Pro překlad tohoto blogu do angličtiny klikněte ZDE


Komentáře

1 Wolf Wolf | 19. ledna 2010 v 19:32 | Reagovat

Jinak taky luxusní návod na magickou sebevraždu, vřele doporučuji všem, koho už nebaví život.(můj názor)

2 Liliana Liliana | 21. ledna 2010 v 23:54 | Reagovat

Tak nějak.
Připomíná mi to Doreen Virtue, když líčí anděly :-)
Ovšem někdo, kdo se touží nacpat do mého života, aby díky tomu mohl vyvíjet svůj vliv, snese mi modré z nebe (nebo z mořských hlubin), jenom stačí podepsat smlouvu s platností od této chvíle navždy...mě se tedy při té představě spouští všechny bezpečnostní kontrolky. Pochybuji, že si skromně vystačí s uvedeným jídlem a svíčkami...

3 Wolf Wolf | 22. ledna 2010 v 16:23 | Reagovat

Přesně, můj známý s nimi experimentoval a od té doby i když je hodně skušený je musel už hodněkrát zahánět. Líčil mi třeba případ, když v tramvaji pozoroval reklamu na které stálo."Přidej se k našemu managerskému týmu" a on pod tím uviděl nápis štastní duchové hoo doo. Ta obsesivita je neuvěřitelná.

4 Wolf Wolf | 22. ledna 2010 v 16:25 | Reagovat

Ale jednu výhodu proti entitám z linie evropského hermetismu mají. Protože nejsou zatížené křesťanským vnímáním světa, nehrozí u nich působení zpětného odrazu. A taky pokud uzavřou pakt, tak tě po jeho uplynutí nepřipraví o život, jako to maj v oblibě jisté evropské entity. Prostě si počkaj až umřeš, ale důsledek je stejný jako v jakémkoliv jiném paktu.

5 Liliana Liliana | 22. ledna 2010 v 18:38 | Reagovat

Takový drobný bonus...jsou holt trpělivější :-)
Blbý je, když na takovouhle reklamu naletí ti nezkušení nadšenci do magie, kteří většinou (aspoň z toho, co obvykle vidím) postrádají kritické myšlení. A pak taky samozřejmě schopnost se s tím vypořádat.

6 Wolf Wolf | 23. ledna 2010 v 1:14 | Reagovat

Přesně, ono je to líbivé i pro zkušenější kolegy, ale taky dost nebezpečné.

7 Liliana Liliana | 23. ledna 2010 v 18:32 | Reagovat

Ale ti do toho jdou aspoň s vědomím rizika, nebo ne?

8 Koubič Koubič | Web | 24. ledna 2010 v 1:04 | Reagovat

V okultismu je nejdůležitější osobní experience. Než začnu o něčem mluvit nejdříve o tom musím něco vědět. Že vám váš kamarád řekl o hoodoo teamu je hezké ale akorát to ukazuje že četl knihy Veselého a nemá vlastní názor. To samé platí obecně.
Hoodoo duchové jsou mimo morálku takzvané „moderní“ civilizace založené na křesťanství. Je to animistické náboženství, divoké živočišné. Bertiaux napsal Voudon jako neskutečný slepenec všeho co se mu líbí což ho šlechtí s hroznou angličtino francouzštino haitštinou tj kreolštinou za což by zasloužil Zin (překladatelé ví). Pro osobu, která není oproštěna od iluze morálky je to stejně nebezpečné jako vše ostatní. Bokoři a  Houngan své duchy milují. Hoodoo je v tomhle dost podobné. Prostě pokud přistoupíte na jejich hru a vydáte se po cestě animistické víry tak proč ne. U Voodoo je to naprosto normální. Západní civilizace si vymyslela démony a pakty které Africké kmeny neznaly ani z rychlíku. Voodoo je blíže křesťanské nauce než by se na první pohled zdálo. Buď integrovali křesťanské egregory nebo je upravily. Stejně tak to je s hoodoo voodoo loa lwa spirits. Je to jako přijetí Krista. Začlenění se pod egregor, tj egregor začne ovlivňovat vás a vy jeho. Desintegrující to pak je pro ty co jsou „slabí“ neznají svou Kia pravou vůli. To má pak dost blbé následky, jako každá magická hračka.

9 Wolf Wolf | 24. ledna 2010 v 2:33 | Reagovat

No a o čem se tady celou dobu bavíme Koubiči? Co jinýho je začlenění pod egregor než pakt? Chyba které by se měl každý magie znalý člověk vyhnout. I když přiznám, že pokud se někdo ztotožní se zaplacenou cenou, tak se může svobodně rozhodnout.

10 Koubič Koubič | Web | 24. ledna 2010 v 8:36 | Reagovat

On je psychologický rozdíl mezi začleněním do egregoru a paktem. Integrace egregoru je přijetí víry, to není nic co by mělo na psýché nějaký destruktivní dopad. Myslíš že měl Innocent III nějaký duševní potíže když poslal děti na křížovou výpravu? (to že se ta výprava možná nikdy nestala je věc druhá). No nebo fanatici Islámu. Stejně tak zvěrstva inkvizitorů. Ti neuzavřeli s Jehovou / Alláhem / EnKim / Bagrem žádný pakt ale přijali egregor té víry.
S kolegou s kterým Voudon překládáme jsme dlouze rozebírali onen rituál hoodoo. A je to vážně jako hostie = sklenka vody. (Berti je z velké části křesťan a je to znát).
Pakt je negativní a proto taky negativně končí. Hoodoo je o přístupu. Magie je z velké části  psychologii a tak je dobrý se k ní i chovat. Můžeš k tomu přistupovat jako k náboženství nebo jako paktu. Když k tomu budeš přistupovat jako k paktu je jasný že ti dvakrát do smíchu nebude. Když to vezmeš jako náboženství, byť „primitivní“ tak to je dobrá zkušenost. Ono není od věci vyzkoušet si všechny možné formy víry co existují. Zjistil jsem že nejsem jediný magor který tak činil (Pý Džej Carroll to v Liber Null pěkně popsal tuším že i Phill Hineů).

11 Wolf Wolf | 24. ledna 2010 v 9:47 | Reagovat

Jo,ok, i z tohodle pohledu se to nechá tak brát, ale jak jsem řekl, z mojí letmé zkušenosti a recenze přátel vykazují obrovskou míru obsesivity a tudíž nic pro mě. Pokud bych chtěl něco brát jako systém víry, byl by ze mě věřící, né mág. Věnovat se magii abych něco přijal jako víru, mi připadá dost o ničem, to bych mohl u víry rovnou zůstat.

12 Koubič Koubič | Web | 24. ledna 2010 v 10:16 | Reagovat

Jo to nezpochybňuji. Obsesivní toto náboženství je od jeho základu, ale to je jeho filosofie. Já se považuji za omniteistu. Věřím ve všechno, protože všechno je možný, funkční. Víra je skvělý předmět pro analýzu a rozbor z psychologického hlediska i historického, mytologického ale i materialního (z toho obzvlášť). Jakožto Mág užívám víru jako nástroj. Tohle je čistě subjektivní (jako vlastně všechno).  Pokud tě víra nesvazuje, víš že Jehova je tak realný jako je realný egregor Jogurtu, nebo Godzily pak to myslím není problém. Problémem se to stává když náboženství „podlehneš“. Pak se z toho stává obsese, brainwashing, a ztráta Já.

13 Liliana Liliana | 24. ledna 2010 v 16:09 | Reagovat

"Integrace egregoru je přijetí víry, to není nic co by mělo na psýché nějaký destruktivní dopad. "

Tady bych tak úplně nesouhlasila. Přijetí víry nemá jistě tak agresivní dopad jako uzavření paktu, ale destruktivní vlivy na psýché nebo duši tam můžou být stejně tak, jen je to plíživější, nenápadnější.
Inkvizitoři možná věřili, že to dělají pro "vyšší dobro", ale o jejich duševním zdraví bych pochybovala. Navíc my do nich nevidíme, nemůžeme vědět najisto, že se u nich na nějaké úrovni neodehrával vnitřní konflikt mezi vírou a svědomím.

Mágové a přijetí víry...
Pokud k víře přistupuji jako k nástroji a nechci se jí nechat svazovat, pak nevím, jestli je dost dobře možné se do ní ponořit a integrovat její egregor bez nějakých rozporů. Možná je to pro chaos mágy zdatné v beliefshiftingu :-)
V tom případě to ale vyžaduje hodně silné vědomí svého já, o silné vůli nemluvě.

14 Koubič Koubič | Web | 24. ledna 2010 v 16:49 | Reagovat

To ano, ale to už není věcí nějakých paktů či víry ale morálky každého z nás. Pokud morálně necítíš vinu za svoje činy těžko tě někdo bude soudit. Víra ti ještě spíš dodá tu iluzorní jistotu že když pošleš pod drn dostatek nepřátel budeš mít v nebi o jednu děvku víc. Takže víra funguje jako morální ochrana mysli. Tam kde není pevný charakter nastupuje obrana ega v podobě dogmatů víry.  No pro nás Chaos Mágy je vážně tohle asi tak těžké jako si jednou za týden vyměnit ponožky i když ty ponožky budou přeci jen o něco těžší. Myslím že žádný Mág nemůže mít nějakou víru jako něco víc než jen nástroj na hraní, když prokoukne tu iluzi že vše je relativní subjektivní a možné. Aneb  Nothing is true everything is permitted.

Ještě k tomu hoodoo/ voodoo. První co se dělá při práci s voodoo je že vás vysvětí na kněze. Je to paradoxní, ale součástí tradice je že každý voodooista se stává knězem ještě před začátkem praxe. Tohle je právě ona iniciace ve Voudonu k duchům hoodoo. Berti si uvědomuje že nemůže žehnat na kněze všem co s hoodoo začínají a tak to udělal takto, defakto si požehnáte sami. Berti chtěl udělat Voudou nebo jak to nazývá pro široké masy. (aby mohli být takoví praktikanti vysvěceni museli by jet za zdrojem, a hoodoo není scientologická církev takže to po vás nikdo nechce).

15 Liliana Liliana | 24. ledna 2010 v 17:20 | Reagovat

Morální ochrana pomocí víry...jasně, tak to bohužel je.

Voodoo/hoodoo
Proti samotnému systému nic nemám, pokud chce být někdo knězem voodoo a ví, co to obnáší, je to jeho volba.
Mně se jen nezdály ty růžové brýle, kterými je na to v článku pohlíženo. Pokud to ale psal voodoo věřící, pak to chápu. Problém vidím jedině v tom, že na tenhle blog chodí převážně nezkušení nadšení začátečníci, kteří mají sklony do všeho, co slibuje rychlý a snadný výsledek, skočit po hlavě bez přemýšlení.

16 Koubič Koubič | Web | 24. ledna 2010 v 17:46 | Reagovat

No tohle je už blbost těch co s magii začínají z pokleslých důvodů a nejde jim o žádný rozvoj ducha či zdokonalení. Takový jen ať si nabijí hubu. Blbci do magie nepatří. Ono ne nadarmo se tomu říkalo královská věda. Ten kdo nepřemýšlí není Mág a s těží člověk. Člověk by měl dělat dle vlastních schopností a možností, neposadíš intelektuálního kripla do řídícího centra Nasa při cestě na Mars. Jestli k něčemu je učení Bardona tak k pochopení, že nejdříve musíme poznat sebe a duševně vyzrát než začneme vůbec něco dělat. Takže ano učení hoodoo je nebezpečné, jako je nebezpečná motorová pila když nevíš že tlačítko rozjíždí řetěz (lepší je přečíst si manuál než si fiknout ruku). První co by se měl zájemce naučit je myslet (to je jádro magie). Asi budete souhlasit že v dnešní době myšlení zrovna nekvete.
Jo jinak můj kolega připravuje článek o Bertim a Voudonu kde vše rozebereme.

17 Liliana Liliana | 24. ledna 2010 v 20:17 | Reagovat

Tak ono třeba ve 12 - 15 letech je tenhle stav docela pochopitelný. Zvlášť když škola obvykle nedává prostor pro rozvoj kritického třídění informací, zdravé pochybnosti a vytváření si svého názoru na věc. Pak se nelze divit, že prostě sáhnou po návodu a přijmou ho bez dalšího průzkumu, rozboru atd.

18 Wolf Wolf | 24. ledna 2010 v 21:08 | Reagovat

Přesně.

19 Lycaon Lycaon | 26. ledna 2010 v 18:51 | Reagovat

Liliana: nikdo ti nezaručí snadný a rychlý výsledek. Žádné růžové brýle taky nevidím, každý at si s magií a podobnými věcmi začne ale musí vědět s čím si začíná. Koubič má pravdu, když nevíž o co jde , nedělej to.

20 Liliana Liliana | 26. ledna 2010 v 22:18 | Reagovat

Lycanon:
Mám dojem, žes moje příspěvky pochopil/a trochu jinak...
Psala jsem, že snadný a rychlý výsledek hledají někteří začátečníci, a protože tento text v tom duchu může působit (proto zmiňuji ty pomyslné růžové brýle), můžou mít sklony se do toho vrhnout po hlavě.
"Když nevíš o co jde, nedělej to" - píšeš jinými slovy to, co já. Zmiňovala jsem hlavně to, že někteří si tuhle bezpečnostní poučku neuvědomují.

21 Wiccathotep Wiccathotep | 26. ledna 2010 v 22:20 | Reagovat

Když někdo nemůže pracovat s Hoodoo bývá chyba v něm, někomu to vyhovuje jinemu to není sympaticke a tak si vybere jinou cestu ale neni duvod hoodoo nejak demonizovat, je to zajimava cesta a přijemná zkušenost.

22 Liliana Liliana | 28. ledna 2010 v 2:04 | Reagovat

Tak já vám ho neberu :-) Jak se říká, každý svého štěstí strůjce.

23 Karel František Houf Karel František Houf | E-mail | 28. ledna 2010 v 17:18 | Reagovat

Nesouhlasím s tím že by na Hoodoo bylo něco špatného, je to jiný kraj a jiné uvažování.My v Evropě žijeme pořád pod křesťanským dogmatem, všude vidíme dualismu, dobro a zlo, morální a amorální, společenský přijatelné a nepřijatelné.Nezáleží na to jestli vyznáváte křestanství, ale stačí když máte falešnou morálku.Bertiaux všechno co musíte a nesmíte při práci s Hoodoo dělat říká, je to deset lekcí, ale J.Veselý přeložil jen dvě a celý tento systém komentoval s despektem.V Křesťanství funguje dualismus, jsou zde zlí démoni kteří člověka pokoušejí a dobří a hodní andělé, kteří člověku který démony přemáhá naopak pomáhá.V Hoodoo a celém náboženství Voodoo dualismus není, jsou zde duchové nebo bohové kteří jsou přirození, jsou považováni za dobré, ale mohou i škodit, což ti co jsou v kultu Voodoo dobře vědí, ikdyž je považují za anděly nejsou tolik naivní aby před nimi nebyli ostražití, jako je tomu u víry v anděly.I "Anděl" dovede ublížit a chovat se zle, což voodooisté vědí.Mezi houngany a loa existuje ale mnohem těsnější pouto než mezi kněžími a magickým pantheonem v evropě.Loa jsou mnohem lidštější, sympatičtější a přátelštější než odlištěné extrémy dobra a zla.Houngan a Loa je svázán určitým poutem, láskou chcete-li.Co se týká problému, jenž se objevil u některých Evropských mágů, poté co začali pracovat s Hoodoo, ten je způsoben tím že oni pocházejí právě z dualistického prostředí.Bertiaux neříká nadarmo:Nemusí to být špatné, když to říká Korán nebo Bible.Tradiční hermetik jako je pan Veselý a mnozí další s různou formou získané morálky nevycházející z pravé vůle nemohou pracovat s Hoodoo,tr. hermetismus vychází z existence dobrých a zlých sil a přímo z Judaismu a Křesťanství, což je odlišný "program" než jaký znají Hoodoo duchové, ti se po zapojení do programu dogmatického jedince začnou chovat jako "pokušitelé", zaútočí na jeho morálku, budou se soustředit na tu část jeho samého, kterou považuje za špatnou a chovají se jako "virus" rozrušující dogmatický "program" myšlení zasvěceného, což nemůže dobře skončit.Množství magiků v Československu se rekrutovalo z řad věřících, stejně tak bude na tradiční hermetiky působit Hoodoo nezvykle kvůli jiné etiketě Hoodoo duchů.

24 Liliana Liliana | 28. ledna 2010 v 20:22 | Reagovat

[23]:Takový přístup je samozřejmě o něčem jiném. Ono to platí o jakémkoliv duchovním systému...nic není jenom bílé nebo jenom černé. Proto považuji za užitečné si toho být vědom, pokud se do něčeho pouštím (tedy být sice otevřený, ale i informovaný a objektivní).

Morálka... ano, v našem prostředí převládá vliv křesťanství se vším dobrým i špatným, co to přináší. Ovšem morálka jiné kultury nebo náboženství může mít zase své. Proto si myslím, že je dobré se dopracovat ke svým vnitřním etickým hodnotám, které nebudou diktovány zvnějšku, ale se kterými se budeme plně ztotožňovat, protože nám budou dávat smysl a budou nás posouvat výš ve vývoji. A z hlediska této vnitřní (upřímné) morálky už si můžeme mnohem lépe přebrat jakýkoliv magický systém a zjistit, jestli je pro nás vhodnou cestou.

25 Spike Spike | 10. února 2010 v 15:44 | Reagovat

cafte chcel by som sa opitat kto tu ma skusenosti so smerom Hoodoo dake blisie info Voudon Gnostik Workbook od Bertiaux bo 10 lekci tym zacina a pri tom rituali priania to co ches dosiahnut ci tie iste sviece sa mozu pouzit aj na ine prianie lebo sa o tam nepise a ci je lepsie napr to dane prianie posilovat opakovanim ritualu tot zaim vse kto sa tym seriozne zaobera nech odpise a posle icq na seba dik

26 warhammer warhammer | 20. února 2010 v 1:29 | Reagovat

Pro Koubič:
Takže sis házel kostkou jo? To by mě zajímalo, jaké to bylo.

27 Ocult Ocult | 22. února 2010 v 22:19 | Reagovat

Ja nevim jak vy... ale muze to byt zajimavy jako zit s vyssi moci... jestli tyhle clanky nelzou, jestli to nejsou pouhe vystrelky z lidi co chteji neco dosahnout... tak to muze byt ceska k moci... sice pres prostredniky (duchy) ale i tak je to jedna z cest

28 Ocult Ocult | 22. února 2010 v 22:20 | Reagovat

tak to muze byt cesta* k moci

29 Karel František Houf Karel František Houf | 24. února 2010 v 11:21 | Reagovat

[28]: Ono to je pravdivé, ale musíš si to pořádně přečíst ať víš do čeho jdeš.Je to jako spojení s bohy, ale nebral bych to rozhodně jako nějaké samoúčelné využívání kouzel pro ziska a lásku (ikdyž v tomhle směru jsou nepřekonatelní) je to cesta.Každý bůh bude dávat svým věřícím výhody, tady je ještě určitý obchod (dám hoodoo duchům trochu své energie a oni mi přinesou mercedes) který vám umožní získat více.

30 Hoodoo Hoodoo | 25. února 2010 v 15:10 | Reagovat

Vsetci zo skutečne velkých Hoodooistických majstrov su vo vodních a zemských znameniach, pretože Panna vládne Voudoo, Kozorozec za vládne Hoodoo a Býk vládne carodějnictvu.Tz ktory maju vo svojom nativnom grafe velke respektive vetsie množstvo vody a zeme su doslova predurceny pre tento druh aktivity.

31 alik alik | 4. března 2010 v 9:27 | Reagovat

ten kretenskej duch me chtel zabyt...lidi neskousejte to!!!!!!!!!!!!

32 A.Z A.Z | 4. března 2010 v 17:28 | Reagovat

Tak jaký sou teda rizika hoodoo?

33 Hoodoo Hoodoo | 4. března 2010 v 18:00 | Reagovat

[32]:
Ak chces pisni mi na icq  627003104

34 Mizuhashi Mizuhashi | 7. března 2010 v 18:29 | Reagovat

No ... jako je to obchod ... takže vy třeba chcete ... moc, sílu, ... ale zase on chce naoplátku 2-3 dny ve vašem těle a aby ho mohl ovládat ... bude vác cvičit, zesilovat, ... nebo vam může dat recept na lektvar který vás udělá extra silnými ... ale na jeho vytvoření je potřeba lidský oko ...
Nebo chcete peníze ... ale ty peníze se jen tak neoběví ... musí se někde vzít ... v Bance, ...

A jinak já na tom nevidim nic špatnýho ... využívaj to i Horhosové, a když se zasvětíte duchum HooDoo tak získáte nad nima menší moc, a  líp se pak trénujou kouzla Ohně a Vzduchu ...

Něco podobnýho praktikuje muj kámoš a varoval mě jen nad jednouvěcí ... ,,Nejdřív by jsi měl bloudit Astrálem."

35 Mizuhashi Mizuhashi | 7. března 2010 v 18:30 | Reagovat

Jinak nevim kdo mi to poslal ale už mi tohle přišlo na oba moje Maily ... ale i s druhou lekcí :-D

36 Mizuhashi Mizuhashi | 14. března 2010 v 14:50 | Reagovat

A vlastně ... má to deset lekcí a dost se na tom naučíte :-D  :-D  :-D

37 Dinosus Dinosus | 15. března 2010 v 13:35 | Reagovat

[3]: Ahoj, drahý wolfe, to co ty líčís psal Josef Veselý, který je hermetik a může o tom podat svědectví jen dle svého názoru a věděné.Je to v knize J.V. Magie pro pokročilé.Pokud ti to říkal kamarád tak pouze říkal to četl v té knize.Je to vlastně šamanství a není na tom nic zlého.

38 Mizuhashi Mizuhashi | E-mail | 21. března 2010 v 1:02 | Reagovat

neposlal ti to nahodou nalkael?

39 38 Mizuhashi Mizuhashi | E-mail | Teď | Reagovat  neposlal ti to nahodou nalkael? 38 Mizuhashi Mizuhashi | E-mail | Teď | Reagovat neposlal ti to nahodou nalkael? | 21. března 2010 v 1:03 | Reagovat

sry jinak meno rohell

40 Mizuhashi Mizuhashi | E-mail | 25. března 2010 v 16:19 | Reagovat

[38]: a [39]:
Ne neposlal ...

41 Wolf Wolf | 27. března 2010 v 17:31 | Reagovat

Njn, taky mám dojem že jsem to tam četl.

42 ddd ddd | 10. dubna 2010 v 19:12 | Reagovat

Hmmmmmmmmmmm    já to teda moc nechápu. A pořád se tam mluví o tom samim. Ale jinak máš dobrej blog.

43 Kira Kira | 12. dubna 2010 v 14:21 | Reagovat

Fůůůj .... tohle je hroznej Blog ... hodně věcí zkopírovanej a ke všem sou tu hlavně bláboli ...

44 Nyarlatotep Nyarlatotep | 24. dubna 2010 v 18:32 | Reagovat

[31]:hmmm, kecáš, je vidět žes to nezkoušel a že si jenom děláš srandu z těch co jsou zbabělý
sám seš podělanej strachy a bojíš se to zkusit a tak si radši vymejslíš pohádky

45 ... ... | 5. května 2010 v 1:59 | Reagovat

čau lidi může mi tu knížku někdo poslat na mail?   muj mail je VaclavValicek@seznam.cz  dík

46 Mizuhashi Mizuhashi | 9. května 2010 v 20:20 | Reagovat

Prosím všechny návštěvníky tohoto Blogu ...
Ten kdo má Příručku : Sila duchu-Michael Bertiaux; Aby jí neroznášeli dál lidem co neznají a nemají v ně 100% důvěru ... Měli by jste vědět že toto učení nebude zneužíváno a využíváno lidmi kteří si to nezaslouží ... !

Takže prosím všechny co tuto příručku mají aby si nejdřív tyto lidi prokoukli ...

47 Noira Noira | Web | 12. května 2010 v 16:20 | Reagovat

Hmmm, škoda že se tady ani neuvádí, že se jedná o nechvalně proslulý Voudon Gnostic Workbook Michela Bertiauxe. S hoodoo jako americkou lidovou magií to nemá mnoho společného. Bertiauxův systém je funkční, ale nesmírně obskurní, té knize není ani rozumět a nikdo pořádně neví, s jakými bytostmi se tam pracuje - zřejmě s vúdú duchy z rodiny Ghede.

Doufám, že o tom jednou něco pořádného napíšu, protože mě celkem děsí, kolik lidí  už se k těm překladům dostalo, a co všechno (si) nadělali.

48 Heccate Heccate | 17. května 2010 v 7:52 | Reagovat

Nic o tom sice nevim, ale můj vnitřní pocit z toho je, jako by se tady mluvilo o ANORGANICKÝCH bytostech. Není vlastně úplně jedno jak je všechny nazveme? Není to jenom o naší energii a o jejím získání.

49 Pavel J. Pavel J. | 18. května 2010 v 22:06 | Reagovat

[47]:To že to je Voudon Gnostic Workbook bylo opakovaně uvedeno v komentářích, stejně jako odkaz na kritiku tohoto systému v knize Josefa Veselého:Magie pro pokročilé.Knize je rozumět, ale je psána anglicky, ovšem zda-li se jí rozumí skutečně, nebo zda-li je psána jasně, o tom bychom se mohli přít.V textu je zmíněno, že se pracuje s duchy Maitre a Nibbho.Maitre je cosi vodního, něco jako Lovecraftův Dagon.Druhá skupina Nibbho jsou guédé, myslím že je to tam napsáno.Nibbho je snad Guédé Nibo, tedy loa, které když někoho posedne, tak má posednutý sklon k perverzitě.Loa guédé jsou loa smrti,ostatně proto vypadají jako kostlivci a mají na svědomí i čas (Chronos-Saturn-Čas), snad proto se tolik uvádí že je Bertiaux ve svém věku v tak dobré kondici a čiší zdravím.Každopádně se říká, že to s čím se zde pracuje nejsou skutečně loa, že jsou to pouze určité jejich aspekty využité Bertiauxem.Jak píše Koubič:,,Berti chtěl udělat Voudou nebo jak to nazývá pro široké masy."Další loa s nímž se setkáváme je Bacalou Bacca, to nám slouží k získávání lásky a sexu.Veselý k němu píše že je to loa tlejícího dřeva, které chřestí řetězy, Bertiaux pak dále v Grimoáru Guédé dodáva že je to strašlivé loa, ale může nám pomoci v milostných zaležitostech.Dále se k tomu nehodlám vyjadřovat a též doufám že o tom někdo něco pořádného napíše.
[48]:Obávám se že ti(vám, ve švédsku již se s vykáním přestalo) nevěřím, že o tom vůbec nic nevíš, neboť pojem anorganické bytosti užil Jozef Karika ve svém článku na putnici.sk.Jde vlastně o to že tyto bytosti čerpají svou energii od organických organismů, využívají je v určité symbióze, já pomůžu tobě a ty mě.My posíláme Húdú duchům energii a oni nám na oplátku pomáhají, plní přání a vše co chceme.Bertiaux to tak píše v celém začátku:služte duchům dobře a oni se vám odmění, dávejte jim energii a oni vám budou dávat dárečky, je to obchod, nebo spíš symbioza.Dobrým příkladem je též Padre Pio z Pietrelcini (akorát je zde Húdú nahrazeno Kristem)tento mág měl od svého boha množství schopností (jako v Húdú je dostal kdy potřeboval)a jeho "zázraky" jsou všeobecně známé.Doporučuji všem přečíst na putnicisk články Anorganické bytosti - spojenci čarodejov I-III.

50 šaman šaman | 29. května 2010 v 15:42 | Reagovat

jedna špatná slabyka a neni to dobrý a i když to řekneš dobře někdy taky ne (mrtví nejsou rádi rušeni). ???  ???

51 šaman šaman | 29. května 2010 v 15:46 | Reagovat

znam lepší spusobi jak spáchat sebevraždu :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)

52 čarodějka iva čarodějka iva | 30. května 2010 v 17:28 | Reagovat

ty šamane tak ty sis za tvuj text zasloužil u mně pořadnou kletbu.chudak dark princess jak se asi citi když ji to sem pišete

53 Mizuhashi Mizuhashi | 3. června 2010 v 17:55 | Reagovat

[52]: No nevím ... ale měla by jsi vědět že DarkPrincess to taky již nepatří ... patří to BalyTheBear ...

[50]: + [51]: No nevim jestli jsi to četl ale stojí tam ,,Je snadné přijít do styku s duchy; ve skutečnosti velmi touží přijít s tebou do kontaktu." ... takže to nic hrozného nebude ... a záleží jen na tom jací duchové to jsou - Hodní, mrzutí, vzteklí, rozzuřený,  milující, ...

54 Lilu Lilu | 8. června 2010 v 17:29 | Reagovat

Tak či onak. V zasvěcení jsou slova, na způsob "..abych vám sloužil.. ,..zasvěcuji se službě duchů.., ..od této chvíle navždy..". Možná zní přísliby lákavě, ale všichni, od kterých jsem četla poznámky k Hoo Doo, se můžou shodnout, že kdo jednou začne s Hoo Doo, už není cesty zpět. Nad slovem "navždy" se prosím zamyslete, lidská duše je nesmrtelná, co naplat, že jednoho dne zemřete. Nevíte, co bude po smrti.. a že narazíte na mocného mága, co dokáže odrovnat i mentální tělo, je pravděpodobné asi tak, jako že vám ho na požádání i zničí (nemluvě o pravděpodobnosti té možnosti, že byste právě tohle skutečně chtěli). I když to někteří podávají jako obchod duchů s živými, už u toho rituálu by vám mohl v hlavě naskočit alarm. To vy sloužíte duchům, ne naopak. "Šťastné" posednutí? Vždyť si z vašeho těla udělají cedník a ještě vás přesvědčí, že právě takhle jste to chtěli.. Uvědomte si, že každé výhody něco stojí, a že právě teď nevidíte účet ještě neznamená, že žádný neexistuje.

55 Mizuhashi Mizuhashi | 11. června 2010 v 21:04 | Reagovat

[54]: Hmm .. .vždycky si musíš najít způsob jak přežívat a toto je jedna možnost ...

a i když jim "sloužíš" máš se blahem ...

Je pravda že se nad tím musíme zamislet ... a jak jsi řekla ,,Uvědomte si, že každé výhody něco stojí,"
No prostě vše má své plus i mínus ..

já osobně HooDoo nedělám ... jsou to valstně znalosti Horhosů .... a právě od nich to mám ...

56 Niky Niky | 17. června 2010 v 14:23 | Reagovat

vypada to zajimave a zkusila bych to....jestli ste to uz nekdo zkousel tak mi pls napiste na icq:443405113 diky :-)

57 kaculinka kocicka kaculinka kocicka | 17. června 2010 v 17:17 | Reagovat

toje hustýýýýýýýýýýýýýýýý [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]

58 .Sabadath. .Sabadath. | E-mail | 8. července 2010 v 3:15 | Reagovat

Jak jsem zde zběžně pročítal komentáře Wolfa, aspol. na začátku, nezbývá, než souhlasit.. Sám jsem s nimi experimentoval a to jsem upravil pakt.. Místo "navždy" jsem použil " do konce roku příštího" a i tak byly trable.. Vážně, můžete mi věřit, není to nic pěkného.. Jsou to snad ty největší vlezdoprdelky ze všech entit a navíc strašně náladové!!

59 .Sabadath. .Sabadath. | E-mail | 8. července 2010 v 3:25 | Reagovat

A navíc (jako obvykle :)) k tomuto "lákadlu" zapomněli přidat jeden dost důležitý dodatek, aneb zde není to "pro" a "proti".. Pro plné informování populace ho zde přikládám celý (zájemcům o uzavření paktu doporučuji přečíst):

a wanga, které Meyrink analyzuje v Zelené tváři, a o nichž se nachází zmínka i v liber Legis - 1:37)
Celková magická potence těchto duchů je nadprůměrně vysoká. Kromě plnění přání dokážou u mága vyvolávat překvapivě silné
halucinace a vize, jejichž přesvědčivost se v ničem neodlišuje od přesvědčivosti reálného světa. K občasnému vzniku takovýchto
halucinací (tvář loa se zjevuje v zrcadle namísto mágovy tváře apod.) dochází i po dobu bdělého stavu. Vyskytlo se též zvýšení
smyslových schopnosti po částečném posednuti operatéra duchem loa.
Vnitřni struktura těchto bytosti jeví prastaré znaky, které je odlišují od entit (zřejmě mnohem mladších), náležejících klasickým
magickým systémům. Lepši výsledky a oblibu u loa dosáhli především praktici zaměření mediálně, s oslabeným solárním Já,
signovaní Lunou nebo Neptunem. Silná vůle a analytická mysl praxi s nimi spíše znemožňuje, což může být překážkou pro většinu
mágů západní tradice."
Na jiném místě se J. Karika dále zamýšlí nad zvláštní povahou duchů húdú a v této souvislosti uvádí:
„Vzhledem ke zkušenostem vymykajícím se běžným aspektům magické praxe, jaké při experimentováni s těmito entitami zažilo
několik našich' známých, je důležité pokusit se více přiblížit povahu těchto bytostí. K tomu je však zapotřebí obrátit pozornost k
nejznámějšfmu velmistrovi OTOA/LCN - Michaelu Bertiauxovi a jeho duu.
Protichůdnost názorů na Bertiauxovy práce uhodí do očí snad každého, kdo do této oblasti začne pronikat. Ty jsou na jedné straně
zkušenými mágy vyzdvihované a označované za .extrémně silné a propracované', zatímco na druhé straně jsou - stejně zkušenými
mágy - zatracované a zavrhované s poznámkou, že je to naprosto nepoužitelná, dětinská, zvrhlá a neuspořádaná šílenost. Právě v
rozřešení této protikladnosti spočívá klíč k pochopení povahy a chování se loa používaných v LCN. Mnohé v Bertiauxových pracích
napovídá, že tento mág - nebo spíše čaroděj - je nagual, tedy takový typ čaroděje, který (podle Castanedy) nemá nic nebo jen velmi
málo společného s běžným uspořádáním světa, resp. se vším, co dokážeme pojmenovat a intelektuálně zařadit. Oproti tomu klasická
západní zasvěcovaci tradice je z velké většiny tonal. Zaobírá se uspořádáním, tříděním nebo klasifikací esoterních aspektů bytí;
odhalováním a využíváním jejich vzájemných vztahů. Běžný západjjj mág je typický tonal. Systém, v němž se pohybuje a s nimž
pracuje, je více či méně racionálně rozvržený, uspořádaný, a odvolává se na svět, který je možné J vnímat, podrobovat zkoumání,
klasifikaci atd. Pro tonal se však nagual jfgfH jako naprosto nepochopitelný, neuchopitelný, děsivý, jako čiré šílenství či démon
Choronzon.
Proto také Bertiauxovy práce vyzdvihují jen mágové inklinující k nagua» a lu, zatímco mágové tonalu je nedokážou žádným
způsobem uchopit, logicky1
postihnout, takže je ze sféry svého zájmu zpravidla vylučují, resp. je pro svůj systém považuji za nebezpečné, a destruktivní. Tonal
nedokáže využít naguMj
Jelikož domorodci v oblasti Haiti a částečně i v oblasti New Orleansu maji jiný druh tonalu než typičtí obyvatelé západní civilizace,
nepředstavuje pro ně uspořádáni Bertiauxových prací i duchů jeho systému výraznější problém. Naproti tomu pro západní typ tonalu
se tyto jeví na vrchních úrovních jako dě-tinské, logicky nekonzistentní, primitivní, chaotické apod., na hlubších úrovních jako
naprosto šílené a neproniknutelně temné. Proto také jeden z bývalých velmistrů OTOA uvádí, že konkrétně Voudon Gnostic
Workbook není vhodný pro osoby zaměřené na magickou praxi západního typu.
Obdobně je tomu i s duchy hiidú a dalšími Ioa LCN. Na tradícionálního západního mága působí zcela neuchopitelným, ztřeštěným,
dětinským, doslova šíleným dojmem. Jsou dětinští, dokážou se neodbytně vtírat a dožadovat pozornosti, i po dlouhém období se
zničehonic přihlásí ke slovu s neuvěřitelnou razancí, dokážou dělat lákavé nabídky ve stylu zkušených obchodníků atd. Zároven
však s nimi prakticky není možné uzavřít klasický pakt, který tradičně zavazuje obě strany, protože nemají žádnou pevnou vnitřní
soudržnost, nic, na co by se dalo spolehnout, nic, co by bylo stálé. Hrozivé loa se může v okamžiku HBpít v loa jemných citů, a
naopak. Tito duchové nemají stejný typ identity se sebou samými, svými atributy a aspekty, jako duchové západní magie (včetně
démonů). Zároveň však ani není možné označit je za klifotické, protože ,klifoť je rovněž jen pojem v rámci západního tonalu.
Duchové húdú a loa LCN tedy nejsou autentickými bytostmi vúdúistického panteonu. Božstva haitské a new orleánské vúdúistické
tradice jsou jen ekvivalenty Y tonalu, které se nejvíc blíží povaze těchto nepojmenovatelných bytostí nagualu.
Navzdory výše uvedenému vykazují duchové húdú i loa LCN několik jakýchsi základních, charakteristických rysů, které jim jsou do
jisté míry
1. Usilují o mutliplikaci své moci a vlivu. Jednou z prvních starostí loa LCN je zakládat nové a nové lóže tohoto řádu, podřízené jeho
struktu-
? ře. K této multiplikaci nabádají i své služebníky, nabízejíce jim různé odměny. (Tento princip je plně v souladu s ,ment al itou'
božstev tradičního vúdú.)
2. Jsou výjimečně neodbytní - představují něco jako .astrální pijavice' nebo nezničitelné bakterie. Zkušenosti z praxe směřují k
závěru, že tyto entity není možné žádným způsobem zažehnat. I když konkrétní zažeh-návací postup zabere, nikdy je nevypudí úplně.
Vždy přežívají, aspoň v podobě miniaturní astrální stopy, která vykazuje úchvatnou ,regene-račn i schopnost'. I malý pozůstatek
takovéto stopy se po čase obnoví do podoby prvotní bytosti, okamžitě zaseje nové stopy pro případ vlastního
zažehnání, a pokračuje v původní činnosti. Psychický dopad magických bytostí je možné přirovnat k psychickému
dopadu drog a jejich jednot-livé soubory klasifikovat podle míry jejich návykovosti. Zatímco tra diční hebrejské
pozitivní entity představují jen mírný stupeň takovétl návykovosti a démoni středověkých grimoárů se pohybují
přibližně 1 středu stupnice, duchové húdú jsou magickým ekvivalentem drog témě" stoprocentně návykových už po
první dávce. Nikdo - z nám známých experimentátorů kdo s nimi začal pracovat, s nimi už pracovat nepřestal (více či
méně vědomě, resp. více či méně dobrovolně). Domnívám se, že už po prvním kontaktu není možné se vlivu těchto
duchů jakýmkoliv způsobem zbavit, a že tento vliv bude v psychice mága přežívat - nebo aspoň vegetovat - po celá
desetiletí, případně až do jeho smrti Zkušenost navíc ukazuje, že duchové húdú i další loa dokážou pronikat do
psychické oblasti osob na území, na němž se - např. díky fungující lóži LCN - ,usídlili' i prostřednictvím pouhé
koncentrace na ně, a to i při rozhovoru apod. 3. Jejich působení podléhá cykličnosti. Například guedé loa húdú, tj.
duchové smrti, jsou nejmocnější vždy začátkem jara v době kolem jarní rovnodennosti.

60 .Sabadath. .Sabadath. | E-mail | 8. července 2010 v 3:27 | Reagovat

(U Slovanů se v této době
tradičně slavilo ,vynášení Mořeny' - démona smrti za pomoci magického rituálu, který měl zlomit vrcholící ,moc smrti'
v ročním cyklu.) V tomto období jsou schopni spontánních manifestací, průniků do snů i zjevení. Jejich magická
potence je podstatně vyšší než magická potence entit tradičních magických souborů. V oblastech, pro něž jsou loa a
duchové húdú vhodní (tj. především v záležitostech uspokojování nižších pudových potřeb experimentátora), jsou tyto
entity nepřekonatelné a mají tendenci (ve všeobecném průměru) dokonale realizovat přibližně čtyři z pěti mágových
přání."
Podle mého soudu je tato charakteristika duchů húdú velmi výstižná. Na základě rozhovorů s osobami, které s těmito
entitami pracovaly, a na základě některých vlastních, ne zcela dobrovolně nasbíraných zkušeností v této oblasti, bych
však rád ještě pár maličkostí doplnil.
Každý, kdo s těmito démony uzavře pakt, musí počítat s tím, že se k němu domů nastěhují. Jasnovidec je schopen tyto
bytosti spatřit; nejčastěji mají podobu mořských hadů. Tito duchové rozhodně nejsou nijak plaší a ochotně s magikem
komunikují. Někteří experimentátoři popisují jejich hlasy jako „elektronicky modulované", trochu podobné hlasům
televizních „pokémonů". Častá je též komunikace telepatická, ale i různé smysluplné klepaní, praskání apod. podle
domluvených kódů.
Typickou vlastností těchto bytostí je, že své služby magikovi přímo vnucují-Většinou si vyberou nějaké téměř potlačené
přání a vytvoří pak podmínky pro jeho realizaci. Často nabízejí finanční zisk, který ovšem bývá podmíněn
nějakým nemorálním (nikoli nutně nezákonným) činem. Jejich specialitou
je inscenování situací umožňujících naplnit skryté sexuální touhy, čím ^verznější, tím lepší. Kdo žádné perverzní
sklony nevykazuje, u toho se je duchové húdú pokoušejí vyvolat. Pokušení nastražená těmito démony bývají pro mnoho
lidí téměř neodolalná.
Člověk zde totiž musí nejen čelit velmi konkrétním a značně dynamickým situacím, ale zároveň je duchy vysloveně
přemlouván, aby jejich nabídky využil. Argumentace duchů húdú se vyznačují úžasným primitivismem, logickými
chybami a až děsivou emoční působivostí. Pro méně vyškoleného operatéra může být také někdy obtížně odlišit své
vlastní myšlenky od jejich
našeptávání". Pakliže člověk jejich služby odmítá, jsou schopni se s ním hádat Pokud je mi známo, neexistují v magii
západní tradici žádné démonické inteligence, které by se člověku takto brutálně vtíraly do přízně. Přijmout jejich služby
v plném rozsahu znamená rezignovat na vše, co je v člověku
lidské. . , ' . v, v,
Nechci zbytečně dramatizovat, ale co do zhoubnosti působeni na člověka
se mi duchové húdú jeví srovnatelní s Choronzonem. Ten má však vliv pouze desintegrující, zatímco duchové húdú
vykazují účinek nejprve demoralizující a pak teprve desintegrující. Choronzon dokáže najít nejslabší stránku člověka, v
ní se usídlit a odtud vyvíjet své působení na všechny stránky osobnosti. Výsledkem je, jak píše Crowley, „roztrhání
charakteru" člověka. Duchové húdú působí na člověka komplexně a z více stran najednou. Kdo jim podlehne, může být
degradován až na úroveň zvířete. Zatímco normální démoni se spokojí s tím, že jim, v případě uzavření paktu, připadne
magikova duše až po smrti, duchové húdú „sežerou" magikovu duši už za jeho života; sice po kouskách, ale většinou
dost rychle a beze zbytku. Celkem bych řekl, že tyto entity jsou člověku stejně přátelské jako morový bacil; ten se o
člověka přece také „zajímá".
Dost šokující pro mě bylo zjištění, že člověk může k těmto démonům přijít jako slepý k houslím. Obecně platí, že
člověk je tím více vystaven démonickým vlivům, v čím větším stavu nerovnováhy se nachází. Relativně vyvážený člověk
se cílem démonických útoků zpravidla nestane, pokud na sebe ovšem zbytečně neupozorní, např. nadměrným
modlením nebo tím, že se začne zabývat magií a pak tento svůj zájem opustí. Výjimku tvoří lidé, kteří snadno uvolňují
auru (tzv. přirození dárci), kteří mohou být příležitostně navštěvováni vampy-; rickými entitami. Nebezpečnost duchů
húdú spočívá mimo jiné v tom, že jsou i schopni kontaktovat i člověka, který je vůbec nevolal, ale pouze se setkal s někým,
kdo s nimi uzavřel pakt. První známkou zájmu těchto démonů o člověka i bývají sugestivní sny s vúdúistickou
tematikou. V těsném závěsu následují | podivné a bezdůvodné změny nálady provázené akcentováním určitých povahových
rysů, vždy negativních. Pokud dotyčný tento stav včas rozpozná, lze \ démony v tomto stádiu přiblížení ještě
zapudit zažehnávacím pentagramovým rituálem. Nestane-li se tak, nabídnou duchové húdú nejpozději do týdne člověku
své služby, což se děje výše popsaným způsobem. Schopnost těchto duchů manipulovat s realitou je obdivuhodná.*)
Za více než dvacet let, co se zabývám magií, jsem přišel do kontaktu s četnými démonickými (a samozřejmě i s
některými andělskými) inteligencemi Některým jsem stál „tváří v tvář" v magickém kruhu, s jinými jsem komunikoval
astrálně nebo mentálně. Vždy jsem s nimi dokázal vyjít. Žlučí mi hnuli, zato však pořádně, teprve duchové húdú, a sice
svými nehoráznými a nestydatými pokusy se mnou manipulovat. Když se tito démoni jednou v noci (nepozvaní)
dostavili, aby se přeptali, proč jsem nevyužil jejich (neobjednaných) služeb, zapředl jsem s nimi rozhovor, během něhož
mě tak rozčílili, že jsem tyto duchovní bytosti - poprvé v životě - zažehnával (úspěšně) sprostými nadávkami místo
Božími jmény. Prostě mi to v dané situaci přišlo přiměřenější. Člověk by si rozhodně neměl myslet, že už ho nic nedokáže
překvapit.
Nyní, když jsem snad dostatečně vysvětlil, proč je třeba se od těchto spirituálních bestií, obývajících jednu z
nejodpornějších stok astrálu, držet pokud možno co nejdále, podávám v rámci úplnosti mého pojednání Bertiauxův
návod, jak tyto duchy kontaktovat. Jde o zkrácené citace z první kapitoly již zmíněné Bertiauxovy knihy, v nichž jsem
záměrně ponechal některé vysloveně matoucí „náborové pasáže", vychvalující přednosti duchů húdú a prospěch
vyplývající ze spolupráci s nimi. Můj soukromý názor je ten, že autor mlží a občas vysloveně lže. Buďte tedy, lidé,
prosím, opatrní. Vše, co v této kapitole ještě následuje, je určeno pouze k přečtení a k poučení, nikoli k provedení.**)
*) Jsou schopni i pozoruhodně silných fyzikálních projevů. Jeden kolega, který s nimi navázal kontakt, mi vyprávěl, že když se rozhodl ukončit s nimi
styky a zrušit jejich oltář, reagovali duchové svérázným způsobem: dveře u pokoje se najednou začaly otřásat jakoby pod mocnými, dunivými
kopanci. (Později našel na podlaze u futra opadanou omítku.) Mág vyzval duchy, ať mu přestanou kopat do dveří. Nejenže nepřestali, ale navíc se
začala třást celá místnost, až se houpal lustr, zvonily skleničky v kredenci atd. Kolega, který je ve spojení s jistou vysokou duchovní inteligenci,
povolal tuto na pomoc, načež úkazy ustaly. **) Jsem si vědom toho, že se trapně opakuji, ale přesto znovu připomínám: Mluvil jsem s lidmi, kteří
pakt s duchy húdú uzavřeli. Nebyli to žádní hlupáci, ba naopak, šlo o značně vyzrálé a integrované osobnosti; přesto téměř všichni měli potíže s tím,
aby „ustáli" situace, které takto vznikly. Pokud bys tedy, milý čtenáři, nedbal mého varování, nečiň mě odpovědným za své případné problémy, a
hlavně se na mě neobracej s dotazy, co s tím máš dělat. Ono se s tím totiž, jak ses již výše dočetl, nedá dělat skoro nic, hlavně pokud jsi duchy húdú
sám zavolal. (Mimochodem, Bertiauxovu Workbooku říkám „Past na blbce".)

61 .Sabadath. .Sabadath. | E-mail | 8. července 2010 v 3:28 | Reagovat

Pak už následuje to lákadlo.. :)

62 patas patas | 13. července 2010 v 13:05 | Reagovat

nevadí když ten rituál budu číst z papíru

63 666 666 | 14. července 2010 v 11:42 | Reagovat

jááááj tak dlouhy kdo to ma cist fuj!!! :-!

64 Mark Mark | E-mail | 14. července 2010 v 20:23 | Reagovat

Ahoj chtel jsem se zeptat jak se mam modlit k dagonovy a jak ho uctivat?vim ze existuje protoze na rozdil o toho krestanskeho boha skutecne me vyslisel.pls help

65 Pavel J. Pavel J. | 15. července 2010 v 11:31 | Reagovat

[62]: Nevadí, všechno to je více méně doporučené, můžeš si to upravit.
[63]: Základním předpokladem mága je vůle, třeba vůle přečíst dlouhý článek šíleného vúduisty.
[64]: Souhlasím že prastaří jsou skutečně aktivnější a mocnější, než jiná božstva.Zkus se zeptat někoho z Československého Chrámu Prastarých.
[Smazaný komentář] Myslím že se na této diskuzi skvěle projevuje to o čem psal J.Karika, tj. nagual a tonal, podle kterého to pak diskutující hodnotí.Jestli to chcete zkoušet, nejdřív si přečtete články na cavillatio.blog.cz atd. a nejdřív zkuste Kurz mágie pre začiatočnikov

66 Lilu Lilu | 15. července 2010 v 11:53 | Reagovat

Sabadath: Děkuji za vyčerpávající slova, je v nich mnoho.

67 Pavel J. Pavel J. | 15. července 2010 v 20:16 | Reagovat

[66]:Ona vyčerpávající slova jsou úryvek z knihy Josefa Veselého Magie pro pokročilé, autorem uvedených poznámek z práce Československé lóže LCN je Jozef Karika, všem zájemcům více než odkaz na uvedený, již neexistující blog, doporučuji pročíst články Anorganické bytosti I-III. a další články od Jozefa Kariky na http://putnici.sk/newsread.php?newsid=1321 atd.

68 .Sabadath. .Sabadath. | E-mail | 17. července 2010 v 10:40 | Reagovat

Lilu: Není zač, ale jak psal už Pavel, nejsou to má slova.. :)

69 Lilu Lilu | 15. srpna 2010 v 21:14 | Reagovat

... Aha :D No, stejně děkuji za uveřejnění.

70 koukej na cestu koukej na cestu | 25. srpna 2010 v 16:08 | Reagovat

Doporučuji shlédnou Princeznu a žabáka. Velmi poučitelné. Tak dlouho s tímhle húdú budeš chodit pro vódú, až se jednoho dne utopíš.

71 Azrael Rain Azrael Rain | 1. září 2010 v 21:11 | Reagovat

muzu se jenom zeptat ?? je to jenom muj neznalej pohled nebo mi hoodoo velice blizce pripomina cernou magii .......nechci nikoho rozcilit nebo urazit ja cernou magii neodsuzuju a ani hoodoo nepovazuju za neco spatneho jenom se chci zeptet jestli tomu tak je .... 8-O

72 Michal Michal | 4. září 2010 v 19:34 | Reagovat

[71]: Buď můžeme říct, že nic jako černá magie není, protože je jen jedna a můžeme jí posuzovat jenom z pohledu vůči nějakému předmětu (třeba proti druhé osobě, sobě, satanskému devateru, zákonu telemy a nebo biblickým přikázáním) a pak je její černo/bílost subjektivní a nebo to můžeme brát vůči Já, jestli to mága poškozuje, protože mág nebo spíš Já, je jediný kdo je Bohem v universu, pak je to bílá magie, protože duchové se o ty kdo je uctívají starají a ukazují jim správnou cestu

73 rody rody | 10. září 2010 v 20:15 | Reagovat

cc hele chtel bych se zeptat jak bych mohl nekdy levitovat jestli to jde a taky co obnasi to hoodoo jako jestli me ti duchove budou nak pornasledovat nebo otravovat td,...

74 Michal Michal | 15. září 2010 v 8:48 | Reagovat

[73]:Levitace je možná ale je to složitý, ono je možný skoro všechno, to co není vážně nemožný.Přečti si Bránu k opravdovému zasvěcení od Bardona.
Hoodoo ti nedá nic co nejsi ty sám, oni pouze plní přání, nikdy ti nedají nic co si nepřeješ a proti svému skutečnému já mají nekteří lidé blok, morální zábranu a z toho se odvíjej všechny problémy.Klíčem k práci s Hoodoo duchy je nechat se vést, oni vědí moc dobře co dělají a co potřebuješ, klíčem je nelhat sobě a duchům.Třeba když jsi hluboce věřící katolík a jsi gay a nebo něco v tvém přesvědčení brání si přiznat co jsi, třeba že miluješ populární hudbu a masochizmus a pak se ti duchové pokusej pomoct a budou na tobě usilovně pracovat aby si se nezapíral před sebou samým a uvědomil si své pravé já.Jsou to dobré bytosti, ale nemají moc pochopení pro lidskou přetvářku, falešnou morálku a mají tendenci přinášet tomu kdo s nima pracuje co chce a to se ne každýmu líbí.

75 Josef Veselý Josef Veselý | 27. září 2010 v 17:56 | Reagovat

Komentář Josefa Veselého: Téma vúdú/húdú jsem otevřel v knize Magie pro pokročilé, která poprvé vyšla v říjnu 2004. S potěšením kvituji, že aspoň po létech se něco z toho, co jsem kdy napsal, stalo předmětem diskuse. Problematiky húdú jsem se dotknul též v Příručce vysoké magie (Praha 2007, 2009), což – jak jsem si povšiml – diskutujícím rovněž neuniklo. Dovoluji si upozornit P. T. debatéry, že o tématu vúdú/húdú jsou stručné, ale důležité zmínky i v knize Techniky magie, která by měla vyjít ještě letos, jakož i v knize Čaroděj Jackl, jeho doba, procesy a myši, jejíž vydání odhaduji přibližně na začátek příštího roku.

76 tajné tajné | E-mail | 1. října 2010 v 9:13 | Reagovat

hmm jqa na čtení moc nese ale ot tohodle sem se nemoh otrhnout :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)

77 Pavel J. Pavel J. | 7. října 2010 v 13:24 | Reagovat

[[75]: Děkuji jménem všech přítomných debatérů a experimentátorů, kteří se dožijí vydání zmíněných knih, které bychom bez upozornění asi jinak přehlédli.Přeji hodně podobných debat v budoucnosti, až se rozšíří zájem a praxe i na další témata vašich knih.Teď je zdá se v módě Húdú a Vúdú.Osobně jsem húdú "oficiálně" nezkoušel, takže mohu jen teoretizovat a doporučovat a přinášet informace, nebo si na jejich základě dělat úsudek, psaní nějaké práce na téma VGW si odpustím, až pokud přežiji oficiální či formální praxi.Zkoušel jsem a i zřejmě nadále budu zkoušet tradiční vúdú, použil jsem vevé pro Legbu z vaší knihy Magie pro pokročilé, než jsem se dostal ke zdroji Praxis der Voodoo-Magie tak mi trochu dělalo problém, že v množině obecně uváděných vevé toto chybí, ale fungovalo bezvadně.Chtěl bych jen upozornit na to, že toto je pofiderní, okrajový blog s nepříliš vysokou hodnotou informací, takže ikdyž se zde diskutuje, tak vám to nemůže přinášet od pseudokultních čtenářů a autorů, až tak velké potěšení.Toto diskutování mi zabírá díky pomalosti psaní příliš mnoho času a tak se s poděkováním a přáním diskuzí na serioznějších webech loučím.

78 Dulcecita Dulcecita | 24. února 2011 v 18:42 | Reagovat

Sakra děcka, přestaňte se paktovat s duchy a radši si užívejte života. Když vidím některé dvanáctileté děti, co tu píší (to je teda menšina, ale i tak)... Ti ostatní lidé tomu nejspíš rozumí! Když říkají, abyste se do toho nepletli, vědí o čem mluví.

79 ServantofLegba ServantofLegba | 25. února 2011 v 10:55 | Reagovat

[78]: To si zase nemyslím. Húdú opravdu funguje a je dobré. Mám s tím pozitivní zkušenosti, jen se musíte naučit že duchové to vážně myslí dobře a být jim věrní. To nepletení se je, že si někdo myslí že se zasvětí do húdú, nic nebude dělat a duchové splní všechna přání. Pak jje tu problém s tím že to co skutečně chceme není vždycky v souladu s názory ostatních a společnosti, takže jsme zbytečně nešťastní, ale duchové vědí co chceme a pomůžou nám. Pro ty co se řídí názory druhých húdú moc není. Chce to inteligentní přístup, ale znal jsem a znám plno lidí kterým je nebo bylo 12 a byli docela inteligentní a schopní a znám ještě mladší úspěšné praktiky afrokaribské magie.

80 ServantofLegba ServantofLegba | 25. února 2011 v 10:57 | Reagovat

Hodnotná pojednání o Húdú jsou od Noiry a Kojota
http://www.kojot.name/857866-prvni-zkusenosti-s-duchy-stastneho-hudu.php

http://www.carovnezrcadlo.cz/voodoo/michael-bertiaux-voudon-gnostic-workbook

zrovna jejich názor je myslim cenější než jiné na tohle téma

81 Koubič Koubič | Web | 27. února 2011 v 18:39 | Reagovat

[26]:Pořád si hážeme v něčem kostkou :) svět je dost podobný počítačovému programu, však člověk sám je forma počítače.

[64]: Dagon je zajímavý bůh, existuje tak jako existuje IHVH, EnKI, Xada-Hgla, Lilith, SamaEl, Mana Yood Shushai ...
První potíž v jeho uctívání je, že nevíme zcela jistě kdo sakra je. Zda vodní entita, tak jak jej presentovaly starší výzkumy a Lovecraft, nebo jak jej někteří moderní vědci chápou jako boha agrárníků.
Pokud budeme brát Dagona za jednoho z Aphkalú či jak si říkají, kteří přišli s Oannesem, jeden z nich je Odakon. Mimochodem moderní výzkumy prokázaly že Oannes je EN.KI což je terno. No zpět k Dagonovi/Odakonovi,  pokud jej budem brát jako jednoho z Aphkalú tak je to entita moudrosti, Aphkalú přinesli moudrost lidem. Tedy merkurický vliv rozhodně. Zkusím zapátrat ve své knihovně zda nenajdu nějaké autentické rituály Dagonovi, rozhodně bych užil při adoracích sumerštiny, to je jejich mateřský jazyk. taktéž sigilium stvořené z klínopisu by nebylo k zahození. To se dá taky s trochou práce vypátrat a vytvořit. V Mythosu je to bytost též spojená s plodností, což zase koresponduje s překladem Dagon jako Dagan sémě. Monolit co obímá je dosti obscénní vypadá to jako blahoslavení pyje.

82 Nurgalo Nurgalo | E-mail | 13. března 2011 v 19:35 | Reagovat

Výborná diskuze pod článkem, tak nějak si představuju přínosnou debatu. Nicméně pro pár lidí, co by se chtělo k "něčemu modlit", něco uctívat, bych rád poznamenal, že pokud s tím začneš, čeká tě vysátí a petrifikace. Tak to totiž funguje. Dostaneš ale (pokud jsi dobrý), do rukou jistou moc (kterou však jde získat i jinak, než paktem). Nabádání k NEpaktu a srovnání s Dravci z Venčí (Castaneda) je naprosto na místě. Výborně o tom také pojednává výše zkopírovaný :), Jozef Karika. Vůbec, jeho dílo se dá považovat pro naši generaci (kyberpostmoderna) za stravitelnější než dílo J. Veselého, které spíše ocení tradicionalisté a milovníci starých pořádků. Nicméně to neznamená že postmoderní uchopení této problematiky je snazší, ne-li jednodušší na praktikování. Vyžaduje mnohem více vnitřní integrity. Ono se to tváří jako pankáčská magie, ale není :).

S pozdravem Nurgalo

83 Nurgalo Nurgalo | 13. března 2011 v 19:36 | Reagovat

HLAVNĚ NEBUĎTE ZAŠKATULKOVÁNI.

84 Koubič Koubič | Web | 14. března 2011 v 7:50 | Reagovat

[82]: Jistě, egregory jsou v podstatě vampirického počínání, asimilují věřícího.Též nejsem zastánce paktů, víra má sloužit pouze jako nástroj nikoliv jako konečný cíl.
řekl bych, že to není ani tak o lehké a těžké cestě, jako spíše o invididuálním uchopení. Někdo zastává tradiční hermtismus, někdo se přiklání k psychologickému konceptu, a podle toho volí nástroje. Chaos magie není diletantská, jak mnozí říkají, ale pracuje s metavírou jako tvůrčím nástrojem, nikoliv dogmatem. Což mě osobně velice vyhovuje :)

85 Nurgalo Nurgalo | 14. března 2011 v 12:24 | Reagovat

I to mě na chaos magii líbí.Je to jako stavět si svůj OS v Linuxu, prostě si půjčuji a přejímám a zosobňuji se s daným paradigmatem. Průser začíná v momentě, kdy mezi střídáním, vzhledů a světonázorů (i když tohle slovo bylo v minulosti extrémně zneužito, neznám lepší které by vystihovalo to o čem tu mluvíme, resp. jak chceme vidět svět) vzniká laicky rečeno mentální vakuum, na které jsou entity velice citlivé. To pak ta hláška z Liber Null, invokujte často tak praví orákulum, a vymítejte choronzona kdykoli se objev, dostává jiný rozměr.

Belua multorum est capitum.

86 Kojot Kojot | Web | 17. dubna 2011 v 3:37 | Reagovat

Nabízím k dispozici nový komenotvaný překlad Bertiauxova textu, který je výrazně použitelnější a čitelnější, než tento anonymní.
Třeba jej někdo ocení:
http://kojot.bloguje.cz/hoodoo.pdf

87 Michal Michal | 26. května 2011 v 20:12 | Reagovat

Je mě 14 a aj mě se to zdá takové moc snadné ... a jaksi jsem to nepochopil co jim vlasně obětuju ...co za to chějí ... a stane se něco s mojím astralním tělem po smrti nebo ted?

88 Pavel J. Pavel J. | 2. června 2011 v 17:14 | Reagovat

[87]: Zdání může klamat. Svoje dotazy na hoodoo směřuj sem: http://hoo-doo.eu/forum/

89 Zinny Zinny | 13. listopadu 2011 v 18:45 | Reagovat

Trochu mě to děsí co vlastně budu muset zaplatit ? :-?

90 strach strach | 2. ledna 2012 v 18:13 | Reagovat

Tady ti něco posílám. Když právě začínáš číst tohle nepřestávej nebo se ti stane něco špatného. Jmenuji se Daisy, je mi 7let mám blond vlasy a děsivé oči. Nemám nos a uši jsem mrtvá. Pokud tohle nepošleš 15 lidem zjevim se dnes večer u tvé postele s nožem a zabiju tě. Tohle neni vtip! Něco dobrého se ti stane v 15:22 -někdo ti zavolá nebo k tobě promluví a řekne MILUJI TĚ!!! P.S.: NEPORUŠ TO... Sorry, že ti to posílam. Posílam to ze strachu. Ne o sebe, ale o své blízké. Tento dopis pochází z Venezuely byl vyslán, aby změnil tvůj život a udělal tě šťastnější. Pošli tento dopis 20 lidem do 96 hodin. Změny se dočkáš do 5 dnů. Alena Kovaříková, která to poslala 22 lidem, v losovani vyhrála automobil. Erik Pražák, který tomuto dopisu neuveřil do 5 dnu dostal rakovinu

91 EliseWilson19 EliseWilson19 | E-mail | Web | 3. ledna 2012 v 11:49 | Reagovat

All people deserve wealthy life time and <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/personal-loans">personal loans</a> or just term loan can make it much better. Just because freedom bases on money.

92 jana jana | 13. února 2012 v 9:21 | Reagovat

prosím, může mi někdo poradit? je nějaká možnost se těch duchů zbavit?

93 Pavel J. Pavel J. | E-mail | 13. února 2012 v 10:32 | Reagovat

[92]: Nejlépe jim neříkat:,,Nabízím se ke službě velikému králi mrtvých, jenž vládne nad duchy zemřelých. Nabízím se ke službě velikému Mistru duchů mágů, jež pracují pod neviditelnými moři. Vzdávám úctu všem duchům a obzvláště duchům vědy húdú."

94 unpacked unpacked | 13. února 2012 v 14:45 | Reagovat

rozbalený telefon :-)

95 jana jana | 24. února 2012 v 11:49 | Reagovat

[93]: a když to už bohužel bylo vysloveno? není to můj případ, ale jednoho mého známého, co si s tím začal :(

96 Pavel J. Pavel J. | 8. března 2012 v 23:07 | Reagovat

[95]: Je mýtus, že duchové Hoodoo jsou nějak špatní, proto není příliš rozumné se pouštět do likvidování ,,spojení s nimi", protože to může být docela užitečné a stát se odrazovým můstkem pro úspěšnou magickou praxi (stejně tak je mýtus, že Bertiaux v tom popisu něco zatajuje, kromě toho že onen magický krém z hůlky a co souvisí se sexualitou je sperma, což je myslím veliká intelektuální zkouška), takže se to nedá jen zahodit, pokud to nějak funguje a duchové kývli na navázání spojení. V opačném případě se žádné spojení s duchy neuskutečnilo a žádná spolupráce netrvá. Hlavní problém je, že magik na základě svého vnitřního rozpoložení a duševního stavu se nachází v určité realitě, nebo vrstvě reality, které se vzájemně stýkají (znázorněte si Vennovým diagramem různorodé náboženské představy a náboženství)a na dalších místech si jsou vzdálené. Člověk se může dokopat z vrstvy A, kde je zažitá představa, že se s duchy nedá pracovat, že jsou škodliví, že ,,to není správné" apod., do vrstvy B, kde jsou duchové a lidé rovnocenní partneři, mohou si vzájemně vypomáhat a starat se o sebe (proto tvrzení o lásce bokorů k loanům) a případně přejít do vrstvy C, kde se nachází vrstvy realiy neumožňující manifestaci a vliv duchů Húdú, což jsou povětšinou protimagické a nemagické reality.

97 krzaklewski krzaklewski | 8. května 2012 v 18:52 | Reagovat

Tohle hoodoo! Tak to je teda něco. Čet jsem Veselýho a dělal věci podle něho, on mě taky přivedl k tomu. Neměl psát ten článek v pokročilé magii, protože je to blbost. Duchové fungují líp než co jinýho. Jsou to hodně na duchovno zaměřenéw bytosti a to vše materiální co umej je předškok a příprava na vysokou magii.

98 Kojot Kojot | E-mail | Web | 17. května 2012 v 17:07 | Reagovat

Vylepšil jsem trochu svůj překlad a doplnil další poznatky z praxe. Učebnice je nyní navíc i ve formátu pro čtečky knih (.MOBI):
http://uloz.to/x64XR94/hoodoo-pdf
http://uloz.to/xaPNR94/hoodoo-mobi

99 Pavel J. Pavel J. | 17. května 2012 v 21:12 | Reagovat

[98]:Děkuji, zveřejním pak tuto informaci někde v popředí. Gratuluji k zmínění v Enigmě, dnes jsem to četl. Vzali pod Hoodoo a zveřejnili i zde zveřejněný článeček o kouzlu lásky.

100 Adam ... Adam ... | 15. července 2012 v 0:21 | Reagovat

Zdravím...jsem nepochopil pár věcí .. co jim vlasně obětuji ?  ...co za to chtějí ? :-?

Zobrazit novější komentáře

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.