Pro překlad tohoto blogu do angličtiny klikněte ZDE

Výpočet z jména

8. srpna 2006 v 10:21 | Dark Princess |  Numerologie
Každé číslo má svoji vibraci a můžeme mu tedy přiřadit určité vlastnosti. Touto vibrační silou na nás čísla působí od okamžiku narození a vytvářejí povahovou skladbu naší osobnosti. Numerolog pracuje nejčastěji s datem narození, všímá si psychického čísla (den narození), životního čísla (součet cifer v datu narození) a jeho mezisoučtu. Studuje rozložení čísel v numerologické mřížce, všímá si jejich násobnosti, pozornost věnuje chybějícím nebo izolovaným číslům, vytvořeným nebo chybějícím číselným rovinám. Numerolog může také pracovat s našim jménem, ze kterého vypočítává jmenné, aktivní, dědičné, intuitivní a realizační číslo. Numerologie nás zasvěcuje do tajemství sedmiletých a devítiletých cyklů, určuje věk duchovní dospělosti, zkoumá osobní roční číslo, osobní měsíc a zabývá se partnerstvím jednotlivých čísel.
Výpočet se provádí ze jména (písmena se transformují na čísla) a z data narození. Poté se sestaví numerologická mřížka a provedou se výpočty, které nám poskytnou údaje pro sebepoznání a pochopení vlastního vývoje. To nám mnohdy otevře nejen oči, ale i srdce, pochopíme druhé. Ve svém důsledku můžeme zlepšit komunikaci nejen v partnerských a rodinných vztazích, ale i na pracovišti a ve svém okolí. V nejistých vztazích, volbách a situacích zjistíme, zda "tudy vede cesta" a usnadní se rozhodovací proces. V některých případech se doporučuje i poněkud pozměnit jméno. Ne, v tu chvíli se vše nezmění, ale pomůže to. Numerologická mřížka vypovídá o výrazových rovinách, číslo dne, životní číslo, ale i číslo měsíce a roku, to vše nám mnoho nabízí. Jedná se o nativní výpočet. Jméno hovoří nejen o vývoji, ale i karmických dluzích a také, stejně jako datum narození, působí na vibrace jednotlivých let. Při výpočtu si přiblížíme každý rok a jeho vibraci vhodnou pro určitý vývoj, velký význam mají i 4 devítiletí, určující směr a úkoly našeho života. Datum narození specifikuje, co jsme dostali do vínku a jméno ukazuje směr našeho vývoje..."
Vyjádření jednotlivých čísel ve zkratce:
1 ... je jednota a osobitost, někdy i samota...
2 ... je diplomatická, družná, ale i dvojaká...
3 ... je komunikativní, kreativní, ale i bojovná...
4 ... je rozvážná, pravidelná, ale přináší i omezení...
5 ... je expanzivní, živá i nestálá...
6 ... je harmonie, krása i závislost...
7 ... je záhadná, moudrá a nevypočitatelná ...
8 ... je symbolem materia, moci a hledání rovnováhy...
9 ... je univerzální láska, analýza a idealismus...
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 AjunQa AjunQa | 28. března 2010 v 10:10 | Reagovat

:-) super.. ;-)

2 jik jik | 31. března 2011 v 12:39 | Reagovat

:-?

3 Louis Vuitton Outlet Louis Vuitton Outlet | E-mail | Web | 6. března 2012 v 8:01 | Reagovat

As President Obama focused on the Louis Vuitton Outlet sanctions against Iran, Benjamin Netanyahu, prime minister of Louis Vuitton Outlet, said his country “must have the ability to defend itself, by itself.”

4 Leviathan Leviathan | E-mail | 10. května 2012 v 13:34 | Reagovat

Numerologie: Vědí dnešní "rádobyokultisté", O ČEM vlastně mluví?

Moderní – a v jistých kruzích dnes velice módní esoterický "obor" numerologie má slovní základ v latinském „numerus“, tedy „číslo“. Už tento „novodobý“ název sám o sobě je pro laika zavádějící.

Dnešní encyklopedické výkladové slovníky uvádějí u slova numerologie významy jako např. „číselná mystika“ nebo „věštění, čtení z čísel“.

Klasifikace numerologie jako číselné mystiky je snad přijatelná – ovšem její zařazení jako „divinační“ metody je poplatné jejímu dnešnímu, komerčnímu a deformovanému zneužívání.

Autentická NUMEROLOGIE používá pouze řeckou nebo hebrejskou alfabetu, kde mohou být jednotlivá písmena nahrazena čísly.

Gematria – jak se tento systém nazývá pro užití v hebrejštině, nebo později také ve starém Řecku isopsefie, mají pevná, dodnes platná pravidla.

Jen částečně (většinou k šifračním účelům) se obdobný systém aplikoval v latině, která ale už zná pojem „číslovek“ jako kombinací pouze NĚKTERÝCH písmen latinské abecedy.

Hebrejská a řecká alfabeta jsou v prostoru „starého“ světa výjimečnými. Každé písmeno těchto alfabet má „přiřazenou“ svoji číselnou hodnotu. POUZE tyto dva jazyky NEPOUŽÍVAJÍ SPECIFICKÉ ZNAKY pro číslovky.

Původní účel, který v určitých esoterických odvětvích dodnes přetrval, byl hledání skrytých významů slov a – spíše v pozdním období - „šifrování“ zdánlivě prostých textů.

Židovští kabalisté tímto způsobem dodnes zkoumají "skrytý" text Tóry a jiných hebrejských textů, „křesťanští kabalisté“ zase kanonické i nekanonické křesťanské texty, psané v řeckém jazyce.

Při aplikaci gematrie nebo isopsefie se sčítá vždy hodnota jednotlivých písmenve slově.

Princip spočívá v tom, že dvě významově různá slova mohou mít stejnou ČÍSELNOU hodnotu při rozdílném počtu písmen – a samozřejmě také naopak.

„Číslo“může vyjadřovat slovo, sousloví nebo dokonce i větu.

A právě tady musíme zpozornět:

Gematrie ani isopsefie neznají tzv. ciferaci -tedy sčítání hodnoty písmene nebo dokonce skupiny písmen (čísel) tak, jak to běžně dnes dělají komerční „numerologové“.

Tedy 400 není 4 a 1966 také není čtyřkou...

Bohužel - komerční rádobynumerologové naprosto překroutili tato autentická pravidla.

Vytvořili si jiné, naprosto nesmyslné aplikace a jejich „výklady“, nemající odůvodnění v žádném tradičním esoterickém oboru. Používají ciferace a latinské abecedy podle „pravidel“, která s těmi původními nemají opravdu ani vzdáleně nic společného.

Při čtení dnes vydávaných „knih“ a nejrůznějších paskvilů o numerologii vzniká dokonce dojem, že jejich autoři nemají nejmenší potuchy o pojmech gematria čii isopsefie – natož pak o jejich aplikacích.

Jako příklad může posloužit „komerční“ použití této pseudonumerologie v datumech narození, uváděných v současném (křesťanském „římském“!!!) letopočtu.

Nemůžeme pominout známý fakt, že spolu s tímto letopočtem se používají dodnes i „letopočty“ jiné.

Křesťanský „řecký“, islámský, hebrejský, hindu, tradiční japonský a čínský…atd. atd.

Aplikujeme-li tyto letopočty na datum narození např.12.6.1987 – dostaneme mnoho naprosto rozdílných „takénumerologických“ výsledků.

Který z nich je tedy „relevantní“?

Pokud by měla mít aplikace numerologie na takovéto datum vůbec nějaký význam, pak by toto datum MOHLO mít pouze v HEBREJSKÉM LETOPOČTU nějakou vypovídací hodnotu při dodržení gematrických pravidel.

Aplikace isopsefie v tomto případě není možná, není totiž znám společný pevný počátek zápisů letopočtu ve starém Řecku.

Jak tedy z řečeného vyplývá - všechny ostatní "letopočty" jsou pro RELEVANTNÍ použití v tradiční numerologii naprosto k ničemu.

Další časté „komerční“ užití „numerologie“ je aplikace na tzv. „numerologii jména“ (což, mimochodem zrovna - nejen v české kotlině - není dobrý nápad).

Pokud ale přes všechna úskalí a pochybnosti trváme na užití této aplikace - doporučil bych LATINKU transkribovat do ŘECKÉHO PÍSMA a použít číselných hodnot této alfabety a tradičních metod ISOPSEFIE.

Tedy v žádném případě NE ciferace.

Transliterace českých – a obecně všech „nehebrejských“ jmen do HEBREJŠTINY je daleko obtížnější a mnohdy NEMOŽNÁ.

Zůstává otevřena otázka, k čemu jsou pak ale takto získaná "čísla" „dobrá“.

Příklad: Použijeme pracnou tradiční metodu s transliterací jména do řecké alfabety - a vyjde např. hodnota jména 458 a hodnota příjmení (naprosto irelevantní vzhledem ke „genezi“ tohoto přívěsku) 893.

Co s tím?

Snad by se dala takto zjištěná čísla použít třeba ke hledání "vhodného partnera" se stejnou jmennou "numerací".

Ale jak jistě uznáme - je to naprosto nereálné už vzhledem k potřebným "databázím"....

Z výše uvedeného tedy vyplývá jednoznačný závěr:

Pseudoesoterická "komerční" numerologie - praktikovaná podle dnes známých knižních paskvilů o "numerologii" zejména amerických, ale bohužel i mnoha evropských autorů - je zavádějící, NEMÁ s tradiční numerologií NAPROSTO NIC společného a deformuje její SKUTEČNÝ smysl.

Je to pouhá módní vějička pro důvěřivé – a v horším případě jen prostředek k získávání peněz z kapes lidské hlouposti.

Podle mého názoru má ale dnes TRADIČNÍ numerologie obrovský význam, pokud se používá ke hledání a studiu skrytých významů i případných šifer v textech, psaných hebrejsky, řecky nebo středověkou latinou.

Domnívám se, že pro užití těchto postupů v esoterických oborech různých směrů zbývá dostatek prostoru a neodkrytých tajemství pro každého vážného zájemce o tento obor.

5 fake rolex watches fake rolex watches | E-mail | Web | 31. října 2012 v 13:09 | Reagovat

Valuable info. Lucky me I found your site by accident, I bookmarked it. .
http://www.theirwatches.com/

6 adam sobotka adam sobotka | E-mail | 26. února 2013 v 1:19 | Reagovat

magický a mystický význam numerologie je kaldejskohebrejská hodnota jména a příjmení- jsem devítka, to naprosto sedí, bez nejmenšího omylu. :D jsem vtělená vesmírná bytost všeobjímající Lásky... 8-)

7 military ball dresses military ball dresses | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 5:01 | Reagovat

You certainly deserve a round of applause for your post and more specifically, your blog in general. Very high quality material.
http://www.untildress.net/

8 sexy prom dresses sexy prom dresses | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 5:15 | Reagovat

Q. What did the pencil sharpener say to the pencil?
http://www.spelldress.net/

9 a-line wedding dresses a-line wedding dresses | E-mail | Web | 2. května 2013 v 9:25 | Reagovat

Q. How did the farmer mend his pants?
http://www.spelldress.net/bridesmaid-dresses.html

10 shinigami shinigami | 10. srpna 2013 v 13:31 | Reagovat

ja když se sne kym bavim o násobilce tak kazda násobilka ma prome barvu co to znamena :-(

11 iveta iveta | E-mail | 9. května 2014 v 17:01 | Reagovat

Neverim na magie ani vesteni vsechno sem vyskosela a porad se mi nedari jak v zivote tak v lasce proste negdy si mysliim ze jsem zbytecna na tim svete

12 WaclawC WaclawC | E-mail | 17. ledna 2017 v 18:42 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na darkprincess.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

13 TomkoB TomkoB | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 11:18 | Reagovat

Přidal jsem svůj blog do oblíbených

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama