Pro překlad tohoto blogu do angličtiny klikněte ZDE

Numerologie 2

8. srpna 2006 v 10:18 | Dark Princess |  Numerologie
Čísla jsou v numerologii klíčem k hledání souvislostí, existujících v lidském jednání a chování. Jsou to jemné energie, kdy každé číslo vibruje v jiné dimenzi, každé je velmi specifické a nelze ho zaměnit s jiným. Mohli bychom je přiřadit k hudební stupnici - od vysokých po hluboké tóny. Podle množství a různosti nám numerologie pomáhá odhalit rozdílné vibrace každého z nás. Jsou to energie, které jsme si vybrali před svým příchodem na tuto planetu a s jejich pomocí máme možnost pochopit, jaké zkoušky a jaké směry jsme si vybrali. Musíme brát v úvahu nejen své vlastní datum narození, ale i dobu, ve které žijeme. Lidé, kteří se narodili s podobným datem v minulém století a měli obdobnou či stejnou mřížku, by se pravděpodobně zachovali v různých situacích odlišným způsobem, protože vibrace tehdejší doby je ovlivňovaly jinak.
Každé číslo má svou vládnoucí planetu: 1 - Slunce, 2 - Měsíc, 3 - Jupiter, 4 - Uran, 5 - Merkur, 6 - Venuše, 7 - Neptun, 8 - Saturn, 9 - Mars, 0 - Pluto. Každá planeta zároveň vládne některému z dvanácti znamení zvěrokruhu. Když propojíme vliv čísla, planety a jejího znamení dostaneme velmi zajímavé výsledky při rozboru. Jednotlivá čísla působí na určité vibrační úrovni, a ať chceme nebo ne, působí i na nás, ať už s naším souhlasem, nebo bez něj.

Použitá literatura:

[1] F.C. ENDRES: Tajemství čísel. Eugenika.
[2] R. STEINOVÁ: Numerologie - čísla lásky. Chvojkovo nakladatelství.
[3] H. JOHARI: Numerologie a něco z Tantry. Schneider.
[4] H. Werner: Lexikon numerologie a mystiky čísel. Pragma.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 EEvik EEvik | 16. července 2007 v 10:01 | Reagovat

Máš super blog chodím tu často a vždyck se něco dozvím!!-:) jen tak dal!!!

2 Lenka Lenka | 21. srpna 2008 v 20:07 | Reagovat

numerologia ma fascinuje :) ja som mala v tabore za veducu numerologicku a vsetko co o mne povedala je uplna pravda a to ma zarazilo! Povedala ze moje stastne cislo je 9, ze som samotarska, stelesnena jemnost a citlivost, a ze v zivote som pustovnicka, ze akoby som v rukach niesla svetielko ktore kazdy nasleduje ale vela z tych ludi tomu nechape... a este kopu inych veci ;)

3 gucci handbags gucci handbags | E-mail | Web | 1. září 2011 v 10:51 | Reagovat

Justice Department officials warned that allowing AT&T to gobble up the No. 4 carrier would be disastrous for consumers.

"Were the merger to proceed,  http://www.gucci-online.net  there would only be three providers with 90 percent of the market, and competition among the remaining competitors  http://www.chanel-bags.me on all dimensions, including price, quality and innovation, would be diminished," Deputy Attorney General James Cole told reporters.

4 Louis Vuitton Outlet Louis Vuitton Outlet | E-mail | Web | 6. března 2012 v 8:07 | Reagovat

As President Obama focused on the Louis Vuitton Outlet sanctions against Iran, Benjamin Netanyahu, prime minister of Louis Vuitton Outlet, said his country “must have the ability to defend itself, by itself.”

5 Louis Vuitton Louis Vuitton | E-mail | Web | 7. března 2012 v 3:03 | Reagovat

buy the best container with the price tag, or even obtain the price cut code.

6 Leviathan Leviathan | 10. května 2012 v 13:35 | Reagovat

Numerologie: Vědí dnešní "rádobyokultisté", O ČEM vlastně mluví?

Moderní – a v jistých kruzích dnes velice módní esoterický "obor" numerologie má slovní základ v latinském „numerus“, tedy „číslo“. Už tento „novodobý“ název sám o sobě je pro laika zavádějící.

Dnešní encyklopedické výkladové slovníky uvádějí u slova numerologie významy jako např. „číselná mystika“ nebo „věštění, čtení z čísel“.

Klasifikace numerologie jako číselné mystiky je snad přijatelná – ovšem její zařazení jako „divinační“ metody je poplatné jejímu dnešnímu, komerčnímu a deformovanému zneužívání.

Autentická NUMEROLOGIE používá pouze řeckou nebo hebrejskou alfabetu, kde mohou být jednotlivá písmena nahrazena čísly.

Gematria – jak se tento systém nazývá pro užití v hebrejštině, nebo později také ve starém Řecku isopsefie, mají pevná, dodnes platná pravidla.

Jen částečně (většinou k šifračním účelům) se obdobný systém aplikoval v latině, která ale už zná pojem „číslovek“ jako kombinací pouze NĚKTERÝCH písmen latinské abecedy.

Hebrejská a řecká alfabeta jsou v prostoru „starého“ světa výjimečnými. Každé písmeno těchto alfabet má „přiřazenou“ svoji číselnou hodnotu. POUZE tyto dva jazyky NEPOUŽÍVAJÍ SPECIFICKÉ ZNAKY pro číslovky.

Původní účel, který v určitých esoterických odvětvích dodnes přetrval, byl hledání skrytých významů slov a – spíše v pozdním období - „šifrování“ zdánlivě prostých textů.

Židovští kabalisté tímto způsobem dodnes zkoumají "skrytý" text Tóry a jiných hebrejských textů, „křesťanští kabalisté“ zase kanonické i nekanonické křesťanské texty, psané v řeckém jazyce.

Při aplikaci gematrie nebo isopsefie se sčítá vždy hodnota jednotlivých písmenve slově.

Princip spočívá v tom, že dvě významově různá slova mohou mít stejnou ČÍSELNOU hodnotu při rozdílném počtu písmen – a samozřejmě také naopak.

„Číslo“může vyjadřovat slovo, sousloví nebo dokonce i větu.

A právě tady musíme zpozornět:

Gematrie ani isopsefie neznají tzv. ciferaci -tedy sčítání hodnoty písmene nebo dokonce skupiny písmen (čísel) tak, jak to běžně dnes dělají komerční „numerologové“.

Tedy 400 není 4 a 1966 také není čtyřkou...

Bohužel - komerční rádobynumerologové naprosto překroutili tato autentická pravidla.

Vytvořili si jiné, naprosto nesmyslné aplikace a jejich „výklady“, nemající odůvodnění v žádném tradičním esoterickém oboru. Používají ciferace a latinské abecedy podle „pravidel“, která s těmi původními nemají opravdu ani vzdáleně nic společného.

Při čtení dnes vydávaných „knih“ a nejrůznějších paskvilů o numerologii vzniká dokonce dojem, že jejich autoři nemají nejmenší potuchy o pojmech gematria čii isopsefie – natož pak o jejich aplikacích.

Jako příklad může posloužit „komerční“ použití této pseudonumerologie v datumech narození, uváděných v současném (křesťanském „římském“!!!) letopočtu.

Nemůžeme pominout známý fakt, že spolu s tímto letopočtem se používají dodnes i „letopočty“ jiné.

Křesťanský „řecký“, islámský, hebrejský, hindu, tradiční japonský a čínský…atd. atd.

Aplikujeme-li tyto letopočty na datum narození např.12.6.1987 – dostaneme mnoho naprosto rozdílných „takénumerologických“ výsledků.

Který z nich je tedy „relevantní“?

Pokud by měla mít aplikace numerologie na takovéto datum vůbec nějaký význam, pak by toto datum MOHLO mít pouze v HEBREJSKÉM LETOPOČTU nějakou vypovídací hodnotu při dodržení gematrických pravidel.

Aplikace isopsefie v tomto případě není možná, není totiž znám společný pevný počátek zápisů letopočtu ve starém Řecku.

Jak tedy z řečeného vyplývá - všechny ostatní "letopočty" jsou pro RELEVANTNÍ použití v tradiční numerologii naprosto k ničemu.

Další časté „komerční“ užití „numerologie“ je aplikace na tzv. „numerologii jména“ (což, mimochodem zrovna - nejen v české kotlině - není dobrý nápad).

Pokud ale přes všechna úskalí a pochybnosti trváme na užití této aplikace - doporučil bych LATINKU transkribovat do ŘECKÉHO PÍSMA a použít číselných hodnot této alfabety a tradičních metod ISOPSEFIE.

Tedy v žádném případě NE ciferace.

Transliterace českých – a obecně všech „nehebrejských“ jmen do HEBREJŠTINY je daleko obtížnější a mnohdy NEMOŽNÁ.

Zůstává otevřena otázka, k čemu jsou pak ale takto získaná "čísla" „dobrá“.

Příklad: Použijeme pracnou tradiční metodu s transliterací jména do řecké alfabety - a vyjde např. hodnota jména 458 a hodnota příjmení (naprosto irelevantní vzhledem ke „genezi“ tohoto přívěsku) 893.

Co s tím?

Snad by se dala takto zjištěná čísla použít třeba ke hledání "vhodného partnera" se stejnou jmennou "numerací".

Ale jak jistě uznáme - je to naprosto nereálné už vzhledem k potřebným "databázím"....

Z výše uvedeného tedy vyplývá jednoznačný závěr:

Pseudoesoterická "komerční" numerologie - praktikovaná podle dnes známých knižních paskvilů o "numerologii" zejména amerických, ale bohužel i mnoha evropských autorů - je zavádějící, NEMÁ s tradiční numerologií NAPROSTO NIC společného a deformuje její SKUTEČNÝ smysl.

Je to pouhá módní vějička pro důvěřivé – a v horším případě jen prostředek k získávání peněz z kapes lidské hlouposti.

Podle mého názoru má ale dnes TRADIČNÍ numerologie obrovský význam, pokud se používá ke hledání a studiu skrytých významů i případných šifer v textech, psaných hebrejsky, řecky nebo středověkou latinou.

Domnívám se, že pro užití těchto postupů v esoterických oborech různých směrů zbývá dostatek prostoru a neodkrytých tajemství pro každého vážného zájemce o tento obor.

7 fake rolex watches for sale fake rolex watches for sale | E-mail | Web | 31. října 2012 v 13:38 | Reagovat

Thank You For This Blog, was added to my bookmarks.
http://www.theirwatches.com/

8 mermaid wedding dresses 2013 mermaid wedding dresses 2013 | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 5:36 | Reagovat

I happen to enter your blog with the help of Google search. To my sheer luck I got what I was searching for. Thanks.
http://www.spelldress.net/bridesmaid-dresses.html

9 fake tag heuer tag heuer grand carrera watches fake tag heuer tag heuer grand carrera watches | E-mail | Web | 2. května 2013 v 8:58 | Reagovat

Q. Why don't you see giraffes in elementary school?
http://www.latewatches.com/breitling-bentley-motors.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama