Pro překlad tohoto blogu do angličtiny klikněte ZDE

Mysl a síla + cvičení

8. srpna 2006 v 3:08 | Dark Princess |  Kouzla osobnosti
Existuje popředí a pozadí mysli, v nichž se pohybují myšlenky různých frekvencí, přitom se všechny setkávají na společném rozhraní. Toto rozhraní představje prostor, ve kterém se uskutečňuje energie i hmota a je zároveň jejich nosičem. Tímto prostorem umožňujeme přenos veškeré projevené i neprojevené skutečnosti.
Cvičení na posílení své vůle
1. Cvičení provádějte k večeru nebo si trochu zatáhněte, zapalte si svíčku dejte ji před sebe a posaďte se. Klidně začněte dýchat a začněte počítáním dechů soustřeďovat se na dýchání. napočítejte do deseti a zase znovu.
2. Potom chvíli přirozeně dýchejte, cílem cvičení je ponořit se do temnoty nemyšlení. Zpočátku zjistíte, že mysl má tendenci pracovat nepřetržitě a vtahovat nás do myšlenek, které vstupují do naší mysli podle vlastní vůle. Nenásilně, ale odhodlaně je od sebe odrážejte a znovu a znovu se pokoušejte nastolit stav prázdné mysli. Můžete použít aktivní i pasivní ticho to znamená pustit si barokní hudbu nebo použít metronom nastavený na šedesát úderů za minutu - je to důležité, pokud vás ruší zvuky z ulice. Nebo můžete použít jen pouhé ticho.
3. Nejdřív se pokoušejte denně jen jen pár minut. Vynořující myšlenky nepotlačujte, ale nechte je odeznít. Smyslem je utišit popředí mysli.
4.Snažte se setrvat v tomto stavu tak dlouho, jak vám je to příjemné, dokud není stav přerušen. Potom se znovu několikrát nadechněte a a protáhněte se jako kočka. Zkuste si pocit klidu udržet i mimo cvičení.
Zaměřování a podněcování mysli
Nejlíp se provádí při aktivní činnosti, která nevyžaduje myšlenkové soustředění ve smyslu čtení, učení, ale např. houpaní se, pohled do ohně, pletení, zahradničení, uklízení, volné procházky - za předpokladu, že nic z toho se neděje ve spěchu. Je to aktivní meditace, která jako meditace zastavuje myšlenkovou činnost popředí mysli. Během aktivní meditace se vynoří problémy, které je potřeba řešit a zároveň i možná řešení. V tomto stavu si uvědomíme co v nás vytváří napětí, jaké máme bloky a co má schází, i někdy uvidíme co sobě nalháváme a čím nás kdo balamutí. Ve stavu aktivní meditace získáte prostor pro potřebné změny ve vašem životě.

Vizualizace - vytváření představy

ObrazekVizualizace je nejdůležitější součást čarování. Váš úmysl je nejdřív jako inspirace, potom je upraven představivostí i nadšením, potom touhou a schopností vcítit se a nakonec přetvořit v konkrétní výsledek, který se projeví do té míry, v jaké jste zvládli celý proces. Bez schopnosti vizualizace je prakticky nemožné zasahovat do astrální říše. Vizualizace tvoří základ magie a může vnést do našeho života významné změny.
Existuje několik stupňů a úrovní, které vyžadují soustředěný trénink, stejně jakákoliv jiná technika. Jakmile dosáhnete potřebné hloubky, uvidíte svoji potřebnou představu, i s otevřenýma očima.
Cvičení I.
1. Uvolněte se a ponořte se do meditace. vytvořte si před očima představu nekonečné černi. Na pozadí černého prostoru si vytvořte představu kruhu. Potom začněte po směru hodinových ručiček kruh vymazávat tak, že začnete u dvanáctky. Stejným způsobem kruh znovu utvářejte. Udržujte v mysli představu kruhu, než napočítáte do deseti, a potom ho znovu vymažte.
2. Pokud se vám během cvičení představa vytratí, několikrát se zhluboka nadechněte a začněte znovu. Nejdřív se vám asi dařit moc nebude, ale při opakovaném cvičení nakonec uspějete.
Cvičení II.
1. Začněte stějně jako v předcházejícím cvičení představou nekonečné černi. Vytvořte si představu kruhu. Přeměňte kruh v kouli a začněte jí otáčet, jako byste si ji chtěl/a ze všech stran prohlédnout. vnímejte její povrch, velikost, barvu. Pokud není barevná vybarvěte ji. potom ji zkuste zvětšit i zmenšit, změňte materiál, ze kterého je.
2. Podržte si tuto představu, jak dlouho je vám příjemné, a pak se rozhodněte, kdy skončit. nenechte se rušit žádnými jinými myšlenkami. pokud vás přece jenom něco vyruší, začněte znovu od začátku, nebo se vraťte k cvičení později.
Cvičení III.
1. Opět začněte představou černi jako v prvním cvičení. Vytvořte si představu kruhu. Přeměňte kruh v kouli. Změňte kouli na ovoce. Pozorujte jak se vaše ruce dotýkají. oloupejte ho a ochutnejte. Žvýkejte ho, polkněte a sledujte jak prochází až do žaludku. Snězte tímto způsobem celé ovoce.
2. Když už jste zvládli představu ovoce, zkoušejte jiné typy a druhy představ. Jakmile získáte kontrolu nad svou vědomou vizualizací, můžete přejít k další fázi cvičení, kterou je vytváření pohyblivých představ, jako jsou ideje.
Cvičení IV.
1. Začněte meditovat obvyklým způsobem. Zvolte si určitý koncept - hledání, svoboda, experiment,..... rozímejte o výrazu zvoleného konceptu.
2. Vytvářejte v sobě představy situací a událostí, které podtrhují hodnotu zvoleného konceptu. Mějte stále na mysli záměr cvičení a nenechte se unést fantazií.
Cvičení V.
Pomocí techniky řízené vizualizace si vytvořte představu události, ve které budou figurovat lidé, s nimiž jste v pravidelném kontaktu, a kde vystoupí určitý fenomén. Buďte věcní, ale uvědomte si, že to, co nyní vkládáte do reality není běžný jev, jako někomu říci "ahoj" cestou na nákup. To, co zvolíte, by mělo být jednoznačné a důrazné a měli byste si to zapsat do knihy stínů. Umístěte danou událost do vybraného časového úseku např. do týdne.
Tato technika nevyžaduje jen vědomou kontrolu, ale i vzhledem k jejím neomezeným možnostem i určitý stupeň etičnosti. Mějte stále na mysli, že za následky toho, co necháte ve světe vědomě projevit, nesete odpovědnost. Vzpomeňte také na zákon Shody, Příčiny a Následku.! Tzn. každá akce plodí rovnocennou a zpětnou reakci. Zákon shody se nevztahuje jen na hmotnou úroveň, ale také na naše myšlenky a energii jako je řeč a nálada. Východní terminologie má pro tento výraz název KARMA. Karmu je možné napravovat vhodným myšlením a mluvením a konáním.
Záměr
Mějte stále na paměti, proč děláte to, co děláte. Buďte si vědomi svých motivů. Je nutno pracovat pečlivě a soustředěně, protože tak docílíte svého záměru. Každá myšlenka i čin ve vás postupně vyvolá odpověď, za kterou nesete plnou odpovědnost.
Osobní síla
Vaše osobní síla představuje přirozený proces růstu coby důsledek vaší volby jít cestou magie. I když si to nebudte přát ostatní tuto změnu zaznamenají, protože osobní síla je energetické působení a během prvních let bude vyžadovat vaše velké nasazení, abyste se ho naučili zvládat. Tato energie vyzařuje z vašeho těla. Jejím iluzorním protějškem je arogance a zaujímaní postojů. S osobní silou jako takovou nejde manipulovat ( o to se bude pokoušet jen vaše ego).. Osobní síla je důsledek používat magii jako způsobu života. Osobní síla je nashromážděním vaší pozornosti, přípravy, záměru a schopnosti zaostření, které se skrze vás realizují.
 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Radka Radka | E-mail | 13. srpna 2007 v 20:28 | Reagovat

Mas to skvely vse co tady pises je dobre a ucine a neni to tak slozite jak nekdo mysli

2 syky syky | 2. prosince 2007 v 21:40 | Reagovat

pls co mám dělat kliš si ten kruh nedokážu představit kdiš se snažím vitvořit v mysly ten kruh tak vždy mám pocit že v té mísnosti semnou nekdo je a musím otevřít oči a tak to de pořád nemáš něco abi se mi ten kruh na 100% vybavyl?

3 Phafka Phafka | 23. prosince 2007 v 15:06 | Reagovat

uplně nádhernej celej blog...jen mě zarazilo to cvičení V.moje představy můžou mít nějaký následky?

4 Uczívačka Satana Uczívačka Satana | 10. dubna 2008 v 13:12 | Reagovat

Myslím že je to dobré. Rozhodně to vyzkouším. Alesponˇ se naučím ovládat. Díky za pokyny.

5 mag mag | 18. dubna 2008 v 12:40 | Reagovat

nej blog!!!!

6 Lukas Lukas | 8. června 2008 v 8:31 | Reagovat

syky: mozna bysto ani nemela umet kdys ti to nejde

7 Jane Jane | 13. července 2008 v 21:32 | Reagovat

Skouším to pořád a řekla bych, že je to velice dobré pomáhá mi to při psaní povídek a knih.... Díky....

8 Radek Radek | E-mail | 16. srpna 2008 v 15:07 | Reagovat

Dobry blog, dobry cviceni, je to prijemny a uklidnuje me to, jsem uplne vpohodě :-)

9 pro autorku :-) pro autorku :-) | Web | 11. listopadu 2008 v 19:54 | Reagovat

Nevim jestli mi odepises ptz tu nikde nevidim ze odepisujes na dotazy ale alespon to zkusim potrebuju kouzlo po kterem bych si vzpomel podrobne na urcitou udalost kazdy gesto,pach a slovo proste vse a do podrobna jinak tvuj blog je perfektni chodim sem rad a casto:-).

10 Proserpina Lilith Rebecca von Des Proserpina Lilith Rebecca von Des | E-mail | Web | 28. listopadu 2008 v 17:47 | Reagovat

Je to divný , ale vždycky když si chci představit nějakou věc třeba to první cvičení ten kruh že postupně ubívá nebo tak.Tak se vždycky stane něco co nechci třeba se zlomí nebo mizí z opačnýho směru a když se hodně snažim aby dělal co chci tak to nejde a zmizí. Nevim třeba je to tim že bych to měla trénovat ale kdyby jen zmizel jenže moje představy si dělají co chtěj!!!

11 rohlik rohlik | 25. června 2009 v 22:26 | Reagovat

Cvičení na posílení své vůle nerika se tomu spis meditace?

12 enfanci enfanci | E-mail | 29. června 2009 v 20:21 | Reagovat

prosím neposla bys mi nejaké dobré a lehké kouzla kde třeba nepotřebuju víno nebo kadidlo atd nebo co se těžko schání nebo je to drahé mě to totiž moc zajímá a pokud možno tak do středy 1.7.2009 já pak jedu do Prahy a chtěla bych si to vitisknou a ve vlaku vše sřečíst a vlepit do mojí knížky kde mám všechny kouzla moc a moc děkují pošli mi to pls na email jo dííík

13 Neznámá Neznámá | 23. ledna 2010 v 18:56 | Reagovat

Tohle je ten nej blog co vůbec existuje :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)

14 Ocult Ocult | 23. února 2010 v 21:57 | Reagovat

Prosimvas, mam tu problem... Snazim se dostat do naproste tmy myslenek a uklidneni mysli... ale vzdy kdyz me odklopi pouha tma a ja nevnimam nic jineho... hrozne se mi rozklepou vicka na ocich a nejde to zastavit dokut se znovu neuvolnim, nevite co to je??

15 Alinka Alinka | E-mail | 8. dubna 2010 v 20:25 | Reagovat

Ahoj myslim že to je tím že máš v sobě nějake negativni myšlenky Ocult.

16 Pajinka Pajinka | 22. července 2010 v 13:26 | Reagovat

Nemyslet na nic mi nedela problem :-D ale je to mooc prijemny

17 olina olina | 30. března 2011 v 14:46 | Reagovat

:-)

18 Milan Fabián Milan Fabián | 15. července 2011 v 20:10 | Reagovat

[2]: cs syky já se jmenuji milan fabián a já si ten kruh umím představit, ale trvalo mi na to jak mám začít:
1) zkus jít do pokoje kde ti nic nehuláká ale hlavně kde není slyšet bzučení: much včela ale i počítače aj.
2) já jsem si nahrál zvuk tekoucí vody protože jsem asi před 1 a půl rokem že patřím do tohoto živlu tak si zkus najít svůj živel nahraj si zvuk co vyrábí a pouštěj si ho při tom.ale musí to být dlouhá nahrávka prece bys nebyl rád kdyby se ti uprostřed rituálu přihodilo ze se ti to vypne a ty se neco jako probudíš a musíš si to znovu pustit. pak běž do zatemněné místnosti pust si zvuk toho živlu třeba jak praská dřevo u ohne nebo jak fouká vítr nebo hučí voda aj. to je asi vše co bych mohl říci a ty se jmenuješ Jakub Sýkora ???

19 Karrabash Karrabash | 1. srpna 2012 v 20:36 | Reagovat

syky  ten pocit ze je nekdo v mystnosti je jen vyplod tve mysli, zkus trenovat naslouchani mysli a prijdes na zajimavy veci. casem se vypracujes tak ze budes moc svy myslenky detailne slyset. potom spusta vet a slov na pozadi mysli ztrati silu. nelekej se myslenek ktery se ti neliby, mysl je neco jako sval kterej pracuje a navic je hodne kreativni takze občas zabrousi na veci ktery jsou treba i proti tvymu vnitrnimu presvedceni. Ale to nic :-P   Měj se hezky

20 Jan Jan | E-mail | 20. října 2015 v 12:42 | Reagovat

Prosím vás chtěl bych se naučit pohybovat předměty pomoci mysli.Poraďte mi někdo jak nejlíp se to naučit. Předem díky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama