Pro překlad tohoto blogu do angličtiny klikněte ZDE

Mysl žije i po smrti

11. října 2006 v 21:18 | www.zahady.cz |  Život po životě
Mysl žije i po smrti
Existuje život po smrti a existuje lidská duše? Shromáždění vědců na proslulém California Institute of Technology naslouchalo lékařům nemocnice v Southamptonu, kteří přinesli přesvědčivé důkazy, že lidské vědomí pokračuje ve své činnosti i poté, kdy mozek přestal fungovat a pacient je klinicky mrtvý.
Britští lékaři referovali o studii, která vyšla letos ve vědeckém žurnálu Resuscitation. Sledovali soubor 63 pacientů, kteří byli prohlášeni klinicky za mrtvé: jejich srdce se zastavilo, přestali dýchat a mozková aktivita zanikla. Po oživení, kdy se probrali z klinické smrti, s nimi lékaři dělali rozhovory. Část pacientů měla v době, kdy mozek nevykazoval jakékoli funkce, jasné a uspořádané myšlenkové procesy. Rozumně uvažovali a vytvářeli vzpomínky na to, že komunikovali a pohybovali se mimo tělo.
Výsledky výzkumu byly tak slibné, že lékaři založili nadaci zaměřenou na to, aby zkoumala zkušenosti blízké smrti na širším vzorku. Zatím shromáždili shodné prožitky u 3 500 osob. Pacienti sdělovali pocity míru, radosti a harmonie. Pro některé se zrychlil čas, zbystřily se smysly, ztratili vědomí svého těla. Viděli jasné světlo, dostali se do jiného prostoru a hovořili se svými mrtvými příbuznými. Jeden, který se označil za pohana, referoval o setkání s mystickou bytostí.
O podobných stavech při přežití smrti existují zprávy staré i několik staletí. Zkušenosti pacientů, které shromáždil dr. Parnia, se shodovaly s těmi, které popsali před ním už lékařka Elisabeth Kübler-Rossová (O smrti a umírání) a psycholog Raymond Moody (Život po životě). Současná studie však pochází z prostředí velké renomované nemocnice a využila nejnovější technologické postupy.
Skeptici například tvrdili, že tyto prožitky vznikají následkem nedostatečného okysličení mozku při zástavě srdce. Jenže ve skutečnosti měli pacienti s prožitky vědomí po smrti větší přísun kyslíku do mozku! Parnia dodává: "Když má mozek nedostatek kyslíku, upadají lidé do naprostého zmatku, prostě odpadají, a obvykle nemají vůbec žádné vzpomínky. U našich pacientů jde o vážné poškození mozku, ale o dokonalou paměť."
Skeptici také namítali, že vzpomínky pacientů pocházejí z doby, kdy vědomí ztráceli či se jim vracelo, tj. fungovalo. "Právě naopak," oponuje Parnia. "Okamžiky, kdy je mozek momentálně traumatizován záchvatem nebo nárazem auta, tedy bezprostředně před nebo po ztrátě vědomí, si nepamatujeme. Při zástavě srdce je poškození mozku tak závažné, že se srdce zcela zastaví.
Lidé říkají: "Pamatuji si, že jsem viděl auto. Potom si vybavuji až to, jak ležím v nemocnici." Soubor 3 500 osob už něco vypovídá. Nadto při shromažďování zkušeností se smrtí lékaři zjistili, že mnoho lidí o svých zážitcích nikdy nehovořilo. Báli se, aby nevypadali jako blázni.
V souboru je zachycena i zkušenost chlapce, kterému bylo při zástavě srdce po záchvatu dva a půl roku. Rodiče kontaktovali dr. Parniu, když chlapec začal kreslit obrázky, na kterých se dívá seshora na svoje nehybné tělo. "Když umřeš, vidíš jasné světlo," sděloval i chlapec.
Všeobecně se má za to, že ve stavu totálního bezvědomí mozek nemůže produkovat plynulé myšlenkové procesy nebo utvářet trvalé vzpomínky. Jenže tomu, jak mozek - orgán těla, složený z hmotných buněk - vlastně generuje nehmotné myšlenky, stále plně nerozumíme. Dr. Parnia vyvozuje z výsledků výzkumu, že lidské vědomí může pracovat nezávisle na mozku, když používá mozkovou kůru jako mechanismus k manifestaci myšlenek - tak jako televizní přijímač překládá vlny do světla a zvuku.
"Když poškodíte mozek a mysl funguje, napovídá to, že je poškozený pouze aparát. Což znamená, že mysl nemusí být nutně vytvářena mozkem. Další výzkum v tomto směru skutečně může odhalit existenci duše."
Zdroj - Dave
 

32 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (109)
Zobrazit starší komentáře

101 Šimon Šimon | E-mail | 13. dubna 2013 v 21:27 | Reagovat

Já sem si jist že po smrti něco je třeba další život a tak ;) jinak by to všechno nemělo smysl žít a potom umřít a the end protože vše na světe má svůj účel smysl a řad tak to musí mít i smrt :)

102 -Edita- -Edita- | E-mail | 16. července 2013 v 21:49 | Reagovat

Ja se smrti nebojim.. Proc se bat?! Vzdyt je po smrti zivot,to vim,sice nevim jak to vim.. Ale proste to vim no.. ;-) Nebo jako nemyslim zrovna zivot,ale proste to NECO!!!! :-)

103 LM LM | E-mail | 5. února 2014 v 9:43 | Reagovat

Ahoj, zakládáme novou skupinu lidí zajímající se o magii, živly, astrál, AC, LS, duchy atd.. Tato skupina by byla něco jako lovci duchů, takže nic pro slabé povahy. Cílem této skupiny je pomoci lidem sužovanými nadpřirozenými silami a také se něco přiučit a poznat. Sháníme lidi, kteří jsou informováni o tomto tématu teoreticky nebo nejlépe rovnou prakticky. Přijímáme lidi z Plzeňského, Středočeského kraje a Prahy od 12 do 17 let. V případě zájmu napište na email TheSpiritCZ@email.cz.  Pokud vám toto přijde naprosto trapné jednoduše to ignorujte :-D. A promiňte, že to píšeme sem ale nevíme kam jinam bychom to mohly napsat. :-D

104 MichalKlimeš MichalKlimeš | E-mail | 28. února 2014 v 18:04 | Reagovat

máš pravdu jeto hrůza když víš žetě odpojí.:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:

105 samantha samantha | 31. května 2014 v 16:01 | Reagovat

[46]:ahoj já ti věřím

106 HEDUŠ HEDUŠ | 18. listopadu 2014 v 21:48 | Reagovat

Ahoj povím vám neskutečný příběh,který bude brzo u konce,jmenuji se Heduš a tímto ještě jednou zdravim všechny sklamané a nesklamané lidi,zkrátka ty které něco v životě trápí a má problémy třeba se zdravím,znám jednoho člověka co se přez 30 let zabívá lečitelstvím pomocí magie,woodo a hoodo,dělá vše na co si jen vzpomenete,hlavně léčí a zadělává bolestné skvrny bylinkama a speciálně vyrobenýma olejema přímo pro vaši potřebu a když tomu člověk věří není problém v ničem,moje zkušenost je taková,že jsem se rozešla s mím partnerem,nebo spíše mě on utekl za jinou podle něj lepší,zbláznili se mu hormony a mezitim co jsem byla neustále v práci a dělala jsem přesčasy tak se mě vystěhoval za jinou a nechal mě tady se třema dětma,ze zoufalství už jsem nevěděla kudy kam,byla jsem v tu chvíli uplně troska,našla jsem si kontakt na webu na jistého Pana Holuba a oslovila jsem ho,řeknu vám že dnes je to měsíc a půl,jeden den k tomu a je to na takové cestě že se to každou chvílku prolomí a bude milej zlatej miláček co nevidět zpátky,stačí jen naslouchat panu Lubošovi kterému moc děkuji za jeho starost a stačí dělat jen to co on říká a sladká odměna vás nemine,mimochodem bydlí v Děčíně,já jsem od Opavy ale vyplatilo se mě zaním do Děčína zajed,jak si vše nachystá ve správný den při zprávném tvaru měsíce,tak potom jen můžete odpočívat,nemyslet na to a odpočitávat dny a minuty,zkrátka vůbec mě vůbec semnou nekomunikoval,neměl zájem byl zamilovanej a mimo,díky panu Holubovi jejich vztah skončil pomale ho donutil aby sáhl na samé dno a spravil se,ted to jde do stejných kolejí jak jsme si to s panem Mágem představovali :D ,ze začátku co jsem mu volala a byla uplně mimo,poradil mě jedno silné zaříkávadlo které jsem si opakovala nahlas a zřetelně vždy když jsem si na ně vzpoměla,dostala jsem se z toho během dvou dnu,při příjezdu za panem Holubem do Děčína mě okamžitě srovnal auru a jelikož mám sedavé zaměstnání tak mě zpravil i bolavá záda,po domluvě co dál jsem ocud odjížděla uplně jako jinej člověk s neskutečnou skušeností a jako bych se otočila o 380 stupnů uplně s jiným pohledem na svět.Opravdu to tak je kdo nevěří at zavolá ,neměla bych to dávat sem,má toho prý už moc,ale přece jen 607 439128 Jestli máte zájem kontaktujte ho i na faceboku ozve se všem je tam tuším- Lubomír Holub          Ustí nad Labem :) a další věc,nedělá jen tohle,ale spoustu dalších léčitelských a magických věcí,výklady a podobně,jestli vám za to láska stojí,neváhejte a vyplatí se vám to,nechci aby jste si mysli že vám sem dávám reklamu,ale vím že těch lidí je na světě spousta a tento člověk dokáže vše urovnat do původního stavu. mějte se Vaše Heduš Opava prosím Sdílejte díky

107 Irča Irča | E-mail | 3. ledna 2015 v 19:44 | Reagovat

17.ledna 2008 jsem zde napsala svůj zážitek o mimosmyslovém zážitku. Po dlouhých šesti letech se tu náhodou objevuji znovu díky portálu Seznam, který uchovával historii mých emailů, kam mi odepsala jedna čtenářka   příspěvku z r. 2008.

Chtěla bych říci,že jsem zde znovu proto, abych všem u zdůraznila, že láska je podstatou vesmíru. Na to se nesmí zapomínat. Že existuje světlo i nicota. Že je na nás, jak chceme po smrti existovat - v dobru nebo ve zlu. My se můžeme rozhodnout sami už zde na světě, kam se chceme zařadit. Lidským bytostem se lépe daří v "dobru", proto doporučuji zamířit tímto směrem ve všem, co děláme. Pak nám bude dobře i po smrti. Před námi je rok 2015, který vám všem přeji prožít v pohodě. A pokud vám vyjde čas a budete-li chtít, hledejte hodnoty dobra, jednejte tak, abyste je posilovali. Je to nutné - vidíte sami, kolik zla se děje a co vše nás ohrožuje - nenávist, barbarství, primitivismus, pomstychtivost, krutost - příliš mnoho atributů zla. Nemůžeme se postavit tlupám, vraždícím kdesi na východě ve jménu Mohameda,jehož učení  svým konáním uráží. Nebo například vládnoucím mocenským temným individuím, kteří než zmizí po smrti v nicotě,zničí tisíce lidských životů.  Můžeme ale sami svým chováním a myšlením šířit myšlenky humanismu - soucítěni a lásky, které jsou hodnotami vyspělé lidské civilizace.Věřte, že cesta k dobru vám bude požehnaná, což brzy sami poznáte.
Vydejte se na cestu, která je pro vás příznivá, jděte do světla lásky, kam lidé patří, tam je váš pravý domov.

108 Irča Irča | E-mail | 3. ledna 2015 v 19:46 | Reagovat

17.ledna 2008 jsem zde napsala svůj zážitek o mimosmyslovém zážitku. Po dlouhých šesti letech se tu náhodou objevuji znovu díky portálu Seznam, který uchovával historii mých emailů, kam mi odepsala jedna čtenářka   příspěvku z r. 2008.
Chtěla bych říci,že jsem zde znovu proto, abych všem u zdůraznila, že láska je podstatou vesmíru. Na to se nesmí zapomínat. Že existuje světlo i nicota. Že je na nás, jak chceme po smrti existovat - v dobru nebo ve zlu. My se můžeme rozhodnout sami už zde na světě, kam se chceme zařadit. Lidským bytostem se lépe daří v "dobru", proto doporučuji zamířit tímto směrem ve všem, co děláme. Pak nám bude dobře i po smrti. Před námi je rok 2015, který vám všem přeji prožít v pohodě. A pokud vám vyjde čas a budete-li chtít, hledejte hodnoty dobra, jednejte tak, abyste je posilovali. Je to nutné - vidíte sami, kolik zla se děje a co vše nás ohrožuje - nenávist, barbarství, primitivismus, pomstychtivost, krutost - příliš mnoho atributů zla. Nemůžeme se postavit tlupám, vraždícím kdesi na východě ve jménu Mohameda,jehož učení  svým konáním uráží. Nebo například vládnoucím mocenským temným individuím, kteří než zmizí po smrti v nicotě,zničí tisíce lidských životů.  Můžeme ale sami svým chováním a myšlením šířit myšlenky humanismu - soucítěni a lásky, které jsou hodnotami vyspělé lidské civilizace.Věřte, že cesta k dobru vám bude požehnaná, což brzy sami poznáte.
Vydejte se na cestu, která je pro vás příznivá, jděte do světla lásky, kam lidé patří, tam je váš pravý domov.

109 nikisek2000 nikisek2000 | 30. března 2015 v 23:29 | Reagovat

ja se teda bojim smrti min ale stejne nechci umrit moc brzo   ja osobne si myslim ze duse telo opusti par let bude v raji pokud si to teda zaslouzi a pak se zrodi novej zivot.  Aale kvuli tomu ych urcite nechtela umrit hnet ted hlavni je si ten zivot uzit dokud neskonci sam.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama