Pro překlad tohoto blogu do angličtiny klikněte ZDE

Autorská práva

11. října 2006 v 21:13 | BalyTheBear |  Autorská práva
Tento blog je vytvořen pro to aby poskytoval obsáhlou databázi pro kohokoliv kdo se chce zabývat magií. Většina článků je převzata od mých přátel nebo z netu. Pár desítek článků je samozřejmě mých. Tím chci říct že si můžete kopírovat co chcete. Jedinou vyjímku tvoří rubrika Moje kouzla a rituály tam bych si přála aby jste se nejdříve zeptali a pak jistě nebude problém se domluvit. Pokud budete mí někde pocit že chybí odkaz na autora tak mi ho řekněte a já ho tam moc ráda dodám. Častokráte jsou články různě po netu a tak autora nepíšu dokud se nedozvím kdo to opravdu stvořil.
 

25 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Darken Darken | E-mail | 8. května 2007 v 10:26 | Reagovat

Clanek o temnem pohanstvi sem prekladal ja a to pro server neopagan.cz

2 DarkPrincess DarkPrincess | Web | 31. května 2007 v 16:06 | Reagovat

Darken: Děkuju za upozornění. Již jsi byl uveden jako autor a byl doplněn i server...

3 Ria Ria | E-mail | 17. června 2007 v 13:12 | Reagovat

Uplně nádherný blogísek,nejhezčí cc sem na netu viděla!!!Fakt nádhera,to musela dát asi práce cc???

4 DarkPrincess DarkPrincess | Web | 18. června 2007 v 14:27 | Reagovat

jo hodiny a hodiny=))

5 Libka Libka | Web | 29. června 2007 v 21:35 | Reagovat

Ahojík narazila jsdem na tuhle stránku náhodou a tak bych se chtěla jen zeptat zda si ty autorská práva platíš? Jinak web máš pěkný ikdyž  snad trošku přehnaný s tou fialovou barvou,jsi mladá a oči máš zdravé ale co ti co jsou starší či ti kteří nosí brýle na ty bohužel takové bločky zapomínají trošku. Nic ve zlém jestli jsem se ti něčím dotkla jinak je to tu super. měj hezké prázdniny L.

6 Demini Demini | 17. července 2007 v 14:58 | Reagovat

Ta fijalová barva je to nejlepší na tomhle webu,ale tím nechci říct že by to ostatní nebylo také vynikající.Právě snad díky té fialové barvě je toto můj nejoblíbenější blog.

7 Demini Demini | 17. července 2007 v 14:58 | Reagovat

Kurupira - recenze knihy Vydáno dne 30. 12. 2005 (2490 přečtení)

Když jsem před mnoha lety četl v časopise Vesmír článek o Roraimě, jedné z jihoamerických stolových hor, velice mne zaujala problematika těchto "ztracených světů". Strmé úbočí a naprosto odlišné klima na vrcholcích tvoří nepřekonatelné hranice pro mnoho druhů rostlin i živočichů, nevyskytujících se nikde jinde na světě. Roraima se pro mne stala symbolem lákavých vzdálených tajemných míst Země, na které vkročilo jen málo lidí. Neblina, Roraima, Auyán, Kukenán, Sarisarinama, ... odhaduje se, že tepuí a meset je v oblasti, kde se stýkají hranice Venezuely, Kolumbie a Brazílie, kolem stopadesáti. Jednou z nejtajemnějších je Kurupira.

Po létech jsem si připomněl své sny, když jsem držel v rukou tenkou brožovanou knížku Jaroslava Mareše Hrůza zvaná Kurupira, kterou jsem tenkrát "zhltnul na posezení". Dočetl jsem se mnoho o drsném světě zlatokopů v amazonském pralese, o indiánech i nebezpečných zvířatech v pralese v povodí Rio Negro. Jen jednoho jsem se nedočkal - na konci jsem mohl jenom litovat, že tajemství zůstalo tajemstvím.

O to víc mne potěšilo, když jsem se dozvěděl o připravované knize Jaroslava Mareše Kurupira - zlověstné tajemství. Na knihu jsem čekal opravdu netrpělivě, takže jsem se na ni vrhl hned, jak jsem ji dostal. Potěšila mne jak svým rozsahem, tak zpracováním. Nedočkavě jsem se s autorem ponořil do tajemného pralesa po stopách výpravy profesora Challengera z Doylova Ztraceného světa. Zase se přede mnou objevil svět drsných zlatokopů, bezohledných bossů i divokých indiánů. Autor v první části knihy popisuje zkušenosti z vlastní výpravy v roce 1978, druhá část knihy je věnována "informacím z druhé ruky", především od skotského dobrodruha Rega. Drsný život zlatokopů a hledačů drahokamů je popisován velmi sugestivně a surově naturalisticky. Nic pro jemné povahy. Ovšem přiznám se, že nakonec mne nejvíc zaujala část třetí, věnovaná záhadným událostem kolem Kurupiry v poslední době, podivně zapadajících do mnohých konspiračních teorií.

Ve stavu změněného vědomí se prý Išawariwe chtěl jednou podívat i na mesetu Kurupiru a stanout tváří v tvář samotnému démonu pralesa. Sotva tam však nahlédl, hned se svého úmyslu vzdal. Je to velmi zlé místo, řekl Regovi, ani nejmocnější hekurá ho tam nedokážou ochránit. Kurupiru prý obklopuje celá rota zplozenců zlých sil. Rakahaši. Démoni. Jsou prý podobní člověku, ale lidé to nejsou. Jsou vyšší, štíhlejší, mají čtyřprsté ruce a tříprsté nohy. Na rukou mají hrozivé drápy. Přichycují se jimi skalní stěny a dokážou prý po ní šplhat jako opice. Mají vysokou oválnou lebku bez nosu, velké černé oči, které ve tmě svítí, a špičaté ostré zuby, které stále cení. Nemají vlasy ani chlupy, kůži i lebku mají holou, jakoby vrásčitou. Víc Išawariwe nezahlédl. Musel se vrátit. Přesvědčil se, že ta hora je trvalým nebezpečím, hrozícím všem, kdo sídlí v okolí. Neupřesnil však, v čem to nebezpečí spočívá. Jen je prý cítil, ochromovalo všechny jeho síly, a kdyby se okamžitě nevzdálil, zahubilo by ho. Prozradil však také Regovi, že se prý nahoru na mesetu dá vylézt. Je to však neobyčejně obtížné a výstupová cesta není zdola vůbec patrná, takže ji každý mine. Víc odmítl prozradit. Na vrcholovou plošinu Kurupiry vede však podle Išawariweho ještě další cesta. Kromě té po stěně mesety a té ve stavu změněného vědomí je to ještě cesta vnitřkem stolové hory, skalními chodbami v ní. I ona je však mimořádně nebezpečná. Nelze říci, která z těch tří cest je nejsnadnější. Ve všech jde o život.

Druhá část knihy - Regovo vyprávění - končí setkáním s Rusem Sergejem v pralese pod Kurupirou. Společně se pokusili vystoupit na plošinu Kurupiry jeskynním bludištěm, do něhož Sergej objevil vchod. Tady jsem narazil na záhadu, u které mi běhal mráz po zádech. Reg se Sergejem narazili v bludišti pod Kurupirou na záhadnou zelenou mlhu a ocitli se "někde jinde". Chodby, kterými přišli, najednou neexistovaly, navzdory tomu, že si cestu bludištěm pečlivě značkovali. Jako by se naše dimenze prolnula s jinou, jako by prošli branou do paralelního světa. Nakonec však měli štěstí, zelená mlha zmizela a oni se mohli vrátit zpět. Po tomto zážitku se již oba muži nepokoušeli záhadný jeskynní labyrint zkoumat a vrátili se společně do civilizace. Reg však lákání Kurupiry neodolal a vrátil se k ní zpět a meseta jej nakonec připravila o život.

Tajemné mesety jsou obklopené také tajemnými tvory. Pověsti indiánů i zprávy některých výprav naznačují, jako by zde přežívaly podivní živočichové, snad dinosauři, kteří na jiných místech na Zemi již dávno vyhynuli. Na mesetách, jejichž klima se nezměnilo po mnohé miliony let, se možná dokázali udržet až do dnešní doby. Ale vypadá to, že Kurupiru obklopuje větší záhada, o kterou se snad zajímá armáda USA. Autor knihy se o Kurupiru zajímat nepřestal ani nyní, několikrát se pokusil zorganizovat další výpravu, ale pokažné narazil na tvrdou hradbu. Začalo to již mapami, které byly v poslední době zcela evidentně zfalšovány. Jméno Kurupira (Curupira) z map zmizelo buďto úplně, nebo jím bylo označeno úplně jiné pohoří, ležící asi 100 km jihozápadně od její skutečné polohy. Skutečná Kurupira byla na Brazilských mapách označena jménem Serra Urucuzeiro, na Venezuelských jako Cerro Delgado Chalbaud. Ani údajné družicové mapy nezobrazují oblast Kurupiry podle skutečnosti. Tady musím dát autorovi za pravdu, zkoušel jsem využít poslední výkřik techniky Google Earth i družicovou "mapu" NASA a po Kurupiře na nich není ani památky. Pro informaci přikládám družicový snímek a 3D zobrazení této oblasti. Po Kurupiře na nich zjevně není ani památky. Celá oblast je z venezuelské i brazilské strany evakuovaná a neprodyšně uzavřená. Údajně z důvodů ochrany indiánů. Přitom ještě před několika lety byli indiáni nemilosrdně vyvražďováni a v ostatních oblastech toto vyvražďování stále pokračuje. Na popud USA v oblasti nepřetržitě hlídkuje vojenské letectvo, které bez milosti sestřelí každé letadlo či vrtulník, který by se ke Kurupiře chtěl přiblížit.

Nezbývá, než si s autorem položit otázku: Co se u Kurupiry vlastně děje doopravdy? Je tam základna mimozemšťanů, nebo je to oblast průniku dvou realit, vstup do jiné dimenze? Kvůli nějakým dinosaurům by Američané asi takovou hyperaktivitu v tak zapadlé oblasti nevyvíjeli.

Při čtení Regova a Sergejova dobrodružství jsem si vzpomněl na zmínky o zelené mlze, doprovázející průniky do "jiné reality" i v dalších částech světa. Tyto záhadné události se netýkaly jenom Bermudského trojúhelníku, ale i řady dalších případů, u kterých došlo k nějakému narušení našeho časoprostoru. Se zelenou mlhou či zeleným světélkováním prý souvisely nálezy podzemních chodeb Agarthy i údajný případ "měsíční šachty" na Slovensku, pověsti o záhadných podzemních tunelech v Americe a hlavně celá řada dalších událostí, při kterých lidé z naší reality zmizeli úplně, nebo se ztratili a po delší době stejně záhadně objevili.Stejná zelená záře se snad měla vyskytovat i v souvislosti s Filadelfským experimentem.

A Kurupira, zlý duch indiánů kmene Waiki, dál střeží své tajemství. Pomáhá mu s tím nyní i armáda USA? Proč asi?

8 Alyssa Alyssa | E-mail | 28. července 2007 v 19:46 | Reagovat

Tohle je ten nejlepší blog o magii jaký sem kdy viděla, a že už sem jich viděla hodně.

9 luna luna | 26. září 2007 v 17:19 | Reagovat

fakt super

10 E.von D. E.von D. | 10. října 2007 v 13:13 | Reagovat

Neni ta stolova hora tohle?

http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=3.143601,-64.864311&spn=0.233451,0.475159&t=h&z=12&om=1

11 čarodějka E čarodějka E | E-mail | 22. října 2007 v 16:20 | Reagovat

Mám prosbu, dej na tenhle blok několik (hodněěěěěěěěěěěěě) praktik černé magie. Funguje mi černé ovládání deště, ale nic víc.

12 Avrilka Avrilka | E-mail | 23. října 2007 v 10:12 | Reagovat

Je to ten nej blog na světě!!!!!!!!

13 Avlis Avlis | 29. října 2007 v 21:36 | Reagovat

chtěla bych se zeptat jak vypadá septegram?

14 kaca kaca | E-mail | 18. ledna 2008 v 11:20 | Reagovat

muzu tady neco opsat kamosce na skype mi dve sme nedavno zjistili ze mame kouzelnou moca furt se ucime

15 šak není to fuk? šak není to fuk? | Web | 10. února 2008 v 20:47 | Reagovat

http://www.magicka-skola-magie.estranky.cz/

16 Kopitel Kopitel | 17. února 2008 v 19:15 | Reagovat

Tak to je něco,většinou se na blogách nesmí kopírovat ale tady jo...Hned to du okopčit do mýho...Akorát teda nevím jestli blog protože se v tom nevyznám...Na blogu je to strašně těžký,radši si zajdu na estranky...

17 Sorcerer Sorcerer | Web | 21. února 2008 v 8:48 | Reagovat

mrkněte:  http://sorcerer.blog.cz/

18 007 007 | 18. března 2008 v 2:53 | Reagovat

Článek První šňůrová projekce v rubrice Astrální cestování má pravého autora zde: http://www.astralni-cestovani.info

Možná z těchto stránek pochází i další články o AC.

Jinak se chci také přidat k těm, co kritizují černou barvu a fialové písmo :-) Nepůsobí to dobře nejen na oči. Bylo například zjištěno, že dlouhodobý pobyt na stránkách s černou barvou může vyvolávat únavu a deprese. Kromě toho černá vyvolává dojem těžkosti a neměnnosti webu...

Sice se to k magii jakoby hodí, ale upřímně řečeno, černé stránky o magii má každý druhý...

19 immortalprincess immortalprincess | E-mail | 22. dubna 2008 v 17:18 | Reagovat

jo, a asi ví proč ty chytráku!

20 pavlinka pavlinka | E-mail | 1. června 2008 v 16:18 | Reagovat

ahoj mohli byste mi nekdo napsat z nakeho netu ty ruzny inforamce sbirate?!ja bych to nutne potrebovala na blog!napiste mi na email.diky moc!

21 qiski qiski | 3. června 2008 v 19:18 | Reagovat

no to jsi fakt hodná že se můžeme kopčit co chceme!kromě té jedné rubriky já totiž neznám žádnej super net kde bych mohla najít takových informací o magii a vše kolem ní takže mi nic jiného asi  nezbývá ale je  mi to trapný si všechny věci kopčit!!!!pár kouzel,lektvárů a třebapár drůhů magie jo ale jinak ne.¨!!!!!!neznáte prosím někod náký super net kde bych mohla stejně jako dark princess najít a  uložit a zkopčit tolik informací protože já fakt nevim !!díky moc

22 Cthulm Cthulm | 8. září 2008 v 20:59 | Reagovat

Zdravím, nwm jak to vidí ostatní, ale některé věci na tomto webu by tady vůbec neměli co dělat.. mám na mysli Nekronomicon. Popravdě je těžké ovládnout moc z této knihy a pochybuji že malé pubertální dívky toto dokáží.. bohužel.... je to na tobě.. ale tohle jim nepřinese nic dobrého......memento mori

23 kristýna.k. kristýna.k. | E-mail | 7. října 2008 v 14:31 | Reagovat

ahoj jmenuju se kristýna.k občas kouzlím jednoduché formulky a kouzla mě fakt zajímají chtěla bych se tě zaptat nevíš kouzlo nenávisti,takové,které by tu osobu,kterou chci začarovat nějak znemožnilo aby ji měli všichni za trapku? ale nějaké pořádné v černé magii jsem poprvé a tohle kouzlo musím nutně znát,chci se jí pomstít

24 deni deni | 19. října 2008 v 14:38 | Reagovat

ahoj to je od tebe hezky ze dovolujes aby si od tebe nekdo neco dal na blog...takze muzu je?? ale jen malinko a neboj nic z tvych veci si tam davat nebudu a ma dat zdroj?? diky ahoj

25 cizi cizi | E-mail | Web | 12. listopadu 2008 v 21:06 | Reagovat

zdar

26 Nicole Nicole | 1. února 2009 v 21:24 | Reagovat

nektere komentare sou fakt trapne...

27 EILISH EILISH | E-mail | 1. března 2009 v 13:38 | Reagovat

Ahojky,

jsem tu poprvé,ale tvůj blog mě naprosto uchvátil. Je tu ohromné množství informací o všem co mně zajímá. A ta fialová s černou, no stylový!

Měj se hezky a jen tak dál!

28 Bulpid Bulpid | E-mail | Web | 7. března 2009 v 13:03 | Reagovat

Prosím vás o prosbu. :) smím uveřejnit články z tohoto blogu na svůj? děkuji za odpověd

29 Myší Myší | 12. března 2009 v 0:52 | Reagovat

Velký vlk vylízal vaginu velké vlčíči,velká vlčíča vyla vesele: vlkú,vlkú.......

Vyjebaná vlčíči vagina vyschla,vlk vodešel vles velký.

Vlčíča volá:vlků,vrať vúd vlastní ve vaginu,vlas vlastní vlepim vám,vlku.

Vlk vrátil vlastní vúd vagine vlčíče.

Vlk vnov Vymrdal vaginu.

Vymrdal velmi velice.

Vlčíča vodešla,vymřela.

Vonec!

30 xxx xxx | 15. března 2009 v 14:41 | Reagovat

Dostal jsem tento list přes přítele, udělal jsem, co mi řekl a po týdnu se stalo skutočností to, co jsem si přál.

Tady je přesná kope, takže: funguje

to !

Řekni si pro sebe jedno jméno chlapce nebo děvčate, s kterým by jsi chtěl-a být (3x).

Mysli na něco, co by jsi chtěl-a dosáhnout v průběhu příštího týdne a řekni si to pro sebe (6x).

Kdybys si měl něco přát, co by to bylo? Řekni si to pro sebe! (9x).

Mysli na něco, co by jsi chtěl aby se událo mezi tebou a osobou na kterou jsi myslel-a při prvním obrázku a řekni si to pro sebe 12x.

Teď je tu náročná část, vyber si jedno přání z těch na které jsi už myslel-a, zkoncentruj se na to přání jak jen můžeš a nemysli na nic jiného jen na to přání.

Teď řekni svoje poslední a konečné přání vzhledem k přání, které jsi si vybral-a.

Teď když jsi toto dočetl-a, máš hodinu na to, aby jsi to poslala 15ti lidem a Tvoje přání se stane skutočností do týdne.

Čím víc lidem to pošleš, tím plněji se zrealizuje tvoje přání.

Kdyby jsi chtěl-a ignorovat tento list, opak sa ti stane skutečností.

31 AnnaLucie AnnaLucie | 19. dubna 2009 v 20:28 | Reagovat

Ahoj.
Už několik dní pročítám tvé stránky a musím říct, že se mi moc líbí. Jedinou výtku mám k lidem, kteří píší své komentáře. Některé jsou opravdu příšerné. Chtěla bych ti přihodit jeden odkaz, který možná odpoví některým čtenářům na některé dotazy. I když mám pocit jestli to není zbytečné. A navíc už jsi to možná četla a máš to někde zde, ale ještě jsem nestačila tůj blog celý pročíst:-D tak tedy: http://www.mistnostvestirna.estranky.cz/clanky/druhy-vestby-a-jejich-popis/magie-7

32 Edigha Edigha | 7. května 2009 v 17:44 | Reagovat

Měla bych dotas jestli by někdo neprodal kyvadlo do 200,- Kč. moc by mi to pomohlo

33 Edigha Edigha | 7. května 2009 v 17:45 | Reagovat

posílejte mi proasím odpověď na darkgirl07@seznam.cz

34 David David | E-mail | 26. srpna 2009 v 14:09 | Reagovat

[2]:

[4]:

Ahoj. U astralniho cestovani pises ze ja ja astralni telo muzu cist myslenky. lide ve fyzickem tele me nevidi. To jim muzu cist myslenky???. A mozna ze jsem to nejak nenasel muzu je nejak kontaktovat???

Napis prosim na mail

35 Elis Elis | 2. září 2009 v 19:48 | Reagovat

Věřte  knihám  ne  internetu
jinak  pěknej  blog

36 Myslivost Myslivost | Web | 27. září 2009 v 11:48 | Reagovat

hele nevite jak se dostet do minulosti?

37 Gothick L. Gothick L. | E-mail | 29. října 2009 v 19:30 | Reagovat

Jen mála otaska co kdyš citím že mám něco společného z Gothickou ale vůbec se to nejak velice neprojevuje. :-?

38 Gothick L. Gothick L. | E-mail | 29. října 2009 v 19:32 | Reagovat

[36]: bud genius a vymysli stroj času klidně ti pomůžu taky bych tam chtěla

39 Gothick L. Gothick L. | E-mail | 29. října 2009 v 19:51 | Reagovat

Hele už se vám někdy podařilo nadsmyslově něco posunot z mýsta na mýsto?Mně teď utekl vršek od PETláhve a to jsem se toho ani nedotkla.

40 Roman a Radka Roman a Radka | 18. listopadu 2009 v 17:20 | Reagovat

Ahojky chteli byco,ti podekovat o magii jseme se zacali zjima tebrve nedavno a ma tomto blogu jsme nasli tolik uzitecnich rad a zajimavostí mockrat dekujem :-)

41 Illidan Illidan | 28. dubna 2010 v 16:34 | Reagovat

tenhle blog je nejlepsi ze vsech ktery sem videl o magii a chtel bych autora nebo autroku hodne pochvalit :-D

42 magika fon cary magika fon cary | 11. července 2010 v 13:48 | Reagovat

Ahoj
Chtela bych podporit tvuj blog,aleee...nevidim tu nikde tvuj odkaz nebo ikonku?????! ;-)

43 pronormalnidivky pronormalnidivky | 19. května 2011 v 19:28 | Reagovat

http://www.hryprodivky.cz/?so=18777 prosím klikněte

44 Já | E-mail | Web | 5. června 2011 v 12:32 | Reagovat

Proč by nějaké články na internetu měly být vícekrát?

45 Adriana Adriana | Web | 24. července 2011 v 16:33 | Reagovat

Opravdu hodně hezký blog ;-)

46 square wedding dresses square wedding dresses | E-mail | Web | 31. října 2012 v 14:48 | Reagovat

Thank You For This Post, was added to my bookmarks.
http://www.felldress.org/

47 Patek Philippe  watches Patek Philippe watches | E-mail | Web | 31. října 2012 v 14:56 | Reagovat

This is most certainly the best most informative website I've seen yet,I am thrilled I unearthed .
http://www.writewatches.com/

48 :-D :-D | 14. listopadu 2012 v 17:40 | Reagovat

cem sa len opitat ci mozem napisat knihu o tychto kuzlach apodobne...

49 Sabb Sabb | 30. listopadu 2012 v 17:42 | Reagovat

Nevím jestli tohle ještěpřečtěš ,jelikož vidím že blog už je tu velmi dlouho..Ale chci ti ho pochválit..Před pár rokama když sem s magií začínala tak mi hodně pomohl..A mohu říct že některá kouzla která jsme s kamarádkou stvořili fungují do teď.

50 Kandee Kandee | E-mail | Web | 3. prosince 2012 v 20:20 | Reagovat

Ahojky máš moc krásnej blog a fakt mě tohle zajímá, tak se prosím jukni na můj blog díky ;-)

51 fake rolex sea dweller watches fake rolex sea dweller watches | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 6:21 | Reagovat

Q. Which month do soldiers hate most?
http://www.latewatches.com/omega-deville.html

52 christian louboutin shoes christian louboutin shoes | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 6:28 | Reagovat

best post. I has been collection in my blog.
http://www.shoesfloor.com/

53 2013 wedding dresses 2013 wedding dresses | E-mail | Web | 2. května 2013 v 9:06 | Reagovat

A. Banananananananana!
http://www.untildress.net/prom-dresses.html

54 Tiry Tiry | 19. července 2013 v 11:10 | Reagovat

Ahojky, tohle je super blog :D Narazila jsem na něj když jsem něco hledala a můžu říct že mě to moc zaujalo. Super

55 lussy lussy | 10. listopadu 2013 v 13:18 | Reagovat

je to fakt ten nej nej nejúžasnější blog na světě.a to jsem viděla hodně blogu o magii jelikož se o ní zabývám ;)
Ani nemohu najít to správné slovo jak je tenhle blog skvělý..i slovo úžasný je to moc slabé ;-)jsem tady každý den několik hodin.tedy pokud se neučím nebo nejsem venku.Muselo to dát asi hodně práce,ale určitě to stálo za to že? :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama