Pro překlad tohoto blogu do angličtiny klikněte ZDE

Kouzla našeho starého dědečka...

8. srpna 2006 v 13:00 | Dark Princess |  Kouzla
Vypátrala jsem od kouzelného dědečka pár strarých ,,kouzel" kterými můžete zpříjemnit tyto temné dny a nebo jen přivodit v údiv a úsměv u svých kamarády. :o)
Kouzelné písmo na okně
Vezme se španělská křída a tou se napíše na okno nebo zrcadlo něco žertovného, co by společnost bavilo. Potom smažeme písmo a ukážeme desku a nikdo nepozná ničeho na ní. Když pak máme opět v rukou sklo, dýchněme na popsané místo a písmo se hned zase objeví.
Čarovný pokoj
Umělec postará se o pokoj úplně tmavý; potom osloví diváky a připraví je na to, co se bude díti, načež je vede do naznačeného pokoje, kde rozžehne svítilnu takto upravenou: V létě nasbírá ocásky zelených ještěrek, položí je na bavlněný šátek na slunce, by tuk z ocásků vnikl do šátku. Potom nařeže z tohoto šátku knoty, jež vloží do lampy a nalije na ně oleje. Když se zapálí takováto svítilna, zdá se pokoj jakoby potažen stříbrem, stěny pak jakoby byly křišťálové. Kousek tento, je-li dobře proveden, činí dobrý dojem a poskytuje pohled vskutku překrásný.
Barvy měnící se
Utluč burel na drobno a smíchej jednu část jeho s třemi částmi ledku a nech v pokrytém tavidle páliti, až promění se v hustou sůl. Při tom občas vyndej drátem kousek z tavidla a hoď jej do nádoby s vodou. Jestliže sůl rychle se rozpustí a tvoří pěknou tmavozelenou barvu, můžeš sůl z tyglíku vyndati, na malé kousky roztlouci a uložiti v láhvi dobře ucpané. Při produkci nebo pro zábavu hoď několik kousků jako hrách velikých do sklenice vody a spatříš, jak se objeví v nádobě nejprve krásná zelená barva, která přejde do fialové a konečné se promění v pěknou červenou barvu.
Dva nemohou rozžehnouti svíci
Dvěma osobám dej do ruky svíce, jedné hořící; obě pokleknou na jednu nohu a druhou zdvihnou, držíce takto jednou rukou nohu a druhou svíci. Potom rozkaž osobě, která má svíci zhaslou, by ji rozžehla od druhé hořící svíce, což nebude moci vykonati.
Podsvětí
Temnou jizbu ověsme tmavými látkami; do sklenice dejme lihu, v němž rozpuštěna sůl se šafránem; na to vložme obyčejný knůtek plovoucí a zapalme jej. Sklenici postavme tak, by ji nebylo viděti, aby jizba jen září byla osvětlena. Ovšem že nesmí tu býti jiného světla. Do jizby té rozestavme několik osob a po řeči přiměřené uveďme tam diváky, kteří zajisté poděsí se vzezřením, jež osoby v jizbě přítomné poskytnou. - Místo šafránu lze použít též světlé síry nebo tak zvaného sirkového květu.
Aby někdo nemohl vstáti
Posaď někoho zpříma na židli, aniž by směl se opříti, tak aby paty byly k sobě přiraženy a nohy roztaženy. Potom poruč mu, aby vstal, aniž by sehnul se a nohy srazil, i nebude moci tak učiniti.
Jasnovidecký žert
Prohlásíme, že uhodneme, co si kdo bude myslet. Potřebujeme k tomu tři mince, které podržíme v prstech levé ruky jako karetní vějíř. Pravou rukou vezmeme první minci a podáme ji divákovi s poznámkou: "Položím vám ji na dlaň, pak ruku pevně zavřete". Čekáme, až divák nastaví ruku a sevře podanou minci v dlani. Totéž provedeme s druhou mincí a divákem. Stejné si počíname po třetí, tentokrát ovšem k divákovi nemluvíme, pouze se k němu obrátíme a uchopíme poslední minci. Když třetí divák natahuje ruku řekneme: - Tento pán si právě myslí, že dostane také minci - a žertovně ukážeme na rozevřenou dlaň.
Čtyři neodnesou židli
Postav čtyři osoby tak, by sehnuty prostrčily ruce skrze nohy a každá chopila jednu nohu židle. Hne-li se jedna z osob těch, by šla ku předu, strhne ostatní k zemi, že padnou. Ještě lépe se to zdaří s třínožkou.
Sirka nalomená
Přehněte v půli obyčejnou sirku, tak aby se nalomila a oba konce souvisely jen několika vlákny dřeva. Dejte ji takto přeloženou na hrdlo láhve a položte na ni peníz, např. dvacetihaléř. Navrhněte společnosti , že necháte peníz padnouti do láhve, aniž byste se dotkli peníze, sirky neb láhve. Rozluštění jest jednoduché: namočte prst do sklenice s vodou a držte jej nad úhlem sirkou tvořený tak, aby jedna neb dvě kapky padly; ihned vlákna dřeva počnou bobtnati, protahují se, úhel sirky se rozevírá ponenáhlu, až peníz nedržen již sirkou padne do láhve.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Andy´S Andy´S | E-mail | 29. prosince 2006 v 20:40 | Reagovat

a proč by neslo to s tim že 2 nemohlou rozzehnout svici??

2 hbgf hbgf | 1. června 2007 v 9:53 | Reagovat

gztb

3 sanča sanča | 26. srpna 2007 v 19:54 | Reagovat

SOUHLASIM S HBGFOGEM

4 mispule mispule | 31. prosince 2007 v 23:49 | Reagovat

hmm

5 Nomi Nomi | E-mail | 7. října 2008 v 17:53 | Reagovat

For Andy'S

Nevím to jistě ale podle toho co jsem četla,tak když mají oba jednu nohu pokrčenou a druhou natáhlou(dopředu) a přidržují si jí zbývající rukou natáhlou nohu(druhá ruka přidržuje svíci) tak se nemohou pohnout k druhému který má svíci zapálenou...protože když si představíš člověka že v jedné ruce něco drží a druhou si přidržuje na táhlou nohu,druhou klečí je nemožné aby se hnul na jakoukoli stranu....:-)

Nomi

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama