Pro překlad tohoto blogu do angličtiny klikněte ZDE

Úvod do magie

8. srpna 2006 v 9:22 | Dark Princess |  Wicca
Máme tři důležité věci, které k základům patří. Především k nim patří NAČASOVÁNÍ. Měsíc je často spojován s čarodějnictvím. Jedním z důvodů je význam fází Měsíce pro správné fungování magie. Jistě znáte dvě hlavní fáze. A ty jsou: přibývající měsíc a ubývající měsíc. Konstruktivní magie se používá v přibývání měsíce a destruktivní magie se používá v ubývání měsíce. Ke konstruktivní magii patří láska, úspěch, ochrana, zdraví, plodnost. Destruktivní magie se týká zavazujících kouzel, oddělení, odstranění a zničení. Toto jsou činnosti vhodné při měsíci.
Druhým základem magie je TOUHA. Musíte chtít, aby se na to, na čem pracujete, skutečně stalo. Musíte do toho dát celé své srdce, své tělo, celou svou touhu. Proto, když vás o nějaké kouzlo požádá nějaký člověk, tak vy mu to kouzlo provést nemůžete. Necítíte totiž tu touhu tak intenzivně jako kdyby si to udělal on sám. Tento silný ,,cit" je vlastně zvýšená ,,síla" používaná v magii. pro zvýšení síly můžete použít řadu posilovačů. Jedním z nich je popěvek, zaříkávadlo, ale i rým. Rytmické prozpěvování kouzla doprovázené pravidelným bubnování zintenzivní váš cit a tím i vaší sílu. Podobně se tak dá síla zvýšit i tancem a řadou dalších způsobů chování.
Popěvky na zvýšení síly.
1) Jsme jako děti celou noc,
jemné - přec poznáš naši moc.
2) Bratr a sestra zapějí,
svou vůlí síly zaměří.
3) Zpěv, tanec,vše zaříkávej.
Ať síla roste - to si přej.
4) Kolem kruhu se zatočme,
mohutnou silou zakřičme.
Dalším základem je očištění těla jak zvenku, tak i zevnitř. Když chcete očistit své tělo zvenku, stačí se vykoupat a do vody přidáte mořskou sůl (stačí lžíce). Zevnitř se očistíte: své vnitřní tělo připravíte tak, že odstraníte toxiny. Dosáhnete toho pomocí 24 hodinového půstu před provozováním magie. Žádný alkohol, žádný nikotin (kouření) a žádná sexuální aktivita (ve vašem případě to ještě není aktuální).
Při provozování wiccy mějte vždy na paměti pravidlo Wiccan Rede. ,,Dělej co chceš, pokud to nikomu neuškodí."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kersirk Kersirk | E-mail | 16. července 2009 v 13:10 | Reagovat

ahoj, jestli mate vazny zajem o wiccu  a chcete se seznamit s dalsimi wiccany, prihlaste se sem: http://wiccalist.benghi.org/index.php?kolik=0

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama