosvědčují to mé zkušenosti. není to jako s běžným povoláním nebo aktivitou. proto se magii říká okultismus.

13 ADAM SOBOTKA LENNON HIPPY ADAM SOBOTKA LENNON HIPPY | E-mail | 22. února 2014 v 4:20 | Reagovat

když o něčem kecám dá se to při obnovení obřadu napravit??? O_O

14 ADAM SOBOTKA LENNON HIPPY ADAM SOBOTKA LENNON HIPPY | E-mail | 22. února 2014 v 4:23 | Reagovat

když o rituálu nebo invokaci s někým kecám dá se to při obnovení obřadu napravit? O_O

15 ADAM SOBOTKA LENNON HIPPY ADAM SOBOTKA LENNON HIPPY | 22. února 2014 v 4:31 | Reagovat

a předpokládám že dobří démoni popsaní v Necronomiconu a v Satanské bibli existují, ale satan je výmysl, není-li to Satan král svíce, Lucifer král dýmu, Belial král potravy a Leviathan král tekutiny. možná mluvím nesmysly ale Vnitřní signál mi to napověděl, takže ho nechci urážet :-P

16 nikisek nikisek | 2. dubna 2015 v 21:49 | Reagovat

mozna se ma o magii mlcet ale urcite kdybych to nekomu rekla myslim ze by me pokladaly za blazna :-D

17 Filip Filip | 2. července 2015 v 10:30 | Reagovat

Mlčení je vnější důkaz vnitřní sebekontroly.

Vzhledem k tomu, že do diskuzí tohoto typu píšou jen líní puberťáci, co nesloží gramaticky správně ani větu, je celkem jedno, co si vykládají.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama