Pro překlad tohoto blogu do angličtiny klikněte ZDE

Kniha Luciferova - Naplnění ega jako cesta k posmrtnému životu

17. srpna 2006 v 19:14 | Dark Princess |  Satanismus
NAPLNĚNÍ EGA JAKO CESTA K POSMRTNÉMU ŽIVOTU
Člověk si uvědomuje, že jednou zemře. Zvířata poznají, že se blíží smrt, ale teprve když je jistá, uvědomuje si zvíře blížící se odchod z tohoto světa. I tak ale neví přesně, co s sebou umírání přináší. Často se poukazuje na skutečnost, že zvířata přijímají smrt důstojně, beze strachu či odporu. Je to krásná představa, ale je tomu tak pouze v případech, kdy zvíře ví, že smrt je nevyhnutelná.
Pokud je zvíře nemocné či raněné, bude bojovat o život ze všech zbývajících sil. Kdyby člověk nebyl tak vysoce vyvinutý, právě tato neotřesitelná vůle k životu by mu dodala bojovného ducha potřebného k přežití.
Je známou skutečností, že mnoho lidí umírá prostě proto, že to vzdají a už je jim všechno jedno. Pokud je někdo vážně nemocen a nemá naději na uzdravení, dá se to pochopit. Často ale tomu tak není. Člověk zlenivěl. Naučil se přijímat snadná východiska. Dokonce i sebevražda se ve srovnání s jinými hříchy stala pro mnoho lidí menším zlem. Za to může výhradně náboženství.
Většina náboženství vydává smrt za velké duchovní probuzení, na něž se celý život připravujeme. Tato představa se velice zamlouvá těm, kdo nejsou se svým životem spokojeni; ale pro ty, kdo zažili všechny radosti života, se smrt pojí s velkými obavami. Tak to má být. Právě tato žízeň po životě umožňuje, aby vitální jedinec žil dál, i po nevyhnutelné smrti své tělesné schránky.
Historie ukazuje, že lidé, kteří položili své životy za nějaký ideál, byli za své mučednictví zbožněni. Pánbíčkáři a političtí vůdci vždy projevovali při vymýšlení plánů pěknou mazanost. Vyzdvižením zářného příkladu mučedníka se vyhnou zdravé námitce, že záměrné sebezničení odporuje veškeré živočišné logice. Mučednictví a neosobní heroismus si satanista nespojuje s morálními kvalitami, ale s hloupostí. To samozřejmě neplatí v situacích, kdy jde o bezpečnost milované osoby. Položit život za něco tak neosobního, jako je politická či náboženská idea, je masochismus non plus ultra.
ivot je jediná ohromná rozkoš, smrt je absolutní odříkání. Tomu, komu přináší pozemská existence uspokojení, musí život připadat jako jedna velká oslava, a z fajn večírku nikdo neodchází rád. Z téhož důvodu se člověk, kterého baví žít, nevdá ochotné života za příslib posmrtné existence, o níž neví nic.
Východní mystická náboženství učí lidi, aby ukáznili jakoukoli vědomou touhu po úspěchu, a mohli se rozplynout v univerzálním kosmickém vědomí. Učí je dělat vše, aby se vyhnuli zdravému sebeuspokojení a upřímné hrdosti na pozemské úspěchy.
Je zajímavé si povšimnout, že tomuto druhu víry se daří tam, kde materiální zisky jsou téměř nedostupné. Proto musí převažovat takové náboženské přesvědčení, které chválí své stoupence, že odmítají materiální statky a vyhýbají se takovým kategoriím, jež přikládají určitý význam materiálním úspěchům. Tímto způsobem lze lidi pacifikovat natolik, aby přijali svůj úděl, i kdyby byl sebetěžší.
Satanismus označuje věci pravými jmény. Kdyby nebylo označování málokdo by v životě vůbec něčemu rozuměl, nepřikládal by mu žádný význam. Význam si vynucuje uznání, a to chce každý, zejména východní mystik, když se snaží kdekoho přesvědčit, že dokáže déle meditovat nebo vydrží větší strádání a bolest než jeho kolega.
Východní filozofie hlásají rozplynutí člověkova ega ještě dříve, než stačí zhřešit. Satanista si nedokáže představit ego, jež by vědomě zvolilo popření sebe sama.
V zemích, kde filozofie, která učí popření ega, slouží jako šidítko pro ty, kdo se nevzpírají chudobě, pochopitelně splňuje svůj účel - přinejmenším pro ty, kdo jsou u moci a pro něž je nespokojenost poddaných nežádoucí. Ale každému, kdo má možnost dosáhnout hmotných statků, musí připadat jako bláznovství, když si někdo dobrovolně zvolí toto náboženství.
Východní mystik pevně věří v reinkarnaci. Člověku, který nemá v tomto životě prakticky nic, musí možnost, že byl v minulém životě králem nebo jím teprve bude, připadat velice přitažlivá a uspokojuje jeho potřebu sebeúcty. Pokud nemá v tomto životě nic, na co by mohl být hrdý, může se utěšovat myšlenkou, ze jsou tu ještě budoucí životy. Vyznavače reinkarnace nenapadne, že pokud jeho otec, děd a praděd atd. připravovali svou příchylností k téže víře a etice dobrou karmu - proč tedy žije v nouzi a ne jako maharádža?
Víra v reinkarnaci skýtá svět plný fantazie, v němž může člověk najít vhodnou cestu k vyjádření ega a současně tvrdit, že se jeho ego rozplynulo. To je zdůrazněno rolemi, které si lidé v minulých či budoucích životech vybírají.
Vyznavači reinkarnace si ne vždy vybírají vzorné role. Úctyhodní a konzervativně založení lidé si často zvolí výstředního ničemu nebo gangstera, a tak naplní své alter ego. Nebo žena vysokého společenského postavení si může za svůj charakter v minulém životě vybrat děvku či známou kurtizánu.
Pokud by byli lidé schopni zbavit se stigmatu, které se pojí s naplněním ega, nepotřebovali by sebeklamné hry, jako je víra v reinkarnaci, jež je prostředkem k uspokojení přirozené touhy po naplnění ega.
Satanista věří v plné uspokojení potřeb svého ega. Satanismus je ve skutečnosti jediné náboženství, jež obhajuje posilováni a povzbuzování ega. Pouze ten, kdo má dostatečně naplněné ego, si může dovolit být laskavý a zdvořilý vůči ostatním, aniž by se přitom otupoval o sebeúctu. Obecně je chvastoun považován za člověka s přebujelým egem, jeho chvástání však ve skutečnosti pramení z potřeby uspokojit zbídačelé ego.
Poslušnost svých stoupenců si pánbíčkáři vynucovali potlačováním jejich ega. Děsivost svého boha si pojistili tím, že vyvolávali ve svých příznivcích pocity méněcennosti. Satanismus své přívržence vybízí k rozvinutí dobrého a silného ega, neboť jim poskytne sebeúctu, tolik potřebnou ke spokojené existenci v tomto životě.
Pokud byl někdo během života dostatečné vitální a až do konce bojoval o svou existenci, je to pravé jeho ego, jež odmítne zemřít, přestože tělo, v němž sídlilo, již propadlo zániku. Malé děti si zaslouží obdiv pro svůj elán a nadšení životem. Vidíme to na příkladu děcka, které odmítá jít do postele, když se zrovna děje něco vzrušujícího, a když ho uloží do postele, potají vyklouzne a seběhne po schodech, a nakukuje za závěsem, co se děje. Tato dětská vitalita satanistovi dovolí nahlížet za závěs temnot a smrti a zůstat zde na Zemi.
Satanské náboženství nepodporuje sebeobětování. Pokud smrt nepřijde jako úleva vzhledem k mimořádným okolnostem, jež činí ukončení života vítaným osvobozením od nesnesitelné existence, satanské náboženství sebevraždu rozhodně neschvaluje.
Náboženští mučedníci si vzali život, ale ne proto, že by pro ně byl nesnesitelný, nýbrž proto, aby něj vyšší oběť učinili nástrojem šíření víry. Musíme tedy předpokládat, že pokud je sebevražda spáchána pro dobro církve, je promíjena a dokonce doporučována - přestože jejich písma ji označují za hřích - neboť náboženští mučedníci byli v minulosti vždy uctíváni jako bozi.
Je zvláštní, že jediný případ, kdy jiná náboženství považují sebevraždu za hřích, je tehdy, pokud přinese úlevu.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jogín Jogín | 9. února 2008 v 8:40 | Reagovat

Je vidět, že tady někdo o východní mystice opravdu vůbec nic neví.

Copak např.Japonsko(zen-buddhismus) je místo chudoby?

Východní cesta se snaží uniknout z reinkarnačního kruhu a nepoužívá ji k utěšení, že "Příště budu králem!".

Dál už tenhle článek ani nemá cenu číst.

Jinak Váš satanismus má s jógickou cestou něco společného - je to rozvoj první čakry, tam vy ovšem končíte.

2 AlterEgo AlterEgo | E-mail | 15. února 2008 v 18:49 | Reagovat

Satanista si pěstuje své ego a ostatní jsou pro něj nepodstatní. Mystik své ego rozpouští a jeho já ožívá v ostatních. Egoismus versus altruismus. Svou podstatou všichni jedno jsme a svým egem se lišíme. Dvě krajnosti v jednom světě. Surfovat na rozbouřených vlnách nebo plachtit po klidné hladině? Volím prostě vodu a nečiním si hranice.

3 Vítězslav Ratschman Vítězslav Ratschman | E-mail | 25. srpna 2009 v 15:55 | Reagovat

Začína mně pěkně srát,že takovýhle a obdobný blogy neumý nic nic jinýho než kopírovat Satanskou bibli a texty přímo od autorů!!!Sakra lidi....máte snad svojí hrdost ne?!budˇto mějte svůj názor,nebo držte hubu...naprosto mně pohoršuje,když si nekdo jako Vy říká magik nebo satanista... :-|

4 Adi Adi | Web | 5. září 2009 v 16:24 | Reagovat

Jáj Vítěslave nb jak se to jmenuješ, tady jde o to, že Stanská bible se těžko shání, takže jsi ji málo lidí přečte jinde než na netu. TADY JDE O TO ABY TO BYLO Z NÍ, chápeme? To je jako by někdo nemohl sehnat nějakou knihu, a na netu by byly všechny údajně správné verze pozměněné, jen pro to, aby se zavděčili vám a vám podobným. Navic si mužeme dělat co chcem...Navíc vám může být jedno, jaké jsou blogy, na kterých o satanismu píšou, měla by se spíš cenit odvaha, ŽE se o něm vůbec píše.

5 bajard bajard | 26. listopadu 2010 v 20:46 | Reagovat

kurva vitěslav racchman ať de do prdele adin má zatraceně pravdu jako kde bi chom měli sehnat pravou posvátnou satanistickou bibli tak ať ten idiot viť... blablabla prostě krypl a čůrák ji de na stopu a předloží jí tu posvátnou :-!  :D

6 borec borec | 23. září 2011 v 11:06 | Reagovat

[1]: co to meleš ty čuromrde ještě k tomu vymrdanej

7 666 666 | 14. ledna 2012 v 19:34 | Reagovat

Tak já vám něco povim, frajeři: Satanská bible je volně k mání na jak na neoluxor.cz tak skoro všude jinde, tak neplačte, že si jí nemůžete koupit. Dneska je možný všechno.:D

8 Nameles Nameles | 10. února 2012 v 18:29 | Reagovat

De videt že aspon nekdo se zajima o saranismu ale mas tam par drobnych chyb, chces li je probrat muzez mi napsat na email satanis12@seznam.cz :))

9 short wedding dresses uk short wedding dresses uk | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 4:44 | Reagovat

Very Interesting Information! Thank You For Thi Blog!.
http://www.untildress.net/

10 Kamil Kamil | E-mail | 25. listopadu 2014 v 15:24 | Reagovat

Na techto strankach jsem poprvé a je srandovni číst co někteří honimirove tady píší. Hoši, najděte si ženskou a pak uvidite co je peklo a uvidíte co je raj. To že prijdete ze skol, sednete ke svemu PC a začnete tady vypisovat a hadat se o naprostych kokotinach. Vite jak dlouhe prsty ma satan? Tak ty Vam preji co nejhloubeji O_O  O_O  O_O  O_O
BEZ URAZKY, MYSLENO PRO VASI RADOST.

11 ADAM SOBOTKA LENNON HIPPY ADAM SOBOTKA LENNON HIPPY | E-mail | 28. ledna 2015 v 22:39 | Reagovat

[10]:já ti řeknu jak dlouhý prs(t)y mám tat´ko :-P 2dm. taky jsem tat´ka. jsem jednou tolik starý co teenagerové a školáčci. AVE SATANAS.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama