Pro překlad tohoto blogu do angličtiny klikněte ZDE

Měsíc a magické rituály

8. srpna 2006 v 12:48 | Dark Princess |  Rituály
Měsíc a čarodějnice
Měsíc a magie patří k sobě odedávna. Jak také jinak? Vždyť panuje noci, světu temna a neviditelna a mnoho postav vynořujících se právě v noci je zároveň vnímáno jako tajemné, patřící do magického světa.Už pouhé vyslovení jejich jmen a pomyšlení že bychom se s nimi měli sami setkat vyvolává mrazení v zádech. Duchové a vampíři se objevují, jak každý ví vždy okolo půlnoci a to především při úplňku a také neškodní lidé se proměňují ve vlkodlaky pouze za svitu měsíce. Měsíční noc je ale především doba čarodějnic a kouzelníků.
Čerpají z něj odedávna svojí sílu a kouzelnou moc, kterou jim je právě a jedině on schopen dát.
Podle nejstarších pramenů měsíc představuje bohyni o třech tvářích
Artemis (přibývající měsíc), Seléne (úplněk) a Hekaté (ubývající a nový měsíc). Každá z těchto bohyní je jiná. Toto základní rozdělení vlastností a vlivových sil měsíce má pro jakoukoli měsíční magii zásadní význam, jak si vysvětlíme později.
Čarovná moc měsíce se nazývá "SILA" a jak již každý z vás tuší, znásobuje se tato při úplňku kdy je nejmocnější a také vhodná k jakémukoli druhu magie. Proto se také odedávna veškeré čarodějnické slety konaly právě při úplňku.
Stejně jako kdysi se zahajují modlitbou k velké bohyni, u níž
si čarodějnice vyprošují ženské kouzlo, omlazení a plodnost.
Také tanec okolo ohně je velmi prastarým magickým úkonem.
Když čarodějnice okolo něj tančí, dívají se do plamenů a přijímají sílu a vliv ohně a zvláštního koření, které bylo před tím do ohně vhozeno.
Podobného účinku dosahovaly v minulosti také tím, že pravidelně trávily úplňkové noci ve volné přírodě a přitom vzývaly a pozorovaly měsíc.
Tyto noční výlety byly však lidem podezřelé, a tak se šeptalo, že nechodí v měsíčním svitu po lese proto, aby sbíraly byliny a léčivé kořínky.To je jen záminka.Ve skutečnosti tráví noc ve volné přírodě, aby mohly nerušeně vzývat lesní skřítky, hvězdy a planety a především měsíc. Síla (právě ona tajemná SILA) z nich pak vyzařuje a propůjčuje jim magické schopnosti, například moc jenž jim až do dalšího úplňku umožní přenášet dobré nebo špatné vlastnosti na lidi, na něž upřou svůj pohled...
Lidé se od nejstarších dob báli především ubývajícího měsíce, a to hlavně temných nocí před novým měsícem. Neboť tehdy, když měsíc ukazuje svoji temnou tvář, nastává čas temného umění, zakázaných věd a zlých kouzel.
A tak si tedy, moji milí žáci čarodějnického umění nejprve probereme
magii přinášející zlo. Není ovšem mým úmyslem naučit vás provádět zlo přinášející kouzla, atak se zde omezím pouze na jejich popis, a rituální slova a zaklínadla si, pokud o ně budete stát musíte najít jinde. Doufám, že se proto jistě na mě nebudete zlobit...
Magické rituály.
Rituály a obřady vystupují dnes jako tajemné přízraky do našich dob z nesmírných hlubin času a ač jsou velmi staré, přece jen, snad vlivem vyšších sil, neuvázly v jeho lačné a vše pohlcující propasti. Generace čarodějnic si je předávaly tajnými knihami zvanými GRIMOÁRY, jež byly ve svých dobách velmi ceněné a jejich majitelky je ochraňovaly jako oko v hlavě.
Uhrančivý pohled:
K jistému druhu magie nebyla nutná slova ani gesta, zaklínání ani kouzelné koření, tu ke zničení lidí nebo zvířat úplně stačil uhrančivý pohled. Uhranutí je dnes, stejně jako dříve velmi rozšířené, a nepoužívají ho jen čarodějnice, ale také spousta lidí, do kterých by to člověk nikdy neřekl. Ve vážném podezření jsou staré ženy a rovněž ženy a muži narození v určitém znamení (které však zde nebudu raději uvádět).
Když se tito zloduchové podívali na malé dítě, nebo na zvíře ve stáji, začali děti a zvířata churavět. Lidé se velmi báli, a jak by také ne.
Proto se dětské kolébky přikrývaly a domácím zvířatům se zavazovaly oči. Obzvláště ustrašení nebo ohrožení lidé nosili proti uhranutí amulety symbolizující měsíc. Téměř všechna cikánská děvčata nosila v dřívějších dobách řetízek ze stříbra a zlata...tedy kovů, které podle starých astrologických představ patřily k měsíci (stříbro) a k slunci (zlato).
Ale tím nejúčinnějším prostředkem, jež nezklamal nikdy a proti uhranutí dovedl a dovede i dnes ochránit naprosto spolehlivě bylo zase kouzlo. Kouzlo proti kouzlu...UDJATIM...obrázek obou očí.
Tímto kouzlem namalovaným na zdi chránili lidé své domy, majetky a dokonce i hroby. Dokázalo spolehlivě ochránit a vzdorovat i uhrančivému pohledu těch nejhorších čarodějnic...
Woodoo
Velká většina kouzel působí teprve tehdy, když se při nich odříkávají magická slova a zaklínadla. Magických formulí existuje ohromné množství, a právě v Grimoárech najdeme kouzelné formule pro jakoukoli příležitost, ověřené a prověřené staletími.
Jedním z nejrozšířenějších a také nejúčinnějších ničivých a zlo přinášejících kouzel používaných kdysi dávno v hojné míře stejně jako dnes je tajemná magie woodoo, která se však řadí k takzvaným kontaktním kouzlům, protože k jejímu provedení je zapotřebí jistého kontaktu. Při rituálu se použije nějaká drobnost z těla oběti, například vlasy, nehty a podobně , která má onoho člověka zastoupit.
Použije se pak k jednomu z nejobávanějších kouzel, a to k výrobě čarodějných figurek, jímž se říká TOGGELI.
Takový toggeli se ušije ze zbytků starých šatů oběti, nebo se vymodeluje z vosku či jílu, tak aby byl oběti co nejpodobnější.
Nejdůležitější však je vybavit figurku pravými nehty nebo vlasy oběti. Figurky se modelují při měsíčním světle. Toggeli se na dobu jednoho měsíce uloží, a poté se za svitu úplňku odnese na místo, jež je pro oběť nějakým způsobem významné a nebo se vztahuje přímo k oblasti, ve které se čarodějnice rozhodla uškodit. Pak se za odříkávání jistého magického zaklínadla stříbrnými jehlicemi (stříbro je kovem měsíce) několikrát zabodne do toggeliho. Takovou strašnou pomstou bývá často například zničení plodnosti muže či ženy tím, že se jehly zabodnou do podbřišku figurky. Vyjímkou ale není ani úplná fyzická likvidace nenáviděné osoby, jež pak umírá často velmi dlouho a za strašného utrpení.
Ano.... i takovéto hrůzné činy byly a jsou konány pod záštitou magického vlivu měsíce, i taková je jeho odvrácená tvář, a zlo, jež dokáže způsobit, je děsivé. Zlé kouzlo však nelze provést za přibývajícího měsíce (Artemis) ve kteréžto době lze provádět pouze kouzla přinášející dobro. Ta nejhorší a nejděsivější kouzla přináleží bohyni Hekaté, tedy měsíci halícího se do šera chladného stínu.
Diabolo
Jde o nejmocnější, zlo přinášející kouzlo, které se v prastarých grimoárech dochovalo, které však k veliké hrůze všech, dokázali provést i čarodějky a čarodějové nejnižšího řádu a zasvěcení, pokud byli s jeho přesným provedením obeznámeni. Bylo 100% účinné a právě proto bylo tak děsivě nebezpečné. Mohu vám říci, že při čtení podrobností mi opravdu naskakuje husí kůže, a tak se o něm zmíním jen okrajově.
Takového diabola se používalo k tomu, aby byl nepřítel či nenáviděný člověk proměněn v hrůzného netvora a pak dopraven (doslova vystřelen) na některé odlehlé místo. Zde strávil zbytek života v beznaději jelikož proti diabolu neexistuje proti kouzlo, jež by dokázalo hrůzný stav zvrátit. O podobě a místě rozhodovala sama bohyně Hekaté. Jak přesně tohle podivné a strašné kouzlo působilo vám nepovím, řeknu jen to, že kouzelníci, jako zástupci svých zákazníků, informovali měsíc o tom, jak jim jejich nenáviděný protivník uškodil a prosili o jeho potrestání.
Tato záležitost však neprobíhala tak jednoduše a ke kouzlu patřil zvláštní, složitý a velmi děsivý rituál...

Vedle běžné magie. ve které hraje Měsíc často významnou roli, existovala kdysi ještě další speciální magie. U té bylo nejprve nutno na sebe přitáhnout pozornost měsíce. To nebylo ale vůbec jednoduché.
Měsíc se totiž chová jako pravá diva...
V této souvislosti si ještě jednou a podrobněji povíme o správném postavení měsíc a dodržení lunárních fází k zajištění účinku toho kterého druhu kouzla, protože je tato znalost nadmíru důležitá.
Ubývající měsíc platil vždy jako optimální doba pro kouzla škodící, ale hodil se i ke studiu starých spisů a k začarování negativních energií. Nejstarší kouzla se provádějí za tmavých nocí bezprostředně přes novým měsícem. Ale pozor, noc při novém měsíci je pro kouzla jakéhokoliv druhu tabu. V této noci stojí měsíc a slunce v konjunkci, tedy v tomtéž domě a tehdy nemá člověk nikdy jistotu, zda škodlivé kouzlo nebude mít náhodou opačný účinek, totiž že nebude působit pro blaho nepřítele a k vlastní škodě, jelikož slunce je vlivově opakem měsíce.
Naopak dobrá kouzla, rituály bílé magie k posílení zdraví, blahobytu a štěstí byla prováděna vždy při přibývajícím měsíci (bohyně Artemis), a ta nejdůležitější při úplňku, kdy je magická síla největší.
Nadmíru důležité je však i postavení měsíce ve zvěrokruhu. Jde zde o to, ve které z životních oblastí má kouzlo zasáhnout jelikož každé znamení zvěrokruhu přináší svým vlivem jiné zesilující aspekty. Každá dobrá čarodějnická kniha o magii obsahuje přesný a zevrubný popis, atak zde uvedu základní rozdělení jen ve stručnosti, a pouze v popřípadě, když by návštěvníci hradu projevili o tyto věci veliký zájem je zde podrobněji napíšu později...
Měsíc v Beranovi ............................ochrana, posílení odvahy
Měsíc v Býku ................................mír, růst, peníze
Měsíc v Blížencích..........................studium starých spisů,
proroctví, přání
Měsíc v Raku.................................láska, rodina, city
Měsíc ve Lvu..................................sex, vášeň
Měsíc v Panně................................uzdravení
Měsíc ve Vahách..............................partnerství, vztahy, svatba
Měsíc ve Štíru.................................obrana, odvaha
Měsíc ve Střelci...............................cestování
Měsíc v Kozorohu...........................začarování
Měsíc ve Vodnáři.............................mystéria, tajemství
Měsíc v Rybách..............................rozšiřování vědomí, sny, magie
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Johanka Corey Johanka Corey | E-mail | 29. listopadu 2006 v 8:45 | Reagovat

tohle by mělo být z Ute York - Měsíční znamení

2 petra tatarova petra tatarova | 3. prosince 2008 v 2:58 | Reagovat

ja to mislim teez

3 vlkodlak vlkodlak | E-mail | Web | 10. července 2009 v 17:18 | Reagovat

prosim ak vis nake zaklinadla ritualy na vlkolactvolakntropiiplis povedz mi je ja to nereknu nikomu ze si mije vipraviel pozri necham si vsechno pro sebe a muzez mi to reknut tam kde to nik nebude videt napriklad na mujem emaily 2vandame2@azet.sk nebo na mojem icq 570885747 byl by ti moc zavazan prosim te ozvi se mi ak vis to co chci co od tebe zadam moc ti dekuji

4 Jitka Jitka | E-mail | 30. července 2009 v 12:23 | Reagovat

prosimprosim jaky je ted nejlepsi den pred uplnkem zapalovat svicku co se tyka penez?Prosim prosim muzete mi odpovedet na muj email?jitka74brozkova@email.cz

5 Jarek Jarek | E-mail | 18. srpna 2009 v 1:16 | Reagovat

Napíšete mi na meil ten rituál Diablo? Jestli nekecáte? 8-O

6 čarodejka čarodejka | E-mail | 6. března 2011 v 15:13 | Reagovat

to je super

7 fake rolex watches fake rolex watches | E-mail | Web | 31. října 2012 v 12:51 | Reagovat

Hello, just wanted you to know I have added your site to my Google bookmarks because of your great blog layout. But in earnest, I think your site has one of the simplest theme Ive came across. It really helps make reading your blog a lot easier.
http://www.theirwatches.com/

8 Arwen Elfová Arwen Elfová | E-mail | 6. ledna 2013 v 13:07 | Reagovat

hele lidi já s okultismem začínám vedete si knihu stínů a věříte na čarodějnicví   ;-)

9 Beautrix@seznam.cz Beautrix@seznam.cz | E-mail | 3. března 2013 v 1:59 | Reagovat

Jen nesmyslna souzka kecu a lzi.

10 Monika Judi Marková Monika Judi Marková | 30. června 2014 v 14:10 | Reagovat

Dobrý den, neznáte pls někdo nějaká kouzla? Předem děkuji za odpovědi. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama